Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Nowa generacja bezpiecznych przełączników blokady mechanicznej BERNSTEIN

Wyłącznik bezpieczeństwa typu SLC.

Kodowane, wyłączniki bezpieczeństwa z serii SLC, zostały przemyślane i przeprojektowane przez BERNSTEIN w celu optymalizacji ich funkcji pod wieloma względami.W fazie projektowania, skupiano uwagę na ograniczeniu funkcjonalności urządzenia do niezbędnego minimum i usprawnieniu funkcji podstawowej, pamiętając jednak o wydajności. Przykładowo, bardziej narażone na zużycie mechaniczne elementy – takie jak obrotowa główka – wykonano z metalu. Czyni je to, wyjątkowo odpornymi i trwałymi, choć i plastikowe wykończenia również mają swoje zalety, są lekkie i bardzo praktyczne. Wersja ze złączem typu M12 umożliwia wyjątkowo prostą instalację na maszynie. Kolejną, przyjazną dla użytkownika opcją jest możliwość elastycznej konfiguracji styków. Kombinacja styków NO i NC służących do monitorowania pozycji drzwi i stanu zaryglowania osłon bezpieczeństwa może być dowolnie wybrana podczas ich produkcji.

Specyficzne wymagania klientów mogą być przedyskutowane i rozpatrywane indywidualnie. Bywa, że istnieje potrzeba wejścia do strefy zabezpieczonej ryglem bezpieczeństwa podczas gdy maszyna jest wyłączona, na tę okoliczność, nowe wyłączniki z serii SLC wyposażono w dodatkowy mechanizm otwierania rygla przy pomocy klucza imbusowego. W gamie akcesoriów, poza różnego rodzaju kluczami (aktywatorami), można znaleźć również łatwe w użytkowaniu mechanizmy awaryjnego odryglowania drzwi od zewnątrz w przypadku występowania zagrożenia, jak i ewakuacyjnego odryglowania drzwi od wewnątrz strefy zagrożenia.

ZASUWA PRZEZNACZONA DLA SLC REALIZUJE RÓŻNE FUNKCJE:

Te właściwości ułatwiają wykluczyć uszkodzenie i pozwalają osiągnąć poziom PL d dla monitorowania i ryglowania drzwi.

Wersja dla wyjść awaryjnych (BF1-SLC ES) zawiera dodatkową dźwignię umożliwiającą odblokowanie rygla od wewnątrz strefy zagrożenia podczas korzystania z tej funkcjonalności. Wymaga to co najmniej użycia podstawowego zestawu (ESCR-B).

WŁAŚCIWOŚCI ELEKTRYCZNE(STYKI):

WŁAŚCIWOŚCI MECHANICZNE:

PARAMETRY NIEZBĘDNE DO WALIDACJI:

ZOBACZ SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem