Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Bezpieczeństwo na stanowisku pracy w kontekście COVID-19

Bezpieczeństwo najważniejsze.

Niemal rok temu dowiedzieliśmy się, że w najbliższym czasie nasz tryb życia ulegnie diametralnej zmianie. Niezależnie od zmian we wprowadzanych obostrzeniach związanych z COVID-19, niezmiennie jeden aspekt powinien być przez nas nadal kontrolowany czyli BEZPIECZEŃSTWO MIEJSCA PRACY.

Wykonywanie obowiązków służbowych, niezależnie od tego, czy pracujemy w zakładzie pracy czy w domu, powinno mieć miejsce w bezpiecznych warunkach zdrowotnych.

Wskazówki do oceny tej sytuacji znajdziesz na przykład na stronie www.pip.gov.pl.

WSKAZÓWKI DLA PRACODAWCÓW

1. PRZYGOTOWANIE OCENY RYZYKA

Należy określić, jaka aktywność zawodowa lub sytuacje mogą powodować przenoszenie się wirusa, przeanalizować, kto może być zagrożony, zdecydować, jak prawdopodobne jest, że ktoś może być narażony, działać w celu usunięcia problematycznych sytuacji, a jeśli nie jest to możliwe, kontrolować ryzyko.

2. ZDYSTANSOWANIE SPOŁECZNE

3. CZYSTOŚĆ, HIGIENA, MYCIE RĄK

Utrzymywanie miejsca pracy w czystości i częste mycie rąk zmniejsza możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest to krytyczna część tworzenia i utrzymywania bezpieczeństwa COVID w firmie.

4. WENTYLACJA I KLIMATYZACJA

Dobra wentylacja (w tym klimatyzacja) może pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Istnieją proste kroki, które możesz podjąć, aby poprawić wentylację przy jednoczesnym utrzymaniu komfortowej temperatury w miejscu pracy.

5. ROZMOWA Z PRACOWNIKAMI I UDZIELANIE INFORMACJI

Konsultuj i angażuj ludzi w działania podejmowane w celu zarządzania ryzykiem zarażenia koronawirusem w miejscu pracy, abyś mógł:

6. PRACA W DOMU

Jeśli Twoi pracownicy pracują w domu pracodawca powinien:

7. PRACOWNICY WRAŻLIWI

Zadbaj o pracowników szczególnie narażonych na skutki koronawirusa. Rozważ ryzyko dla tych osób, które są szczególnie podatne na koronawirusa i wprowadź środki kontroli w celu jego zmniejszenia. Do tej grupy osób należą między innymi: osoby starsze, z chorobami przewlekłymi takimi jak: nadciśnienie, problemy płucne lub sercowe, cukrzyca lub przyjmujące leki przeciwnowotworowe lub innego rodzaju immunosupresyjne, ciężarne pracownice. Praca zdalna może być też wskazana w przypadku pracowników, których rodziny są narażone na znaczne ryzyko.

W AUTOMATECH STOSUJEMY WSZYSTKIE WYMAGANE ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA,
PISALIŚMY O NICH

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem