Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Jak elektroniczne jabłko oraz inspektor od AUTOMATECH zmniejszą straty

Elektroniczne jabłko może pomóc w ograniczeniu marnowania żywności.

Uszkodzone produkty, z wadami, wyroby niekompletne – obniżają jakość, a w konsekwencji zwiększają ryzyko reklamacji i zwrotów. Firmy na wiele sposobów radzą sobie z kontrolą jakości. Pewne brytyjskie przedsiębiorstwo stworzyło czujniki, który monitorują warunki pakowania i transportu.

Mają za zadanie zminimalizować potencjalne uszkodzenia owoców oraz straty w procesie pakowania i w konsekwencji zmniejszyć koszty.

Czujniki są w kształcie owoców lub warzyw (jabłka, marchewki, truskawki, awokado, kiwi), ich wielkości, a także gęstości. Włożone do opakowania wraz z prawdziwymi owocami lub warzywami rejestrują wstrząsy i temperaturę, a następnie dane przesyłają do dalszej analizy. Zidentyfikowanie przyczyn szkód poprawia nie tylko kontrolę jakości; odpady powstają w wyniku obtłuczeń delikatnych produktów zarówno w przypadku pracowników jak też robotów i znacznie podnoszą koszty produkcji. Drugi ważny efekt kontroli to ograniczenie marnotrawstwa żywności.

Kontrola jakości na liniach produkcyjnych to również cel przemysłowych systemów wizyjnych. Na przestrzeni lat możliwości weryfikacji szeroko pojętego obrazu względem wzorca znacząco wzrosła. Obecnie, zaawansowane algorytmy umożliwiają wykrycie błędów na poziomie 99,99%. Mówimy o identyfikacji nadruku np. na etykiecie, weryfikacji kodu kreskowego, ‘czytelności’ tekstu, kontroli pozycji etykiety i/lub nadruku, odczycie i zliczaniu kodów np. na kartonach. Weryfikacja widzenia maszynowego pozwala wykrywać i eliminować wadliwe wyroby, a tym samym zmniejszyć ilość reklamacji i zwrotów.

AUTOMATECH od wielu lat wdraża rozwiązania z najnowszymi aplikacjami kontroli wizyjnej Cognex. Jako Partner System Integrator oferujemy klientom: zaawansowane technologicznie systemy In-Sight, czytniki kodów DataMan, technologie oparte na głębokim uczeniu się. Aplikacje testujemy we własnym laboratorium.

Przemysłowe systemy kontroli wizyjnej z powodzeniem stosuje się w sektorze spożywczym. W ostatnich miesiącach pandemii to jedna z niewielu branż, która nie tylko nie ucierpiała, wręcz ma się doskonale. Wiemy to z autopsji i piszą o tym media branżowe.

Producenci żywności i napojów raczej nie muszą się martwić o realizację rocznych planów. Tym niemniej zawsze mogą się pokusić o zwiększenie wydajności i obniżkę kosztów produkcji. I tu AUTOMATECH oferuje INSPEKTORA NADRUKU – autorskie rozwiązanie naszych inżynierów, dedykowane do firm rozlewniczych. INSPEKTOR NADRUKU kontroluje jakość nadruku wyprodukowanych butelek PET lub puszek. Maszynę z powodzeniem można stosować na różnych typach linii produkcyjnych: weryfikuje poprawność nadruku i tym samym eliminuje wadliwe wyroby zaraz po wyprodukowaniu.

INSPEKTOR NADRUKU – CECHY OBJĘTE WERYFIKACJĄ:

ZALETY INSPEKTORA NADRUKU:

Źródło:

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem