Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

AUTOMATECH wdraża nowe technologie do polskiego przemysłu

26 lat bezpieczeństwa przemysłowego.

Firma Siemens przykłada dużą wagę do zmian mających na celu przyspieszenie cyfrowej transformacji. Dowodzą tego wydarzenia online zorganizowane przez Siemens w ostatnich tygodniach.

Jedno z nich, spotkanie online partnerów Siemens pod hasłem „Factory Automation Day” odbyło się 26 maja 2021. Zaprezentowano na nim m.in. nową strategię na najbliższe lata bezpośrednio wynikającą z misji firmy:

Jedno z nich, spotkanie online partnerów Siemens pod hasłem „Factory Automation Day” odbyło się 26 maja 2021. Zaprezentowano na nim m.in. nową strategię na najbliższe lata bezpośrednio wynikającą z misji firmy:

Podczas spotkania Siemens przedstawił swoich Partnerów Digitalizacyjnych.

Miło nam Państwa poinformować, że wśród firm zaprezentowanych przez Siemens jako PARTNERÓW DIGITALIZACYJNYCH znalazła się nasza firma AUTOMATECH.

AUTOMATECH aktywnie wspiera firmy we wdrażaniu rozwiązań chmurowych. Nasi inżynierowie posiadają wiedzę i kompetencje w tym obszarze, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

Współpraca AUTOMATECH–SIEMENS rozwija się z roku na rok. Siemens docenia zaangażowanie AUTOMATECH i potwierdza nasze wysokie kompetencje spełniające międzynarodowe standardy Siemens – aż w trzech obszarach.

AUTOMATECH posiada:

Jak specjalistyczna firma inżynierska i jednocześnie integrator automatyki przemysłowej, w AUTOMATECH wspieramy wdrażanie innowacyjnych technologii w celu ciągłego zwiększania efektywności produkcji naszych klientów. Odbywa się to na różnych płaszczyznach, jednym z przykładów wdrażania cyfryzacji jest zastosowanie CYFROWEGO BLIŹNIAKA.

DIGITAL TWIN – CYFROWY BLIŹNIAK
Cyfrowy bliźniak produktu pozwala na testowanie funkcjonalności produktu jeszcze na etapie jego projektowania. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest wprowadzanie korekt zanim produkt przejdzie do fazy produkcji. Idea cyfrowego bliźniaka to nie tylko potencjalna oszczędność kosztów, ale również zmniejszenie awaryjności, dzięki czemu produkcja będzie mogła być jeszcze bardziej wydajna. Wirtualne testowanie dotyczy maszyn oraz całych linii produkcyjnych.

O CYFROWYM BLIŹNIAKU PISALIŚMY OBSZERNIE

MINDSPHERE
Kolejnym przykładem zastosowania innowacyjnej technologii na produkcji jest zastosowanie oprogramowania MINDSPHERE Siemens – chmury do zbierania i zarządzania danymi.
Mindsphere znajduje zastosowanie na wielu etapach produkcji, na przykład doskonale sprawdza się w optymalizacji działającej maszyny poprzez zapobieganie awarii silników.

SIMOTICS CONNECT 400 Siemens to jedno z ostatnio wprowadzonych rozwiązań. Moduł SIMOTICS CONNECT 400 zamontowany bezpośrednio na silniku bez podłączania elektrycznego i mierzy:

Z mierzonych danych wylicza dodatkowo (po wpisaniu danych z tabliczki znamionowej przy pomocy aplikacji na komórce):

26 LAT BEZPIECZEŃSTWA PRZEMYSŁOWEGO

AUTOMATECH prężnie działa na rynku automatyki przemysłowej już ponad 26 lat. Nasz doświadczony zespół inżynierów realizuje skomplikowane projekty na indywidualne zamówienia. Jesteśmy ekspertami w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa przemysłowego.

Najważniejsze usługi inżynierskie oferowane przez naszą firmę: audyty bezpieczeństwa, projektowanie i realizacja modernizacji maszyn i linii produkcyjnych, projektowanie i budowa szaf sterowniczych, aplikacje przemysłowych systemów wizyjnych, roboty przemysłowe, coboty, pomiar siły cobota, deklaracja Zgodności WE/UE (znak CE), LOTO i wiele innych.

Źródło, zdjęcie główne:

Siemens

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem