Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

AUTOMATECH na konferencji ROBOTECH 2018

To jedna z najważniejszych konferencji dotycząca tematyki robotyki w Polsce; skupiła 160 osób zainteresowanych zastosowaniem robotów w różnych gałęziach gospodarki.

Wśród wielu tematów, poruszono m.in. zagadnienie współpracy człowieka z robotem (tzw. collaborative robotics) czy wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości do wizualizacji zastosowania robotów.

Zwrócono również uwagę na optymalizację w trakcie tworzenia aplikacji dla robotów. Roboty wykorzystuje się przede wszystkim po to, żeby przyśpieszyć czas produkcji. W przypadku, gdy program nie jest odpowiednio napisany i tracimy cenny czas na niepotrzebne ruchy robota – wykorzystanie robotów mija się z celem.

Kolejnym zaprezentowanym tematem było zastosowanie sztucznej inteligencji w systemach wizyjnych, która bardzo dobrze sprawdza się przy OCR (Optical Character Recognition – optyczne rozpoznawanie znaków); tę funkcję obsługuje już program Vision Pro 9.3 firmy Cognex.

Poruszone zostało również bardzo ważne zagadnienie – cyberbezpieczeństwo. To jeden z kluczowych tematów w robotyce, a mimo to, często niedoceniane. Integratorzy, klienci, automatycy nadal nie zdają sobie sprawy, że osoby trzecie mogą „włamać się” i zmienić program nieodpowiednio zabezpieczonej linii. I nie chodzi tylko o kradzież programu czy danych, ale także o modyfikację, która może zagrozić życiu operatora.

Polska cały czas pozostaje w tyle wśród krajów europejskich, porównując się do np. Czech czy Węgier, które posiadają kilka razy więcej robotów na swoich liniach produkcyjnych niż Polska. A to oznacza, że obszar robotyki w Polsce będzie się dynamicznie rozwijał.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem