Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Bezpieczny transport publiczny, CAPTRON/AUTOMATECH

Bawaria znana jest nie tylko z BMW czy jesiennego festiwalu piwa. Od 36 lat to siedziba firmy CAPTRON – uznanego na świecie producenta komponentów automatyki przemysłowej.

CAPTRON to producent innowacyjnych przycisków pojemnościowych, czujników optycznych do kalibracji robotów przemysłowych oraz niezawodnych czujników poziomu. „Quality Made In Bavaria” – tak firma określa swoją misję, a to oznacza najwyższe standardy jakościowe produktów oraz obsługi klienta, którymi są zarówno międzynarodowe koncerny jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa.

Oferta CAPTRON skierowana jest do wielu gałęzi przemysłu i obszarów zastosowań, w tym automatyki przemysłowej, transportu publicznego, inżynierii budowlanej i wielu innych.

W transporcie publicznym doskonale sprawdzą czujniki pojemnościowe CAPTRON – seria od CHT2 do CHT9.

Miejsca zastosowania: autobusy, tramwaje, pociągi, infokioski, słupki z informacją pasażerską.

CAPTRON oznacza innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty, które działają niezawodnie i przekonują o najwyższej jakości.

W obszarze aplikacji przeznaczonych do transportu publicznego CAPTRON oferuje przyciski dotykowe z wykorzystaniem technologii pojemnościowej. Tutaj sprawdzą się tylko komponenty o funkcjonalnej konstrukcji, wysokim komforcie i ergonomii użytkowania, a przed wszystkim niezawodne i trwałe. Przyciski CAPTRON znane są z bardzo solidnej, odpornej na akty wandalizmu konstrukcji o wytrzymałości mechanicznej IK08 określonej w normie europejskiej EN62262.

W 100% wodoszczelna i olejoodporna konstrukcja oprze się nawet najbardziej niekorzystnym wpływom środowiska. Podobnie w środowisku przemysłowym – brud, kurz i chemikalia nie wpłyną na działanie produktów marki CAPTRON.

Dodatkowa zaleta przycisków pojemnościowych CAPTRON to uniwersalność i wszechstronność zastosowania. Dzięki szerokiemu portfolio produktów, można je dopasować niemalże do każdej aplikacji oraz określonych norm i wymagań.

Oprócz standardowych rozwiązań CAPTRON dostarcza produkty DTO (Design To Order) które mogą być zaprojektowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.

PRZYCISKI CAPTRON W INTERNECIE RZECZY (IoT)
Uczenie się maszyn oraz Internet rzeczy (IoT) to trendy, które dotykają również przyciski pojemnościowe. Oprócz swoich podstawowych funkcji, nowe serie czujników będą gromadzić również ogromne ilości danych, np. stopień zanieczyszczenia, temperatura oraz częstotliwość pracy. Dodatkowo czujniki podłączone szeregowo będą udostępniać sobie nawzajem poznane dane, dzięki czemu ich kalibracja będzie szybsza i efektywniejsza.

Poznaj NOWOŚĆ CANEO series10, szczegóły znajdziesz tutaj.

AUTOMATECH DLA PRZEMYSŁU 4.0
Jako firma z 25-letnim doświadczeniem mamy w swojej ofercie kilkadziesiąt usług inżynierskich. Oferujemy szeroki wachlarz usług z obszaru Industry 4.0: system operacyjny IoT oparty na chmurze, analiza danych w czasie rzeczywistym oraz wiele innych: audyty bezpieczeństwa, systemy wizyjne, budowa i modernizacja maszyn oraz pras, roboty przemysłowe, LOTO, sterowanie radiowe, lampy LEV UV i wiele innych. Projektujemy i wykonujemy aplikacje, organizujemy i prowadzimy szkolenia.
Poza usługami, swoim klientom oferujemy ponad 180 000 komponentów.

Źródło:

Artykuł opracowany na podstawie materiałów własnych oraz CAPTRON.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem