Mayser – innowacja przez tradycję

Bezpieczeństwo i niemiecka jakość od 1800 roku.

Mayser jest międzynarodową grupą firm działającą obecnie w pięciu lokalizacjach w Europie i USA. Firma opracowuje i produkuje wysokiej jakości produkty, między innymi systemy i rozwiązania w zakresie technologii bezpieczeństwa.

Początki firmy sięgają aż 1800 roku. Misją firmy Mayser jest oferowanie technologii, które ulepszają produkty i procesy produkcyjne klientów. Dzięki dotarciu do różnych segmentów rynku z ofertą unikalnych, wysokiej klasy produktów, Mayser dąży do osiągnięcia wiodącej pozycji w branży.

Przy średnim rocznym wzroście obrotów o 16 % w latach 2014-2016, Mayser potwierdza swoje szerokie kompetencje w różnych dziedzinach. Oferta Mayser ma zastosowanie w motoryzacji, budowie maszyn, transporcie publicznym, technice medycznej, przemyśle meblarskim, do drzwi i bram oraz budownictwie. Mayser jest bardzo aktywnym partnerem szkoleniowym oraz cenionym partnerem uniwersytetów i instytucji kształcenia zawodowego w regionie.

Mayser zapewnia stałą poprawę jakości, zarówno w zakresie produkcji jak i rozwoju. Dzięki temu gwarantuje, że wszystkie produkty, i systemy i rozwiązania, są najwyższej jakości i zgodne z obowiązującymi normami i dyrektywami. Potwierdzają to certyfikaty.

TECHNOLOGIE BEZPIECZEŃSTWA

Bezpieczeństwo produktów Mayser dotyczy rozwiązań dla przemysłu, automatyki, logistyki, bezpieczeństwa maszyn i robotyki, medycynie, elementów ruchomych w inżynierii mechanicznej, w ochronie dostępu do maszyn. Poniżej wybrane rozwiązania w tej grupy:

 1. Listwy naciskowe bezpieczeństwa
 2. Listwy bezpieczeństwa to czujniki, które zapewniają ochronę przed przycięciem krawędzi. Jeśli krawędź zabezpieczająca napotka przeszkodę, generowany jest sygnał, który umożliwia natychmiastowe zatrzymanie niebezpiecznego ruchu. Na przykład, gdy dłoń znajdzie się na drodze do zamykającej się bramy, zatrzymuje ona ruch automatyczny.

  • Odporne na chemikalia
  • Opcjonalnie dostępne w wersji DIY
  • Odporne na warunki atmosferyczne
  • Dostępne w wersji ognioodpornej

  Na życzenie klienta listwy mogą być formowane na etapie produkcji w różne kształty.

  Zastosowanie: przemysł, automatyka, logistyka, branża medyczna, w drzwiach, garażach i oknach.

  Kup listwę bezpieczeństwa w sklepie internetowym – www.automatechsklep.pl

 3. Miniaturowe listwy bezpieczeństwa (EKS)
 4. Listwy te zostały opracowane specjalnie dla zastosowań, w których wymagane są krótkie czasy reakcji i możliwe są tylko niewielkie wysokości montażu. Klasycznym przykładem jest ich zastosowanie jako czujników zabezpieczających przez zgnieceniem na krawędziach ścinających i zaciskających automatyczne drzwi i okna pojazdów.

  Listwy EKS są także idealne również jako czujniki zabezpieczające przez zgnieceniem w budowie maszyn, na meblach regulowanych elektrycznie oraz na nowoczesnych urządzeniach medycznych.

  Miniaturowe listwy bezpieczeństwa z łatwością dopasowują się do różnych promieni gięcia i kątów. Możesz przyciąć swój czujnik zabezpieczający przez zgnieceniem do własnych wymiarów.

  • Minimalna wysokość montażu
  • Solidny i trwały
  • Niewrażliwy na temperaturę
  • Opcjonalnie dostępny w wersji DIY

  Zastosowanie: zabezpieczenie drzwi, bram i okien, technika medyczna, transport publiczny, motoryzacja.

 5. Maty bezpieczeństwa.
 6. To czujniki dotykowe powierzchni zapewniające optymalną ochronę obszaru. Celem działania czujników powierzchni jest ochrona ludzi przed niebezpiecznie poruszającymi się jednostkami w automatycznych procesach produkcyjnych. Wykrywają ludzi i przedmioty w odpowiednich obszarach ruchu. Gdy ktoś wchodzi na matę wrażliwą na nacisk, maszyna zwalnia lub wyłącza się do stanu bezpiecznego.

  • Odporny na chemikalia
  • Zgodny z ISO 13849-1
  • Zgodny z ISO 13856-1

  Czujniki powierzchni dostępne są w różnych wysokościach i o różnych właściwościach materiałowych, takich jak funkcja antypoślizgowa lub odporność na różne substancje chemiczne. W niestandardowym programie „SM” oferowane są maty bezpieczeństwa w dowolnym kształcie powierzchni, aby dopasować je do Państwa wymagań. Zastosowanie: maszyny, technologie medyczne, robotyka, automatyczne drzwi pojazdów w autobusach i pociągach.

  Zastosowanie: maszyny, drogi transferowe, robotyka, automatyczne drzwi pojazdów w autobusach i pociągach.

 7. Zderzaki bezpieczeństwa
 8. Zderzaki bezpieczeństwa to aktywne poduszki zderzeniowe wykonane z miękkiej pianki poliuretanowej o specjalnej powłoce i zintegrowanej funkcji wyłączania bezpieczeństwa. Działają na zasadzie normalnie zamkniętej i normalnie otwartej.

  • Odporny na warunki atmosferyczne
  • Odporny na chemikalia
  • Bezobsługowy

  Korpus z miękkiej pianki chroni ludzi przed urazami i zapobiega uszkodzeniom przedmiotów na krótkich i długich dystansach zatrzymania. Dzięki temu nasze zderzaki bezpieczeństwa są idealnym uzupełnieniem naszej oferty systemów ochrony przed kolizją. Zderzaki bezpieczeństwa zapewniają również ochronę przed kolizją systemów transportu bez kierowcy (DTS). Zderzaki bezpieczeństwa są dostępne w długościach do 4 m oraz w wersjach standardowych i niestandardowych.

  Zastosowanie: zapewnienie bezpieczeństwa zaciskania i ścinania krawędzi w budowie maszyn, technice scenicznej, technice medycznej oraz na dużych, ciężkich bramach.

  Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą firmy Mayser: www.mayser.com

  Wśród produktów, które w czasie pandemii mogą mieć częstsze zastosowanie na uwagę zasługuje system detekcji bezdotykowej. W tej grupie znajdują się czujniki pojemnościowe. System detekcji bezdotykowej reaguje tylko na ruchy w bezpośrednim krytycznym obszarze czujnika, wzdłuż głównej krawędzi zamykającej. Odróżnia go to od kurtyn świetlnych lub skanerów, których pola detekcji obejmują całe strefy wejściowe. Kolejną zaletą jest fakt, że system nie jest podatny na działanie wody. Dlatego też niepożądana detekcja nie jest powodowana przez deszcz lub opady śniegu, ani przez obce światło lub kurz, czyli doskonale sprawdza się np. w transporcie publicznym.

  AUTOMATECH BEZPIECZEŃSTWO

  W Automatech rozwiązujemy problemy produkcyjne dzięki profesjonalizmowi naszych inżynierów oraz wysokiej jakości komponentom automatyki przemysłowej stosowanym w naszych realizacjach.
  Jesteśmy ekspertami w projektach dotyczących bezpieczeństwa maszyn i linii, dlatego oferta firmy Mayser doskonale wpisuje się w misję naszej firmy.

  Oferta Automatech obejmuje szeroki wachlarz specjalistycznych usług inżynierskich oraz dystrybucję komponentów automatyki przemysłowej. Realizujemy między innymi: audyty bezpieczeństwa, modernizacje maszyn i linii, dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa (znak CE), projektowanie oraz budowa szaf sterowniczych, sterowanie radiowe, lampy UV LED i wiele innych.

  Przeczytaj o usługach Automatech tutaj: www.automatech.pl oraz www.bezpieczenstwo.maszyn.com

  W PRZYPADKU WIZYTY W PAŃSTWA ZAKŁADZIE W CZASIE PANDEMII NASI INŻYNIEROWIE STOSUJĄ ŚRODKI OSTROŻNOŚCI WYMAGANE PRZEPISAMI.

  Skontaktuj się z nami lub wyślij wiadomość – oddzwonimy:
  tel.: (22) 753 24 80, (22) 753 24 61
  mail: biuro.warszawa@automatech.pl

  Zespół Automatech

  www.automatech.pl
  www.automatechsklep.pl
  www.bezpieczenstwo-maszyn.com

  Źródło: www.mayser.com