Dostosuj położenie pulpitu ERGO.SLIDE do pracownika

Ergonomia w paru krokach od BERNSTEIN

BERNSTEIN dostarcza technologie bezpieczeństwa przemysłowego w różnych obszarach:

  • Terminale operatorskie
  • Przełączniki
  • Czujniki
  • Obudowy

BERNSTEIN nieustająco rozwija technologie proponując rozwiązania zgodnie z kierunkiem Smart Production. W przypadku terminali operatorskich BERNSTEIN oferuje Ergo.Slide – system nośny do swoich pulpitów operatorskich w celu ergonomicznego kształtowania stanowisk pracy. Nowoczesne stanowiska pracy można teraz obracać, zawieszać, przesuwać, przechylać, regulować wysokość – zgodnie z indywidualnymi wymaganiami operatora.

Zobacz nagranie pokazujące jak działa ten system: tutaj.

Regulacja położenia pulpitu BERNSTEIN względem operatora oferuje wiele możliwości i sprawdza się w indywidualnych zastosowaniach klienta. Ergo.Slide firmy BERNSTEIN, prosta i nieskomplikowana regulacja wysokości poszczególnych elementów stanowiska operatora, np. do szybkiego ustawienia wysokości klawiatury.

Sztywne elementy obsługowe i jednolite stanowiska pracy, które wymagają wymuszonych i nienaturalnych pozycji pracy, są w przemyśle reliktem minionych czasów. „Pomagamy przedsiębiorstwom uczynić ich stanowiska operatorskie ergonomicznie komfortowymi, tak aby można je było elastycznie i szybko dopasować do wymagań i warunków fizycznych różnych pracowników w zaledwie kilku krokach”, mówi Kerstin Zahn, kierownik ds. projektów i przemysłu w BERNSTEIN AG, wyjaśniając wytyczne stojące za nowymi rozwiązaniami.

Ergo.Slide – ergonomiczne, szybkie przestawianie poszczególnych elementów

Spontaniczna i intuicyjna – regulacja wysokości Ergo.Slide sprawia, że zmiana pozycji roboczej staje się naturalną częścią codziennego życia zawodowego. „Im łatwiejsza, szybsza i wygodniejsza jest regulacja, tym częściej się z niej korzysta. Ergo.Slide spełnia wszystkie wymagania dotyczące niezależnej regulacji wysokości poszczególnych elementów stanowiska sterowniczego – na przykład do różnych pozycji ciała, w ułamku sekundy, nie według tabeli i wyświetlacza cyfrowego, lecz według odczucia ciała, wielkości ciała i subiektywnych wymagań”, mówi Kerstin Zahn.

flex.base – opcjonalnie stała lub mobilna podstawa dla stanowisk operatorskich

flex.base oferuje rozwiązanie podstawy dla stanowisk operatorskich, które można elastycznie przemieszczać i ustawiać na różne sposoby, tak, żeby jednocześnie pozostał stabilny podczas produkcji. Opcjonalnie wyposażony w cztery blokowane kółka stojak zapewnia zarówno mobilność, jak i statyczne pozycjonowanie dla wszystkich systemów nośnych BERNSTEIN. Kerstin Zahn potwierdza, że „ten ergonomicznie przemyślany, przestawny i wysokiej jakości element stanowiska operatora jest pomocnym rozwiązaniem dla optymalizacji mobilności i elastyczności w dziedzinie techniki produkcji”. Podstawa fleX.base oferuje wewnętrzne prowadzenie kabli, jak również optymalną przestrzeń na okablowanie w podstawie. Częścią nowego stanowiska jest zintegrowane uziemienie.

CS-480 B.flex – ergonomiczne połączenie obudów sterowniczych lub IPC

BERNSTEIN określa swój CS-480 B.flex jako „najmniejszy niezależny system nośny firmy”. Rzeczywiście, okrągła rura o średnicy 48 mm do łączenia obudów sterowniczych lub obudowanych IPC z maszynami i instalacjami nie jest duża. Przyłącza do skrzynek sterowniczych lub IPC zamontowanych na suficie, ścianie lub podłodze są często łatwiejsze i bardziej ergonomiczne do ustawienia, jeśli użytkownik może je obracać w zależności od potrzeb. Złącze CS-480 B.flex jest odpowiednie do sprostania temu wyzwaniu. Może być również stosowane jako podstawa stała lub obrotowa. Firma BERNSTEIN oferuje również możliwość zastosowania CS-480 B.flex jako złącza ściennego, kątownika obrotowego lub złącza panelowego. „Możliwości te można również łączyć ze sobą, co daje dalsze, niemal nieograniczone opcje ergonomicznego projektowania specyficznych aplikacji klienta” – mówi Kerstin Zahn. Każda z nich uwzględnia również uziemienie. CS-480 B.flex umożliwia adaptację systemów zawieszenia BERNSTEIN CS-3000 i CS-3000 neXt.

Ergo-Flex – stanowiska operatora o regulowanej wysokości dla optymalnej ergonomii

Wraz z regulowaną wysokością ergo.fleX BERNSTEIN oferuje innowacyjne rozszerzenie systemu nośnego CS-3000. Dzięki elastycznej regulacji wysokości i wewnętrznemu prowadzeniu kabli wersja ta oferuje jeszcze większy komfort obsługi i montażu oraz dopasowuje się indywidualnie do ergonomicznych wymagań użytkownika. Zintegrowana gazowa sprężyna dociskowa przeciwdziała niezależnemu i niekontrolowanemu przestawianiu dostosowanej jednostki sterującej po zwolnieniu dźwigni zaciskowej i redukuje siłę potrzebną do żądanej regulacji wysokości – dla większego komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa.

W AUTOMATECH oferujemy rozwiązania i produkty firmy BERNSTEIN od wielu lat. Produkty BERNSTEIN można zamówić np. w naszym e-sklepie.

Od ponad 26 lat oferujemy kilkadziesiąt usług inżynierskich: audyty bezpieczeństwa, modernizacje maszyn i linii, dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa (znak CE), systemy wizyjne dla przemysłu, budowa kompletnych układów sterowania, maszyn i urządzeń, projektowanie i budowa szaf sterowniczych, migracje do wyższej platformy, pomiar dobiegu maszyn, laserowe stanowiska znakujące, cele robotyczne i wiele innych.

Wysokie kompetencje naszych ekspertów doceniają nasi dostawcy. Siemens przyznał naszej firmie status Kwalifikowanego Integratora oraz status Solution Partnera.

Jako integrator systemów oferujemy rozwiązania, stosując komponenty światowych dostawców, ponieważ są synonimami wysokiej jakości, a to oznacza – bezpieczeństwa. Oferujemy produkty m.in. Siemens, Cognex, ASM, Bernstein, Captron, Phoseon, Pfannenberg, Omron, Panasonic, Benedict, Conductix-Wampfler, Themis, Kistler, Mayser, Seifert i wiele innych.

Pełną ofertę Automatech znajdują się na naszej stronie internetowej www.automatech.pl oraz www.bezpieczenstwo-maszyn.com.

Zadzwoń lub napisz do nas:
tel.: (22) 753 24 80, (22) 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl

www.automatech.pl
www.automatechsklep.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com
Facebook
LinkedIn
YouTube

Źródło: www.bernstein.eu