DEZYNFEKCJA POWIERZCHNI TECHNOLOGIĄ UV LED PHOSEON

Rozwiązania również dla procesów produkcyjnych.

Branże spożywcze czy medyczna wytwarzają produkty podlegające szczegółowym normom, również w obszarze czyszczenia i higieny, czyli w obszarach o bardzo dużych wymaganiach.

Technologia UV LED o wysokiej intensywności do redukcji patogenów zasługuje na poważne rozważenie przez podmioty produkcyjne takie jak przetwarzanie żywności i napojów, pakowanie żywności, opakowania farmaceutyczne, kosmetyczne i inne procesy, w których odbywa się dezynfekcja i dekontaminacja. Wysokie natężenie promieniowania w połączeniu z odpowiednim długości fal, celuje w specyficzne wiązania w DNA, RNA i białka w mikroorganizmach i biocząsteczkach. Ten umożliwia krótsze czasy dezaktywacji, przy jednoczesnej poprawie ogólnej skuteczność dezynfekcji. Wysoka absolutna irradiancja tych rozwiązań umożliwia procesy o dużej przepustowości dla zakładów produkcyjnych.

W AUTOMATECH realizujemy projekty z zastosowaniem technologii lamp UV LED firmy Phoseon. Zobacz jakie korzyści możesz osiągnąć stosując lampy UV LED Phoseon:

Oszczędności kosztów:

 • Zmniejszone materiały eksploatacyjne
 • Szybsze procesy
 • Nie są wymagane żadne chemikalia

Niezawodność:

 • Dokładne wyniki
 • Stabilne i spójne rezultaty
 • Długa żywotność

Zwiększona produktywność:

 • Zwiększona przepustowość
 • Niskie lub brak ciepła na komponentach
 • Ściślejsza kontrola procesu

KUP PRODUKTY FIRMY PHOSEON

www.automatechsklep.pl

Zdj. Lampa UV LED FireJet FJ605, Phoseon/AUTOMATECH

TECHNOLOGIA UV LED

Badania Phoseon dowiodły, że wybór długości fali jest kluczowy do maksymalnego wykorzystania systemów dezynfekcji UV LED. Mamy odkryte przy użyciu fal o długości 275nm i 365nm zapewnia efekt synergiczny pozwalający na jeszcze szybsze, stabilne reakcje. Za pomocą tego światła można modyfikować zarówno nukleotydy, jak i białka połączenie. Dlatego zarówno mikroorganizmy, jak i biologiczne materiał można dezaktywować odpowiednią dawką od Phoseon SLM- systemy oparte. Nasze systemy doskonale nadają się do dezynfekcji wrażliwych powierzchnie ze względu na niską emisję ciepła, wysoką intensywność, precyzję kontrola i długa żywotność prowadząca do bezpieczeństwa konsumentów dla produkcja.

Zastosowania do dezynfekcji powierzchni Dezynfekcja powierzchni jest niezbędna do utrzymania czystości produktów farmaceutycznych, medycznych, spożywczych, napoje, kosmetyki lub inne operacje produkcyjne.

Laboratorium i Medycyna

UVC lub bakteriobójcze światło UV jest skuteczne ze względu na swoje właściwości dezynfekujące, to idealny wybór do wrażliwych powierzchni instrumentów laboratoryjnych lub klinicznych. UV inaktywacja LED mikroorganizmów zapewnia dezynfekcję powierzchni bez chemii i czasochłonnego płukania.

Materiały do ​​pakowania

Dezynfekcja powierzchni jest niezbędna do utrzymania czystości opakowań farmaceutycznych, medycznych, spożywczych, do napojów, kosmetycznych lub innych. Technologia Phoseon opracowała diodę LED UV o wysokiej intensywności dezynfekcji powierzchni, to idealna alternatywa dla tradycyjnych metod.

Przetwórstwo żywności i napojów

Technologia UV LED zapewnia znaczną poprawę procesów w żywności i aplikacje do przetwarzania napojów, takie jak dezynfekcja taśmy do dezaktywacji patogenów. Po przejściu żywności przez przenośnik, intensywne promieniowanie UV zapewnia zmniejszoną konserwację, spójne, niezawodne wyniki i, być może, co najważniejsze, zwiększenie szybkości produkcji.

Produkcja przemysłowa

Technologia UV LED o wysokiej intensywności idealnie nadaje się do produkcji, w których wymagana jest dezynfekcja i dekontaminacja. Napromieniowanie tych nowych rozwiązań umożliwia wysoką przepustowość procesów w zakładach produkcyjnych.

PODSUMOWANIE

Dezynfekcja powierzchni lampami UV LED to bez wątpienia jedno z najlepszych tego typu rozwiązań dla branż wrażliwych na utrzymanie wysokiego standardu higieny takich jak: branża medyczna, kosmetyczna czy przetwórstwo spożywcze – wszędzie tam, gdzie konieczna jest wysoką skuteczność dezynfekcji powierzchni.

AUTOMATECH oferuje lampy UV LED firmy Phoseon ze względu na doskonałe parametry:

 • W 100% to lampy UV LED (zero rtęci)
 • Potwierdzony okres użytkowania lampy -> 60 000 godzin
 • Niezwykle wysoka moc w wąskim zakresie -> lampy LED UV dostępne przy długości fali 365, 385, 395 lub 405nm
 • To innowacyjna firma -> posiada ponad 330 patentów w technologii UV LED

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, zadzwoń lub prześlij zapytanie mailem:

AUTOMATECH biuro i sklep – skontaktuj się z nami:
tel.: (22) 753 24 80 / (22) 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl / zamowienia@automatech.pl

Pobierz nasze katalogi:
Katalog Usług
Katalog Produktów

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie dowiesz się o oferowanych przez nas usługach inżynierskich:
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Kup produkty w e-sklepie:
www.automatechsklep.pl

Obejrzyj nasze Webinary oraz filmy:
YouTube

Bądź na bieżąco, obserwuj nasze media społecznościowe:
Facebook
LinkedIn

Źródło: tłumaczenie.