Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Konferencja ROBOTECH, 17.09.2019, Wrocław

Rozwój robotyzacji w Polsce to gorący temat. Choć niektórzy twierdzą, że jesteśmy jeszcze na etapie Industry 3.0, wprowadzanie robotów czyli Industry 4.0 w polskich przedsiębiorstwach jest faktem i tych wdrożeń jest z roku na rok coraz więcej.

Różne aspekty robotyzacji polskich miejsc pracy były tematem konferencji ROBOTECH, która odbyła się 17 września 2019r. we Wrocławiu. Nasi inżynierowie mieli okazję wysłuchać kilkunastu prelekcji ujmujących temat robotyzacji z różnych perspektyw. Robotyzacja miejsc pracy to efekt zaplanowanego wzrostu wydajności przedsiębiorstwa przy ograniczeniu kosztów. Ważnym elementem tej zmiany jest plan rządu podniesienia płacy minimalnej. W dłuższej perspektywie, wzrost zarobków pracowników jest mniej korzystny dla wyniku finansowego przedsiębiorstwa niż inwestycja w robota (koszty utrzymania, czas pracy). Finalnie, wzrost kosztów pracy w Polsce wymusi duże przyspieszenie robotyzacji w przemyśle. Zwrócono również uwagę na fakt, że nie wszystkie procesy warto automatyzować i robotyzować.

Dużo miejsca poświęcono cobotom, czyli robotom współpracującym. Temat jest ‘modny’, choć raczej coboty nie zastąpią tradycyjnych robotów przemysłowych. Okazuje się, że wiele aspektów ich wdrożenia pozostaje w sprzeczności z obowiązującymi normami.

Tematem, który spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy było nadawanie znaku CE. Maszyny i urządzenia ‘krążą’ między przedsiębiorstwami, sprowadzane są z Unii, ale także spoza tego obszaru, dlatego jest wiele aspektów budzących wątpliwość kto i kiedy powinien nadawać znak CE.

Dużą atrakcją konferencji była możliwość zwiedzania fabryki 3M, szczególnie z punktu widzenia Centrum Innowacyjności. Zaawansowane aplikacje z wykorzystanie robotów wykonujących zaskakujące czynności robią ogromne wrażenie.

AUTOMATECH, od 25 lat w branży automatyki przemysłowej, oferuje rozwiązania Industry 4.0: system operacyjny oparty na chmurze, analiza danych w czasie rzeczywistym, roboty, coboty i inne zgodnie z potrzebami klientów.

ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ,
W CAŁOŚCI POŚWIĘCONĄ BEZPIECZEŃSTWU MASZYN I LINI PRODUKCYJNYCH

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem