Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Monitoring drzwi bezpieczeństwa z wyłącznikiem bezpieczeństwa RFID 3SE64 z blokadą osłony i ET 200SP

Zabezpieczenia stref niebezpiecznych.

Bramy ochronne są często stosowane do odgradzania stref niebezpiecznych. Są monitorowane pod kątem położenia i w razie potrzeby obszar, z którego pochodzi zagrożenie, jest wyłączany.
Jeśli po wyłączeniu maszyna nadal stanowi zagrożenie, dostęp do niej może być uniemożliwiony.
Jeśli aplikacja ma być realizowana bezpośrednio na maszynie z małą szafą sterowniczą – ET 200SP jest odpowiednim wyborem.

Poniższe informacje na pewno zainteresują osoby decyzyjne na produkcji, technologów, inżynierów ds. konfiguracji czy inżynierów z utrzymania ruchu.

Prezentowany przykład zastosowania pokazuje możliwości podłączenia, które są dostępne dla monitorowania drzwi ochronnych z blokadą w ET 200SP i jak można je okablować oraz konfigurację i programowanie w TIA Portal. Omówione są również architektura funkcji bezpieczeństwa i osiągalny poziom bezpieczeństwa.

Poniższy przykład zastosowania wykorzystuje przykład obwodu, żeby zaprezentować jak funkcje bezpieczeństwa mogą być realizowane za pomocą ET 200SP. W szczególności przedstawiono tu obszar zastosowania z wyłącznikiem bezpieczeństwa RFID 3SE64 z blokadą ochronną i odpowiednią parametryzacją.
Ten przykład zastosowania pokazuje, jakie opcje połączeń są dostępne dla monitorowania drzwi z blokadą na ET 200SP i jak można je okablować, skonfigurować i zaprogramować w TIA Portal. Omówiono również architekturę funkcji bezpieczeństwa i osiągalny poziom bezpieczeństwa.

Siemens-2

Powyższy rysunek przedstawia schemat najważniejszych składników rozwiązania. Obejmuje on wyłącznik bezpieczeństwa RFID z blokadą, rozproszone sterowanie fail-safe ET 200SP z modułem wejściowym standardowym oraz modułem wejściowym i wyjściowym fail-safe, przyciski start, stop i potwierdzenie oraz stycznik/silnik. i wyjściem fail-safe, przyciskami startu, stopu i potwierdzenia oraz stycznikiem/silnikiem.

ZASADA DZIAŁANIA
Pozycja drzwi ochronnych jest monitorowana poprzez jeden wyłącznik bezpieczeństwa. Dodatkowo drzwi są blokowane za pomocą blokady wbudowanej w wyłącznik bezpieczeństwa. Jeśli drzwi zostaną otwarte, silnik zostaje odłączony w sposób awaryjny poprzez dwa styczniki. Jeżeli polecenie odblokowania bramy zostanie wysłane za pomocą przełącznika uchylnego, układ sterowania w trybie awaryjnym wyłącza styczniki mocy w sposób zapewniający bezpieczeństwo.
Po upływie skonfigurowanego czasu blokada jest odblokowywana i możliwy jest dostęp do maszyny.
Po zamknięciu i zablokowaniu drzwi oraz zamknięciu pętli sprzężenia zwrotnego można włączyć maszynę za pomocą przycisku startowego.
MONITOROWANIE POŁOŻENIA DRZWI OCHRONNYCH I FUNKCJI BĘBENKA
Położenie drzwi ochronnych jest monitorowane przez wyłącznik bezpieczeństwa RFID 3SE64 z blokadą. W przypadku zastosowania wyłącznika bezpieczeństwa położenie bramy ochronnej jest wykryte przez aktuator, który zamyka styk RFID, gdy brama ochronna jest zamknięta.

Więcej szczegółów dotyczących monitoringu drzwi bezpieczeństwa z wyłącznikiem bezpieczeństwa RFID 3SE64 z blokadą osłony i ET 200SP znajdziesz tutaj >>> oraz >>> .

W AUTOMATECH INTEGRUJEMY SYSTEMY
Jesteśmy ekspertami w bezpieczeństwie przemysłowym, za nami setki realizacji z zastosowaniem bezpiecznych rozwiązań firmy Siemens.

Nasi specjaliści projektują i realizują aplikacje na liniach produkcyjnych takich jak: modernizacje maszyn, dostosowanie do wymogów UE, migracje sterowników do nowoczesnych platform, audyty bezpieczeństwa, rozwiązania kontroli wizyjnej, cele robotyczne, LOTO, pomiar siły cobota, pomiar dobiegu maszyny i wiele innych.

Wysokie kompetencje naszego zespołu doceniła firma Siemens przyznając co roku certyfikaty:

AUTOMATECH - SOLUTION PARTNER SIEMENS

Źródło, tłumaczenie:

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem