Czy Twoja firma przetrwa próbę czasu?

Przemysł 4.0, internet rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja – czy te pojęcia już funkcjonują w Twojej firmie? A może uważasz, że firma funkcjonuje dobrze i nie potrzebujesz innowacji. Cytując za Impact ’17: „Jeśli cały czas masz ten sam model biznesowy, nigdy nie będziesz innowacyjny”(1). Jeśli więc Twoja firma dziś świetnie prosperuje, to niestety jutro coś może się ‘zawalić’: konkurencja Cię wyprzedzi, pojawią się nowe firmy w branży – opcji jest wiele. Zatem konieczna jest nieustanna zmiana, modyfikacja, dostosowanie do zmieniającego się rynku, by wykorzystać dostępne technologie w twoim przedsiębiorstwie.

Badania dotyczące innowacyjności pokazują, że Polska nadal zajmuje odległe pozycje w rankingach, za Malezją i Bułgarią(2), mamy więc jeszcze dużo do zrobienia.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami i chcesz jeszcze bardziej zwiększyć wydajność na Twojej linii produkcyjnej – skorzystaj z gotowej oferty Twojego dostawcy. Znana z innowacji firma Cognex oferuje inteligentne, przełomowe rozwiązanie – VisionPro ViDi. To oprogramowanie zaprojektowane do analizy obrazu specjalnie dla automatyki przemysłowej oparte na głębokim uczeniu się. To przełom w zakresie kompleksowej kontroli, lokalizacji części, klasyfikacji i rozpoznawania OCR.

Poniżej tabela porównawcza przygotowana przez Cognex(3) – VisionPro ViDi łączy specyfikę i elastyczność ludzkiej kontroli wzrokowej z niezawodnością, powtarzalnością i mocą skomputeryzowanego systemu – wszystko to w łatwym do wdrożenia interfejsie:

W porównaniu z kontrolą wzrokową człowieka W porównaniu z tradycyjną wizją maszynową Deep Learning
Bardziej spójne

Działa 24×7 i utrzymuje ten sam poziom jakości na każdej linii, każdej zmianie, w każdej fabryce.

Zaprojektowane do zastosowań trudnych do rozwiązania

Rozwiązuje złożone problemy związane z kontrolą, klasyfikacją i lokalizacją, które są niemożliwe lub trudne w przypadku klasycznych algorytmów opartych na regułach.

Wymaga mniej danych i mocy obliczeniowej

Trening wymaga setek obrazów zamiast milionów. Ponieważ obrazy są przechowywane lokalnie i wymagają minimalnych zasobów obliczeniowych, wdrożenie jest szybkie i niedrogie.

Bardziej niezawodne

Identyfikuje każdą wadę wykraczającą poza ustawioną tolerancję.

Łatwiejsza konfiguracja

Aplikacje można konfigurować szybko, przyspieszając tym samym weryfikację koncepcji i rozwoju.

Prosty interfejs szkoleniowy

Oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą o rzeczywistych warunkach fabrycznych, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy specjalistycznej.

Szybsze

Identyfikuje usterki w milisekundach, wspierając szybkie aplikacje i poprawiając przepustowość.

Tolerowane zmiany

W przypadku zastosowań, w których wymagana jest ocena dopuszczalnych odchyleń od kontroli.

Globalne wsparcie

Sieć inżynierów i ekspertów technicznych firmy Cognex zapewnia światowej klasy wsparcie aplikacyjne.

Automatech od lat współpracuje z firmą Cognex jako Partner System Integrator. Jako autoryzowany Integrator projektujemy i realizujemy aplikacje w następujących obszarach: wizyjna kontrola jakości, optyczne systemy pomiarowe, kompleksowe wdrożenia systemów wizyjnych, systemy wizyjne 3D, skanery kodów, a także projekty indywidualne przetestowane we własnym laboratorium. Nasz zespół to doświadczeni inżynierowie; projektują oraz wykonują aplikacje automatyki przemysłowej. Większość projektów ma charakter prototypowy odpowiadając na indywidualne zapotrzebowania klientów; mamy również w ofercie gotowe, powstałe na bazie wiedzy i naszym wieloletnim doświadczeniu.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą firmą w celu przygotowania najlepszej oferty:
Tel.: 22 753 24 80
Mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

(1)Źródło: www.businessinsider.com.pl
(2)Źródło: www.businessinsider.com.pl
(3) Źródło: www.cognex.com