Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Dezynfekcja powierzchni technologią UV LED PHOSEON

Rozwiązania również dla procesów produkcyjnych.

Branże spożywcze czy medyczna wytwarzają produkty podlegające szczegółowym normom, również w obszarze czyszczenia i higieny, czyli w obszarach o bardzo dużych wymaganiach.

Przez dziesięciolecia do utwardzania powierzchni lakierowanych stosowano lampy rtęciowe. Z czasem na rynku zaczęły się pojawiać lampy UV, a w 2002 roku amerykańska firma Phoseon wprowadziła pionierskie rozwiązanie – lampy UV LED.

Technologia UV LED o wysokiej intensywności do redukcji patogenów zasługuje na poważne rozważenie przez podmioty produkcyjne takie jak przetwarzanie żywności i napojów, pakowanie żywności, opakowania farmaceutyczne, kosmetyczne i inne procesy, w których odbywa się dezynfekcja i dekontaminacja. Wysokie natężenie promieniowania w połączeniu z odpowiednim długości fal, celuje w specyficzne wiązania w DNA, RNA i białka w mikroorganizmach i biocząsteczkach. Ten umożliwia krótsze czasy dezaktywacji, przy jednoczesnej poprawie ogólnej skuteczność dezynfekcji. Wysoka absolutna irradiancja tych rozwiązań umożliwia procesy o dużej przepustowości dla zakładów produkcyjnych.

W AUTOMATECH realizujemy projekty z zastosowaniem technologii lamp UV LED firmy Phoseon. Zobacz jakie korzyści możesz osiągnąć stosując lampy UV LED Phoseon:

Oszczędności kosztów:

Niezawodność:

Zwiększona produktywność:

KUP PRODUKTY FIRMY PHOSEON
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

TECHNOLOGIA UV LED

Badania Phoseon dowiodły, że wybór długości fali jest kluczowy do maksymalnego wykorzystania systemów dezynfekcji UV LED. Mamy odkryte przy użyciu fal o długości 275nm i 365nm zapewnia efekt synergiczny pozwalający na jeszcze szybsze, stabilne reakcje. Za pomocą tego światła można modyfikować zarówno nukleotydy, jak i białka połączenie. Dlatego zarówno mikroorganizmy, jak i biologiczne materiał można dezaktywować odpowiednią dawką od Phoseon SLM- systemy oparte. Nasze systemy doskonale nadają się do dezynfekcji wrażliwych powierzchnie ze względu na niską emisję ciepła, wysoką intensywność, precyzję kontrola i długa żywotność prowadząca do bezpieczeństwa konsumentów dla produkcja.

Zastosowania do dezynfekcji powierzchni Dezynfekcja powierzchni jest niezbędna do utrzymania czystości produktów farmaceutycznych, medycznych, spożywczych, napoje, kosmetyki lub inne operacje produkcyjne.

Microorganism Dose (mJ/cm²) Inactivation (log reduction) Exposure Time
Influenza 240 4.25 <5 sec
Clostridium difficile 1000 >5.79 30 sec
Aspergillis brasiliensis 36000 >4.95 180 sec
Staphylococcus aureus 52 5 <5 sec

Laboratorium i Medycyna

UVC lub bakteriobójcze światło UV jest skuteczne ze względu na swoje właściwości dezynfekujące, to idealny wybór do wrażliwych powierzchni instrumentów laboratoryjnych lub klinicznych. UV inaktywacja LED mikroorganizmów zapewnia dezynfekcję powierzchni bez chemii i czasochłonnego płukania.

Materiały do ​​pakowania

Dezynfekcja powierzchni jest niezbędna do utrzymania czystości opakowań farmaceutycznych, medycznych, spożywczych, do napojów, kosmetycznych lub innych. Technologia Phoseon opracowała diodę LED UV o wysokiej intensywności dezynfekcji powierzchni, to idealna alternatywa dla tradycyjnych metod.

Przetwórstwo żywności i napojów

Technologia UV LED zapewnia znaczną poprawę procesów w żywności i aplikacje do przetwarzania napojów, takie jak dezynfekcja taśmy do dezaktywacji patogenów. Po przejściu żywności przez przenośnik, intensywne promieniowanie UV zapewnia zmniejszoną konserwację, spójne, niezawodne wyniki i, być może, co najważniejsze, zwiększenie szybkości produkcji.

Produkcja przemysłowa

Technologia UV LED o wysokiej intensywności idealnie nadaje się do produkcji, w których wymagana jest dezynfekcja i dekontaminacja. Napromieniowanie tych nowych rozwiązań umożliwia wysoką przepustowość procesów w zakładach produkcyjnych.

PODSUMOWANIE

Dezynfekcja powierzchni lampami UV LED to bez wątpienia jedno z najlepszych tego typu rozwiązań dla branż wrażliwych na utrzymanie wysokiego standardu higieny takich jak: branża medyczna, kosmetyczna czy przetwórstwo spożywcze – wszędzie tam, gdzie konieczna jest wysoką skuteczność dezynfekcji powierzchni.

AUTOMATECH oferuje lampy UV LED firmy Phoseon ze względu na doskonałe parametry:

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, zadzwoń lub prześlij zapytanie mailem.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem