Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
Automatech » Dostawcy » Cognex

Cognex

To wiodący producent systemów wizyjnych na świecie. Założycielem firmy był dr. Robert J. Shillman.

Główna siedziba zlokalizowana jest w USA, w Natick niedaleko Bostonu, w stanie Massachusetts, a lokalne biura znajdują są na całym świecie od Ameryki, przez Europę po Azję.

Wprowadzenie na rynek systemów wizyjnych „Cognex” zbiegło się z dynamicznym rozwojem automatyzacji na świecie i było odpowiedzią na błędy produkcyjne pojawiające się na liniach produkcyjnych. W celu zmniejszenia kosztów produkcji i przez to zwiększenie wydajności, pojawiła się konieczność stworzenia systemu kontroli w celu weryfikacji zgodności wyprodukowanych produktów.

Od lat 80-tych XX wieku, kiedy „Cognex” wprowadził po raz pierwszy na rynek automatyki przemysłowej nowość – system optycznego rozpoznawania znaków OCR (z ang. Optical Character Recognition), firma nieprzerwanie jest synonimem najwyższej jakości produktów, cenionym w branży za innowacyjne, profesjonalne rozwiązania.

Pierwszy system, jaki wprowadziła firma „Cognex” to system „DataMan” (do dziś traktowany jako symbol systemów wizyjnych), z czasem poszerzając swoje portfolio o nowości, które wspomagały rozwijającą się szybko automatyzację produkcji.

Obecnie najważniejsze aplikacje firmy „Cognex” to:

W obecnej chwili firma „Cognex” koncentruje się na 2 głównych obszarach kontroli:

AD.1 PRZEMYSŁOWE SYSTEMY WIZYJNE

Na tę grupę składają się produkty wizyjne 2D z serii In-Sight 2000, In-Sight 7000 (Gen. 2 i 1), In-Sight 8000, In-Sight 5600/5705, In-Sight 9000, In-Sight 9902L Line Scan Vision System, które współpracują z oprogramowaniem In-Sight Explorer.

„Cognex” oferuje tu również aplikacje 3D charakteryzujące się doskonałą wydajnością, dokładnością i odpornością: Produkty wizyjne serii 3D: In-Sight Laser Profiler, Laserowe Czujniki Przemieszczenia 3D oraz DSMax Laserowe Czujniki Przemieszczenia 3D.

Firma posiada swoje oprogramowanie wizyjne. Innowacyjnym programem jest VisionPro ViDi wykorzystujący sztuczną inteligencję – pierwsze oprogramowanie do przemysłowej analizy obrazu. Cognex oferuje też produkty OEM opracowane dla producentów oryginalnego sprzętu i producentów maszyn (OEM – Original Equipment Manufacturers).

AD.2 CZYTNIKI KODÓW KRESKOWYCH 1D I 2D

W tej grupie znajdują się stacjonarne czytniki kodów: DataMan 70, DataMan 150/260, DataMan 370, DataMan 470, ręczne czytniki kodów: DataMan 8050, DataMan 8070, DataMan 8600 oraz rozwiązania mobilne typu: mobilne czytniki kodów kreskowych pozwalające na tworzenie oprogramowania do kodów kreskowych (SDK), mobilne czytniki kodów kreskowych serii MX oraz mobilne terminale wizyjne z serii MX.

Oferta firmy „Cognex” znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. „Cognex” dostarcza produkty i aplikacje m.in.: do automatyzacji produkcji, do przemysłu automobilowego, elektronicznego, spożywczego, farmaceutycznego, do produkcji ogniw fotowoltaicznych (PV) i modułów, w logistyce, na lotniskach podczas obsługi bagażu, do przemysłu tytoniowego, ale również w nauce np. do diagnostyki in-vitro czy automatyzacji laboratoriów.

Systemy wizyjne „Cognex” śledzą produkt na całej linii wykrywając wadliwe produkty czy identyfikując produkowane części. Mimo zaawansowanych rozwiązań w obszarze automatyki przemysłowej XXI wieku, błędy na liniach produkcyjnych będą zawsze się pojawiać, zatem kontrola poprawności procesu produkcji jest konieczna, jeśli producentowi zależy na utrzymaniu wysokiej jakości produktów i utrzymaniu cen dla ostatecznego odbiorcy.

*****

AUTOMATECH”, jako Integrator systemów „Cognex” realizuje i wdraża aplikacje z wykorzystaniem możliwości systemów wizyjnych.

Nasze działania składają się z następujących etapów:

KUP PRODUKTY COGNEX
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem