Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Digital Twin – zamów w AUTOMATECH

Stworzenie bliźniaczej/cyfrowej wersji maszyny pozwoli na wcześniejsze wykrycie wad produkcyjnych.

Wyobraź sobie, że możesz przewidzieć wady swojego produktu, zanim wprowadzisz go na rynek – to marzenie każdego projektanta.
Do niedawna bliźniacze produkty kojarzyliśmy z pojazdami konstruowanymi na potrzeby wypraw na Marsa. W warunkach zbliżonych do marsjańskich testowano funkcje łazików, by zminimalizować ewentualne problemy urządzenia na sąsiedniej planecie.

Tymczasem, symulowanie pracy urządzenia, jeszcze przed uruchomieniem jego masowej produkcji, już wkroczyło do fabryk. Testy maszyny czy urządzenia na etapie przedprodukcyjnym pozwalają sprawdzić je pod kątem wymagań i w razie czego skorygować / zoptymalizować parametry produkcyjne.

DIGITAL TWIN – CYFROWY BLIŹNIAK
Cyfrowy bliźniak produktu powstaje na etapie jego definiowania i projektowania dzięki specjalnemu oprogramowaniu pozwalającemu testować funkcjonalność produktu. To najlepszy moment, by sprawdzić czy wszystko przewidzieliśmy i wprowadzić ewentualne korekty. Nie musimy więc inwestować budżetu od razu w budowę np. maszyny, tylko jeszcze na etapie programowania przeprowadzić testy i wprowadzić poprawki. Takie rozwiązanie to czysta oszczędność kosztów, poprawa wydajności, zmniejszenie awaryjności, a to wszystko w krótkim czasie. Testowanie w środowisku wirtualnym dotyczy zarówno maszyn jak i całych linii produkcyjnych. Oprogramowanie Digital Twin, zasilane danymi z zakładu produkcyjnego, jest na bieżąco monitorowane i analizowane. To kolei umożliwia przeprowadzanie konserwacji zapobiegawczej, aby zapobiec przestojom i zoptymalizować zużycie energii.

W ramach Digital Twin Siemens oferuje system MindSphere – system operacyjny IoT oparty na chmurze. Połączenie maszyn sieciowych ze sobą z systemami wyższego poziomu umożliwia centralne zarządzanie zasobami i danymi produkcyjnymi. Transparentność danych dostępnych na każdym poziomie w przedsiębiorstwie pozwala na szybką reakcję na ewentualne problemy, a przez to zoptymalizowanie procesów. Dzięki temu można osiągnąć niski poziom błędów w produkcji – przykładem tego może być zakład produkcyjny Simatic w Amberg w Niemczech firmy Siemens.

Obejrzyj materiał nt. czym jest Digital Twin.

BRANŻE OTWARTE NA DIGITAL TWIN
Jak podaje Raport firmy badawczej Markets and Markets, globalny rynek Digital Twin na wzrosnąć do 2025r. do prawie 36 mld dolarów (w 2019r. wydano 3,8 mld dolarów). Na tak dynamiczny wzrost bez wątpienia ma wpływ rosnące znaczenie najnowszych technologii: internet rzeczy oraz chmura. Branże, w których mają one szczególne zastosowanie to: motoryzacyjny, transport, opieka zdrowotna, przemysł lotniczy, obronny, przy czym cyfrowa technologia bliźniacza może być stosowana w wielu innych gałęziach przemysłu.

DIGITAL TWIN W AUTOMATECH
W Automatech realizujemy projekty z branży automatyki przemysłowej już od 25 lat. W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo szeroki wachlarz usług, od projektu po realizację, w tym Digital Twin oparty na systemie Siemens.
Wysokie kwalifikacje naszej kadry inżynierskiej zostały docenione przez Siemens, na początku 2019r. nasza firma otrzymała status Solution Partner Siemens. To kolejny etap po wieloletnim okresie posiadania statusu Kwalifikowanego Integratora produktów i systemów Siemens w Polsce w zakresie przemysłowych systemów bezpieczeństwa. Status SOLUTION PARTNER SIEMENS to wyróżnienie dostawcy, który reprezentuje najwyższe, światowe standardy Siemens przede wszystkim z obszaru systemów bezpieczeństwa.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem