Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Kiedy audyt bezpieczeństwa a kiedy inspekcja?

Podpowiadamy co wybrać.

Zwiększanie wydajności linii produkcyjnych, obniżanie kosztów produkcji, coraz większe zyski – to cele, które stawia przed sobą każda firma. Zwiększanie mocy linii produkcyjnej zawsze powinno iść w parze z gwarancją bezpieczeństwa pracowników obsługujących maszyny i urządzenia i oszczędzanie na środkach  bezpieczeństwa jest niedopuszczalne.

W tym celu przedsiębiorstwa powinny mieć opracowane programy bezpieczeństwa w miejscu pracy.Prawidłowe funkcjonowanie takiego programu powinno być ocenione przez niezależne osoby tak, by ich właściwa ocena stosowanych praktyk bezpieczeństwa była maksymalnie obiektywna.

W tym celu przeprowadza się AUDYT BEZPIECZEŃSTWA wykonany przez niezależną firmę, który oceni prawidłowość funkcjonowania programów i praktyk bezpieczeństwa w danej organizacji oraz skontroluje, czy maszyny i urządzenia są bezpieczne pod kątem pracujących na nich osób.

Audyt bezpieczeństwa przeprowadza się w kilku etapach:

W odróżnieniu od audytu bezpieczeństwa, INSPEKCJA BEZPIECZEŃSTWA zazwyczaj jest przeprowadzana przez osoby znające dane miejsce pracy.

INSPEKCJA BEZPIECZEŃSTWA kontroluje aktualną taktykę i rutynowe działania pracowników, poszukuje ewentualnych zagrożeń i ryzyka, które mogłyby uniemożliwić firmie funkcjonowanie pod kątem bezpieczeństwa. Kontrolujący obserwują praktyki pracy pod kątem ewentualnych niebezpiecznych działań, bada sprzęt czy nie stwarza jakiegokolwiek zagrożenia, bada próbki powietrza, wody i innych na obecność substancji niebezpiecznych, sprawdza czy w zakładzie są zamontowane zabezpieczenia. Dzięki INSPEKCJI BEZPIECZEŃSTWA można w szybki sposób określić ogólny stan bezpieczeństwa w zakładzie i stosunkowo szybko mieć możliwość ich wyeliminowania.

Zespół inżynierów AUTOMATECH od 1994 roku wykonuje audyty bezpieczeństwa. To jedna z kilkudziesięciu usług, które oferujemy naszym klientom. W naszych realizacjach, często o charakterze prototypowym,  stosujemy komponenty dostawców o światowym zasięgu, m.in. firmy Siemens. W br. Automatech otrzymał status SOLUTION PARTNER SIEMENS, to wyróżnienie dystrybutora potwierdza stosowanie najwyższych, światowych standardów Siemens w zakresie przemysłowych systemów bezpieczeństwa. Jako PARTNER SYSTEM INTEGRATOR firmy Cognex projektujemy oraz realizujemy aplikacje z przemysłowymi systemami wizyjnymi. Oferujemy Państwu kilkanaście usług inżynierskich – o wszystkich można przeczytać na naszej stronie www.automatech.pl oraz nowej stronie poświęconej szeroko rozumianemu bezpieczeństwu www.bezpieczenstwo-maszyn.com.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem