Multimedia

ABB

Zapraszamy na nasz kolejny webinar przygotowany tym razem wspólnie ze światowym producentem robotów – firmą ABB „Bezpieczeństwo robotów współpracujących ABB – sprawna integracja AUTOMATECH”.

Omawiamy w nim podstawowe tematy dotyczące cobotów, a także integracji robotów współpracujących ABB pod kątem bezpieczeństwa.

W naszych prezentacjach postaraliśmy się zaprezentować coboty z różnych punktów widzenia.

Odpowiadamy na zasadnicze pytania takie jak:

 • Jaka jest definicja robota współpracującego
 • Które normy odnoszą się do działania cobotów na liniach produkcyjnych
 • Co zawiera specyfikacja ISO TS 15066
 • Zaprezentowaliśmy integracje z robotami, które przeprowadziła nasza firma

Z tematyką cobotów ściśle powiązana jest usługa inżynierska, którą nasza firma przeprowadza czyli pomiar siły cobota – obejrzyj krótkie nagranie o tym, jak wygląda taki pomiar OGLĄDAM NAGRANIE.

Inżynierowie firmy ABB przybliżyli profil firmy w kontekście pozycji na świecie i w Polsce, a następnie omówili temat bezpieczeństwa cobotów, czyli co sprawia, że robot współpracujący jest „bezpieczny”. Następnie zaprezentowane zostały roboty współpracujące ABB, w tym NOWOŚĆ Cobot GoFa.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru.

Jay, Mayser

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nagraniem z webinaru pt. TOP 7 SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA PRODUKCJI POLECANYCH PRZEZ EKSPERTÓW.

Prezentujemy w nim innowacyjne rozwiązania komponentów Jay électronique (Conductix-Wampfler) oraz Mayser, które doskonale wpisują się w bezpieczeństwo przemysłowe, w różnych sektorach przemysłu:

 • Bezprzewodowe piloty zezwolenia Jay
 • Nowość – stacja dokująca z ładowarką dla modeli JAY PIKA i MOKA
 • Komponenty Mayser:
  1. listwy bezpieczeństwa
  2. zderzaki bezpieczeństwa
  3. maty bezpieczeństwa

Prezentacje produktów są uzupełnione o materiały z konkretnych realizacji.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia webinaru.

BERNSTEIN

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nagraniem z webinaru pt. BERNSTEIN SAFETY SYSTEM – ZWIĘKSZ BEZPIECZEŃSTWO NA LINIACH PRODUKCYJNYCH

BERNSTEIN w pełni rozumie, że w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo na liniach produkcyjnych wymaga nowego i kompleksowego podejścia. Dlatego nie tylko wprowadza nowe rozwiązania z zakresu technologii wyłączników bezpieczeństwa, ale cały czas rozwija ofertę w zakresie systemów zapewniających bezpieczną i ergonomiczną pracę oraz rozszerza ją o rozwiązania dla zapewnienia higieny.

Główne zagadnienia prezentowane podczas webinaru:

 • Zakres oferty produktowej
 • Najpopularniejsze produkty
 • Nowości z zakresu bezpieczeństwa
 • Nowości z zakresu higieny
 • Rozwiązania systemowe – panele i systemy nośne

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Cognex

Prezentujemy Państwu nagranie ze wspólnego webinaru z naszym dostawcą systemów wizyjnych – firmą Cognex pt. SYSTEMY WIZYJNE – ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ.

Głównym celem webinaru było przybliżenie Państwu szerokich możliwości zastosowań systemów wizyjnych wraz z przykładami najczęściej wdrażanych aplikacji, a także prezentacja systemów opartych o sieci neuronowe czyli sztuczną inteligencję.

Zaprezentowaliśmy wszystkie dostępne kategorie, między innymi czytniki kodów – ręczne i stacjonarne – do weryfikacji poprawności produktu pakowanego, weryfikacja poprawności montażu, do odczytu wadliwych kodów, porównanie kodów w opakowaniach zbiorczych.

Zaprezentowaliśmy także nasze realizacje z zastosowaniem systemów wizyjnych, w tym INSPEKTOR AUTOMATECH do branży napojowej: butelek i puszek, dzięki któremu można jest możliwa jednoczesna weryfikacja kilku elementów:

 • Etykiety – obecności, poprawności nałożenia
 • Kodów kreskowych
 • Kodów 2D
 • Zamknięcia opakowania – korka, nakrętki
 • Poziomu napełnienia butelki

Przedstawiliśmy również możliwości zastosowania kontroli wizyjnej pod kątem różnych sektorów przemysłu.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru.

Panasonic

Przed Państwem nagranie z webinaru BEZPIECZEŃSTWO MASZYN OKIEM EKSPERTÓW, przygotowanego przez AUTOMATECH oraz firmę Panasonic.

Prezentujemy w nim ciekawe zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem maszyn m.in.:

 • Praktyczne podejście do Dyrektywy Maszynowej w konfrontacji z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn
 • Normy zharmonizowane z Dyrektywą Maszynową
 • Metoda oceny ryzyka – norma 12100
 • Bezpieczeństwo pras – normy typu C

Podczas webinaru odpowiadamy na pytanie: jaka jest zależność pomiędzy rozporządzeniem a dyrektywą maszynową, czym są normy zharmonizowane z dyrektywą maszynową.

Prezentujemy szczegóły procesu oceny ryzyka łącznie z przykładami.

Krótko omawiamy także techniczne środki bezpieczeństwa z oferty Panasonic Industry.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru.

PRELEKCJA JANA AUGUŚCIUKA – DYREKTORA ZARZĄDZAJĄCEGO AUTOMATECH „TECHNOLOGIA PRAS Z UWZGLĘDNIENIEM WYMAGAŃ INDUSTRY 4.0, SZYBKOŚCI, ELASTYCZNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA – CASE STUDY”

Konferencja Automotive 2019 już po raz piąty była miejscem dialogu pomiędzy firmami branży motoryzacyjnej oraz integratorami. Automatech, jak co roku, był Partnerem Konferencji.

W pierwszym dniu Konferencji Jan Auguściuk – Dyrektor Zarządzający Automatech wygłosił prelekcję pt. „Technologia pras z uwzględnieniem wymagań Industry 4.0, szybkości, elastyczności i bezpieczeństwa – case study”. Prezentacja, oparta na konkretnym przykładzie zrealizowanego projektu, spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem o potrzebie digitalizacji rozwiązań w dobie Przemysłu 4.0 na przykładzie analizy i monitoringu pras:

Aplikacje z tej dziedziny używamy już na co dzień np. w swoich smartfonach czy w samochodachZarówno w strefie prywatnej jak i w obszarze zawodowym otrzymujemy korzyści, które mogą nie tylko pomagać, ale w szczególności mogą zwiększyć oszczędności środków i czasu.
Takim przykładem zastosowania rozwiązań cyfrowych realizowanych przez firmę Automatech, są prasy.
Prasa to najczęściej bardzo duża maszyna, która ma ogromną siłę nacisku np. 600 ton wykorzystywaną do  tłoczenia. Podczas produkcji każdego detalu cała jej konstrukcja naturalnie odkształca się, niewidoczne gołym okiem. Jeśli taką maszynę wyposażymy w niezbędne czujniki mierzące te odkształcenia, możemy na bieżąco odczytywać wysyłane sygnały pomiarowe. Analiza danych może zapobiec bardzo kosztownym uszkodzeniom maszyny i przestojom produkcyjnym. Dodatkowo analizując dane i porównując jej pomiędzy kolejnymi cyklami maszyny zyskujemy gwarancję, że każdy produkt będzie miał taką samą jakość. Z tych samych danych analizowanych przez cały czas pracy maszyny możemy na wczesnym etapie wykryć sytuację, przeoczoną w dłużej perspektywie spowoduje uszkodzenie maszyny.
Jeśli chcemy wykorzystać takie możliwości musimy gromadzić dużą ilość danych. Rozwiązaniem dla takiej sytuacji jest wysyłanie danych do chmury np. Mindspehere oraz ich późniejsza analiza.
Jakie są efekty takiego działania? Nowoczesny monitoring pracy prasy lub jej narzędzia pozwoli przewidzieć jej uszkodzenie i to tym sposobem zapobiec wysokim wydatkom. Dodatkowo nasz odbiorca np. producent samochodów będzie miał zagwarantowaną jakość zamówionych części.