Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Kiedy sprawy się komplikują...

Nowy sterownik bezpieczeństwa SCx firmy BERNSTEIN oferuje bezpieczeństwo i diagnostykę.

W AUTOMATECH od 30 lat dostarczamy rozwiązania dla automatyki przemysłowej (od 1994 roku). Oferujemy specjalistyczne usługi inżynierskie, integrujemy najbardziej zaawansowane systemy automatyki przemysłowej.

Nasz zespół inżynierski posiada wysokie kompetencje i bogate doświadczenie zdobyte w różnych branżach, dzięki czemu sprawnie modernizujemy linie produkcyjne, dostosowujemy do aktualnych norm i wymagań prawnych, projektujemy i wykonujemy nowoczesne aplikacje dla przemysłu 4.0.

Od początku działalności AUTOMATECH współpracujemy z niemieckim dostawcą BERNSTEIN. Ten znany w sektorze przemysłowym producent jest światowym dostawcą komponentów i systemów automatyki przemysłowej od ponad 70 lat.

NOWOŚĆ

Sterownik bezpieczeństwa SCx, BERNSTEIN

Najnowszy element systemu bezpieczeństwa SMART firmy BERNSTEIN nosi nazwę SCx. Jest to sterownik bezpieczeństwa, który umożliwia kompleksową realizację wszelkich funkcji bezpieczeństwa chroniących człowieka i maszynę lub linię produkcyjną, a także oferuje proste programowanie i elastyczne opcje konfiguracji. Dzięki SCx klienci mogą teraz uzyskać odpowiednie rozwiązanie bezpieczeństwa z opcjami diagnostycznymi firmy BERNSTEIN dla każdej maszyny niezależnie od jej wielkości i złożoności.

„Tam, gdzie poprzednie rozwiązania bezpieczeństwa czasami osiągały swoje granice w dużych maszynach, nowy sterownik bezpieczeństwa rozwija się wraz z wymaganiami”, wyjaśnia Philip Aumann, szef działu zarządzania produktem w BERNSTEIN.
Sterownik bezpieczeństwa SCx firmy BERNSTEIN AG charakteryzuje się możliwością rozbudowy, oferując użytkownikom opcję dodania do ośmiu modułów We/Wy. Oznacza to, że można go idealnie dostosować do konkretnych wymagań bezpieczeństwa maszyny lub linii produkcyjnej.
Ponadto system Daisy Chain Diagnostics (DCD) umożliwia szczegółowe monitorowanie i diagnostykę w celu rozpoznania i usunięcia potencjalnych problemów na wczesnym etapie.

Dzięki możliwościom sterownika bezpieczeństwa SCx komunikacja z nadrzędnym systemem sterowania maszyny może odbywać się za pośrednictwem trzech różnych protokołów fieldbus, w tym Profinet, Modbus/TCP i EtherCAT. Zapewnia to bezproblemową integrację z istniejącymi sieciami i upraszcza komunikację między różnymi urządzeniami. Dzięki SCx, BERNSTEIN konsekwentnie rozszerza swój sprawdzony system bezpieczeństwa SMART dla pełnej ochrony maszyn i linii produkcyjnych.

KUP STEROWNIK BEZPIECZEŃSTWA SCx, BERNSTEIN
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Najważniejsze cechy sterownika bezpieczeństwa SCx w skrócie:

SCx-Presse

Warianty dostępne w serii SCx:

  1. SCx-B-26-2T-5, nr. katalogowy 6075731212 LINK
  2. SCx-I-16, nr. katalogowy 6075772218 LINK
  3. SCx-O-2R, nr. katalogowy 6075773219 LINK
  4. SCx-O-4T, nr. katalogowy 6075773222 LINK
  5. SCx-N-Cat, nr. katalogowy 6075774216 LINK

Informacje o systemie bezpieczeństwa SMART

Jeśli maszyna lub linia produkcyjna jest wyposażona w czujniki bezpieczeństwa BERNSTEIN SRF i/lub wyłączniki awaryjne SEU, bardzo często elementy łączone są szeregowo w celu zmniejszenia nakładów na okablowanie i kosztów realizacji systemu. Wraz z programowalnymi modułami bezpieczeństwa lub sterownikami bezpieczeństwa, BERNSTEIN zapewnia podstawę dla kompletnego inteligentnego systemu bezpieczeństwa dla maszyn i linii produkcyjnych: SMART Safety System.

Podczas prac rozwojowych, firma BERNSTEIN położyła szczególny nacisk na opatentowany system diagnostyczny DCD, który zapewnia kompleksowe dane na temat każdego podłączonego urządzenia. BERNSTEIN konsekwentnie rozwija „SMART Safety System” i dodaje do niego kolejne komponenty.

Źródło: tłumaczenie bernstein.eu

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem