Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Czy robot jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo maszyn.

Fantastyka naukowa przyzwyczaiła nas do sposobu myślenia o robotach, sugerującego doskonałe naśladownictwo człowieka pod każdym względem. Z jakimi problemami przyjdzie nam się spotkać, gdy zatrą się granice pomiędzy człowiekiem a maszyną?

W prawdziwym świecie roboty przeważnie podążają jedną z dwóch możliwych dróg:

Przewidywania z czasów, kiedy pierwsze automaty rozpoczynały swoją karierę w fabrykach, mówiące iż na początku XXI wieku będziemy w posiadaniu robotów domowych, przygotowujących śniadania czy też sprawujące opiekę nad kotem – na dzień dzisiejszy nie są już tylko śmieszne…

OTWIERAĆ KLATKI
Projektowanie maszyn będących w stanie odtworzyć złożoność i precyzję ludzkich ruchów jest szczególnie istotnym zadaniem dla inżynierów. Współczesne roboty jeszcze nie dorównują możliwościami tym z „Gwiezdnych Wojen”, ale już są dostępne takie, które są w stanie pracować z ludźmi ramię w ramię przy jednej linii produkcyjnej. Kluczowe pytanie to: gdzie postawić granicę i w związku z tym co ma oznaczać termin „bezpieczny robot”?

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM
W ciągu ostatnich 45 lat opracowano procedury pozwalające stosownie zabezpieczać wszystkie miejsca pracy, w których znajdują się urządzenia stwarzające zagrożenie dla operatorów, odgradzając je i bezpiecznie zamykając. Część zagrożeń wciąż pozostała, zwłaszcza przy wykonywaniu niektórych czynności, takich jak praca na wysokości czy działania w strefach zagrożenia wybuchem, pożarem.

AUTOMATECH=BEZPIECZEŃSTWO
W AUTOMATECH bezpieczeństwo zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Większość oferowanych przez nas usług ma na celu ocenę i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych. Aplikacje realizujemy w oparciu o przedstawienie potencjalnych zagrożeń oraz zaproponowanie najbardziej korzystnych rozwiązań. Zapraszamy na naszą stronę do działu ROBOTY PRZEMYSŁOWE. Tworzymy linie produkcyjne z zastosowaniem robotów współpracujących. Zachęcamy Państwa do przesłania zapytań dotyczących możliwego zastosowania robotów w Państwa przedsiębiorstwie.

ZOBACZ KATALOG USŁUG

ZOBACZ KATALOG PRODUKTÓW

Źródło:

Źródło tekstu o robotach: Tłumaczenie na podstawie artykułu www.ioshmagazine.com

Źródło zdjęcia: www.omron.com

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem