Bezpieczeństwo w Twoich rękach Siemens/Automatech

Bezpieczeństwo maszyn i linii produkcyjnych jest zawsze w centrum uwagi zarówno samego przedsiębiorcy jak i integratorów systemów.
Temat bezpieczeństwa pojawia się w wielu obszarach funkcjonowania firmy, w tym przy modernizacji układów sterowania, które odpowiadają za zachowanie ciągłości produkcji.
Konieczność modernizacji może wynikać z wielu przyczyn, na przykład z zastosowanego przestarzałego systemu bezpieczeństwa, który może spowodować awarię. Czy stać Cię na niespodziewany przestój produkcyjny? Uniknij nieoczekiwanego zatrzymania linii produkcyjnej i sprawdź jej stan techniczny korzystając z usług profesjonalnej firmy – integratora systemów Automatech.

Inżynierowie Automatech od wielu lat wdrażają profesjonalne rozwiązania najnowszych technologii z obszaru automatyki przemysłowej. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.
Wieloletnie zaangażowanie Automatech zostało docenione przez Siemens w postaci wyróżnienia i nadania na początku 2019r. statusu Solution Partner Siemens. Taki status jest jednoznaczny z gwarancją stosowania przez Automatech światowych standardów Siemens, szczególnie w zakresie systemów bezpieczeństwa.

Prezentujemy Państwu mobilny panel SIMATIC HMI drugiej generacji SIMATIC HMI KTP900F, który z powodzeniem nie raz zastosowaliśmy u naszych klientów.

Nawet w przypadku większych zakładów produkcyjnych, złożonych lub zamkniętych maszyn, długich linii produkcyjnych lub linii produkcyjnych i systemów przenośników, mobilne panele operatorskie umożliwiają szybkie i precyzyjne ustawienie i pozycjonowanie podczas uruchamiania. Zapewniają one również krótsze czasy przestojów podczas ponownego oprzyrządowania, konserwacji i napraw.

Dostępne z wyświetlaczem 4, 7 lub 9-calowym i przewodowym połączeniem PROFINET, panele mobilne SIMATIC HMI drugiej generacji przenoszą funkcjonalność i wydajność paneli SIMATIC HMI Comfort na mobilne jednostki sterujące. Użytkownicy korzystają z większej elastyczności i wygody. Dzięki proporcjom proporcji obrazu 16:9 i 16 milionom kolorów znakomity panoramiczny wyświetlacz zapewnia przejrzyste, bogate w szczegóły wizualizacje, nawet w przypadku złożonych obrazów procesów i roślin.

Ponadto unikalny, podświetlany przycisk awaryjny STOP, 3-pozycyjny (OFF-ON-OFF) przycisk. Zezwolenia i elastyczne opcje analizy elementów bezpieczeństwa umożliwiają integrację poszczególnych jednostek sterujących w ramach architektury bezpieczeństwa.

W przypadku wyższych wymagań dotyczących jakości reprezentacji graficznej istnieje urządzenie z wyświetlaczem o przekątnej 9 cali.
KTP900 Mobile spełnia wymagania dotyczące wizualizacji bardziej złożonych procesów lub maszyn. 10 klawiszy funkcyjnych obsługuje funkcje dotykowe do obsługi połączonych funkcji dotykowych i klawiszowych.

Cechy produktu Siemens typ 6AV2125-2JB23-0AX0 SIMATIC HMI KTP900F:

 • Przenośny
 • 9,0″ wyświetlacz tft
 • 800x 480 pikseli
 • 16 milionów kolorów
 • Przycisk i obsługa dotykowa
 • 10 przycisków funkcyjnych
 • 1x interfejs profinet/industrial ethernet
 • 1x karta multimedialna
 • 1x usb
 • Przełącznik obsługiwany kluczem
 • Przycisk ‘stop-awaria’
 • Przycisk zezwolenia
 • 1 przycisk zatrzymania awaryjnego/zatrzymania, konfigurowalny z poziomu wincc comfort v13 sp1

Zapoznaj się z wizualizacją na poziomie maszyny za pomocą interfejsu SIMATIC HMI tutaj.

Pobierz kartę produktu.

Zapraszamy do kontaktu, doradzimy Państwu najlepsze rozwiązanie i przygotujemy ofertę:
Tel. +22 753 24 80
biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Zobacz wszystkie usługi i produkty Automatech.

Źródło: www.siemens.com