Captron Electronic

BEZPIECZNA OBSŁUGA MASZYN I SYSTEMÓW

CAPTRON jest pionierem pierwszego pojemnościowego sterowania dwuręcznego z najwyższą kategorią bezpieczeństwa (kat. 4) i PL e zgodnie z normą DIN EN ISO 13849-1. Pojemnościowy system kontroli bezpieczeństwa „safeCAP” umożliwia ręczne i bezpieczne sterowanie ciężkimi maszynami i systemami w zautomatyzowanych zakładach produkcyjnych, takich jak prasy i stemple.

Aby uruchomić maszynę użytkownik jednocześnie naciska dwa przyciski pojemnościowe, które są podłączone do przekaźnika bezpieczeństwa. Nieprawidłowe lub nieuważne sterowanie za pomocą jednej ręki lub innej części ciała jest wykrywane przez system, a urządzenie nie jest uruchamiane.

CAPTRON dostarcza sterowanie oburęczne safeCAP z dodatkowymi elementami bezpieczeństwa, takimi jak Protector lub pulpit sterujący do montażu na stole. Te kombinacje zwiększają ochronę i są certyfikowane zgodnie z DIN EN 574. Dynamicznie przełączane przełączniki SENSOR wykrywają czynniki zakłócające, takie jak brud, kurz lub ciała obce.

CZUJNIKI POZIOMU

Dzięki systemowi CAPselect dla czujników poziomu można dowolnie konfigurować sondę do wyboru w zależności od aplikacji, rodzaju pojemnika i właściwości czujnika. CAPTRON produkuje je z milimetrową dokładnością, aby zapewnić pełną elastyczność. Istnieją dwa systemy do wyboru: Kompaktowe sondy, w których elektronika i sonda tworzą pojedynczą jednostkę. Sondy z zewnętrznymi wzmacniaczami, które są odpowiednie do zastosowań w wysokich temperaturach i ciśnieniach.

Proszę przesłać broszuręProszę o przesłanie ofertyProszę o kontakt