Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Inteligentny T-adapter od BERNSTEIN

Rozszerzenie systemu bezpieczeństwa SMART Safety System.

BERNSTEIN regularnie dodaje kolejne komponenty do „SMART Safety System”. Zintegrowanie mechanicznych wyłączników bezpieczeństwa w elektronicznym połączeniu szeregowym, a nawet uczynienie ich zdolnymi do obsługi Przemysłu 4.0 poprzez udostępnienie danych diagnostycznych – BERNSTEIN już teraz oferuje swoim klientom rozwiązanie tego wymogu za pomocą odpowiedniej skrzynki przyłączeniowej.

Wynikiem jest inteligentny T-adapter, wyjątkowo mała skrzynka przyłączeniowa do zastosowania w szafach sterowniczych i obudowach sterowniczych.

W celu szybkiego rozpoznania stanu inteligentnego T-adaptera oraz podłączonego przełącznika mechanicznego, z przodu i z tyłu zintegrowano dobrze widoczne diody LED, co znacznie przyspiesza rozwiązywanie problemów.

Jeżeli maszyna lub instalacja wyposażona jest w czujniki bezpieczeństwa SRF firmy BERNSTEIN i/lub urządzenia stopu awaryjnego SEU, bardzo często wybierany jest wariant z połączeniem szeregowym, żeby zredukować nakłady na okablowanie i koszty. Jednak szczególnie w przypadku modernizacji starszych systemów ważne jest, aby w połączeniu szeregowym zintegrować często występujące jeszcze mechaniczne urządzenia zatrzymania awaryjnego.

SMART T-ADAPTER – NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

KUP T-ADAPTER
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Inteligentny T-adapter firmy BERNSTEIN rozwiązuje ten dylemat: umożliwia on połączenie szeregowe w celu zmniejszenia liczby przekaźników bezpieczeństwa bez konieczności przestrzegania TR24119 (maskowanie błędów). „(…) umożliwia on również zastosowanie mechanicznego wyłącznika DCD. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku czujników SRF i urządzeń zatrzymania awaryjnego serii SEU, udostępniane są dane diagnostyczne, co umożliwia szybkie uruchomienie i usunięcie usterki. W ten sposób nawet wyłącznik mechaniczny staje się kompatybilny z Przemysłem 4.0”, wyjaśnia Marcus Scholz, Product Manager w BERNSTEIN AG.

Firma BERNSTEIN zaprezentowała swój pierwszy inteligentny system bezpieczeństwa na wczesnym etapie wraz z czujnikiem bezpieczeństwa SRF, wyłącznikiem awaryjnym SEU i programowalną oceną bezpieczeństwa SCR DI. Podczas rozwoju szczególny nacisk położono na opatentowany system diagnostyczny DCD, który dostarcza wyczerpujących danych o każdym podłączonym urządzeniu. Firma BERNSTEIN konsekwentnie poszła o krok dalej i dodała kolejne komponenty „SMART Safety System” dla kompletnego zabezpieczenia maszyn i instalacji. „Widzimy siebie jako dostawcę rozwiązań i dostarczamy naszym klientom skalowalne, elektroniczne rozwiązania bezpieczeństwa”, mówi Marcus Scholz.

NOWOŚĆ!

SMART SAFETY SYSTEM – TERAZ DANE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ PRZEZ IOS

Od niedawna dane diagnostyczne systemu bezpieczeństwa SMART od BERNSTEIN można odczytywać również za pośrednictwem iPhone’a. Odpowiednią aplikację „SRF Diagnose” można znaleźć w sklepie z aplikacjami na iOS. Odpowiednik dla urządzeń z systemem Android jest już od jakiegoś czasu dostępny.

Źródło:

bernstein.eu

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem