Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
Automatech » Dostawcy » Benedict

Benedict

Od ponad 100 lat firma BENEDICT produkuje i rozwija wysokiej jakości aparaturę łączeniową niskiego napięcia. Jest liderem na rynku styczników kondensatorowych i numerem jeden na świecie w branży PFC.

HISTORIA FIRMY BENEDICT
Historia firmy BENEDICT sięga 1920 roku, kiedy Max Benedict i Georg Jäger założyli spółkę Elektrowerkstätten BENEDICT & JÄGER. Początkowo zajmowali się naprawą silników elektrycznych i generatorów oraz projektowali małe panele i rozruszniki rezystorowe. W 1929 roku firma liczyła już 50 pracowników produkujących rozruszniki, oporniki przesuwne, styczniki zanurzone w oleju oraz przełączniki.
Firma szybko się rozrastała dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na swoje niezawodne, coraz lepiej rozpoznawalne komponenty.
W czasie drugiej wojny światowej przedsiębiorstwo zostało bardzo zniszczone i po zakończeniu wojny rozpoczęło działalność tylko z 45 pracownikami.
Po szybkim rozwoju, w 1952 roku firma BENEDICT przeniosła się do nowej siedziby. Dalszy dynamiczny rozwój biznesu spowodował przekształcenie jej w BENEDIKT & JÄGER KG spółka komandytowa. W kolejnych latach firma odniosła duży sukces dzięki eksportowi. W następnych latach firma rozrastała się dzięki kolejnym przejęciom; w 1990 roku firma BENEDICT LLC została włączona do firmy BENEDIKT & JÄGER KG. Rok później BENEDIKT & JÄGER KG została całkowicie zintegrowana z BENEDICT LLC. BENEDICT LLC jest własnością rodziny Benedict.

BENEDICT – PROFIL DZIAŁALNOŚCI
Austriacka firma rodzinna BENEDICT produkuje rozdzielnice niskiego napięcia, które wyróżniają się na tle konkurencji dzięki swoim unikalnym cechom. Działając na rynku od ponad 100 lat firma BENEDICT posiada bogate doświadczenie w swojej branży. Dodatkowo stale prowadzone badania i rozwój są podstawą doskonałej niezawodności styczników, przekaźników, rozruszników silników, wyłączników, odłączników obciążeniowych, przełączników krzywkowych oraz przycisków.

Wysoką jakość komponentów firmy BENEDICT potwierdzają liczne certyfikaty i zawarte w nich zobowiązania do przestrzegania wymagań prawnych i normatywnych. Z tego powodu zgodność z RoHS jest potwierdzona w deklaracji CE zgodności.

ZOBACZ WSZYSTKIE CERTYFIKATY FIRMY BENEDICT

KUP PRODUKTY BENEDICT
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem