Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
Automatech » Dostawcy » Siemens

Siemens

Bezpieczeństwo Zintegrowane (Safety Integrated) zapewnia perfekcyjną ochronę osób, maszyn
i środowiska.

Kiedy Werner von Siemens w 1847 roku założył firmę, od początku za główny cel działalności obrał tworzenie technologii, która sprosta wyzwaniami przyszłości. Na przestrzeni dziesięcioleci firma Siemens kształtuje otoczenie przemysłowe, przekształcając wynalazki w innowacyjne technologie. Firma ma swój udział między innymi w cyfrowym przekształcaniu branż czy w bardziej zrównoważonym i bezpieczniejszym przemianom w transporcie. Siemens łączy bogate dziedzictwo z duchem innowacji.

Firma Siemens tworzy technologie wpływające na oszczędność zasobów fabryk, odporność łańcuchów dostaw, po czystszy i bardziej komfortowy transport. Rozwiązania Siemens łączą świat rzeczywisty i cyfrowy, umożliwiając klientom przekształcanie ich branż i rynków. Wśród wielu obszarów, do których dostarcza innowacyjne rozwiązania można wyróżnić kilka ważnych z puntu widzenia przedsiębiorstwa przemysłu 4.0.

AUTOMATECH, będąc Kwalifikowanym Integratorem Systemów Bezpieczeństwa oraz Solution Partnerem Siemens, we współpracy z dostawcą wdraża nowoczesne aplikacje podnosząc jakość systemów produkcyjnych klientów:

MIGRACJE SYSTEMÓW DO S7

Sterowniki to wysokiej jakości komponenty bezpieczeństwa przemysłowego. Mimo, że charakteryzuje je długa żywotność i one z czasem tracą swoje funkcjonalności w porównaniu do nowych wersji, w których zastosowano bardziej zaawansowane technologie. Mając na uwadze powyższe, dostawcy zalecają wymianę starych wersji komponentów na ich nowsze odpowiedniki. Jest to ważne również z powodu zakończenia możliwości wsparcia technicznego dla S5 od strony producenta od 01.10.2020 roku. Pozostawienie starej wersji sterowników oznacza z upływem czasu malejącą dostępność a także wzrost cen części zamiennych, a także niekompatybilność z nową wersją S7.

Przeprowadzenie procesu migracji S5 do wyższej platformy S7 przyniesie poprawę bezpieczeństwa dzięki lepszej diagnostyce. Nowa generacja sterowników SIMATIC S7-1500 znajdzie zastosowanie w środowisku średnich oraz wymagających aplikacji, gdzie liczą się zarówno funkcje technologiczne czy szybkość komunikacji. SIMATIC S7-1500 to multifunkcyjne rozwiązanie gwarantujące maksymalną wydajność i produktywność, do zastosowania w szafach sterowniczych, spełniający wymagania dla klasy ochrony IP20.

Sprawnie przeprowadzony proces migracji do wyższej platformy wymaga wiedzy o obu wersjach sterownika: nowej i starej wersji. Z tego powodu migrację najlepiej powierzyć doświadczonemu zespołowi inżynierów Automatech. Od wielu lat realizujemy modernizacje skomplikowanych układów sterowania. Nasi inżynierowie posiadają ugruntowaną wiedzę, przeprowadzili setki modernizacji i migracji, w związku z tym, mają doskonałe referencje we wdrażaniu nawet bardzo skomplikowanych rozwiązań.

Najważniejsze etapy migracji do wyższej platformy:

MINDSPHERE

MindSphere to wiodące przemysłowe rozwiązanie IoT dla całej gamy rozwiązań branżowych i modułowych usług chmurowych. Wykorzystując zaawansowaną analitykę oraz AI, MindSphere łączy w chmurze dane przesyłane z produktów, systemów i zakładów dzięki czemu można nimi sprawniej zarządzać.

Mindsphere z łatwością znajduje zastosowanie na różnych etapach produkcji, na przykład w optymalizacji działającej maszyny poprzez zapobieganie awarii silników. Rozwiązaniem wykorzystującym rozwiązanie chmurowe Mindsphere jest na przykład moduł SIMOTICS CONNECT 400 Siemens. Moduł SIMOTICS CONNECT 400 zamontowany bezpośrednio na silniku bez podłączania elektrycznego mierzy:

Z mierzonych danych wylicza dodatkowo (po wpisaniu danych z tabliczki znamionowej przy pomocy aplikacji na komórce):

AUTOMATECH INTEGRUJE SYSTEMY SIEMENS

Bezpieczeństwo Zintegrowane (Safety Integrated) zapewnia perfekcyjną ochronę osób, maszyn i środowiska. Integracja technologii bezpieczeństwa do standardowych systemów sterowania znacząco poprawia ich konkurencyjność. Dla producentów i użytkowników maszyn jest to mniejsza ilość standardowych podzespołów, przy wykorzystaniu tego samego inżynieringu.

Wysokie kwalifikacje zespołu inżynierskiego AUTOMATECH potwierdzają certyfikaty od firmy Siemens, które gwarantują najwyższy poziom kompetencji zgodnie z międzynarodowymi standardami Siemens.

AUTOMATECH posiada certyfikaty:

DIGITAL TWIN (CYFROWY BLIŹNIAK)

Symulowanie pracy urządzenia jeszcze przed uruchomieniem masowej produkcji, już wkroczyło do fabryk. Digital twin (czyli cyfrowy bliźniak) to system operacyjny IoT oparty na chmurze pozwalający na korektę parametrów danego obiektu na etapie programowania. Dzięki niemu można przetestować funkcjonalność produktu i tym samym wprowadzić poprawki przed wdrożeniem do produkcji. Testy w wirtualnym środowisku dotyczą zarówno maszyn, urządzeń jak i całych linii produkcyjnych.

Najważniejsze zalety Digital Twin:

Cyfrowy bliźniak zapewnia większą efektywność i wydajność. Dzięki temu, że można go zastosować na każdym etapie, daje możliwość zareagowania na zmienność produkcji, na różnych etapach łańcucha produkcyjnego.

KUP PRODUKTY SIEMENS
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem