Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Nowość: COGNEX - czytnik kodów serii DATAMAN 374

Odpowiadając na potrzeby branży firma Cognex stale rozwija portfolio, by maksymalnie odpowiadać na potrzeby klientów.

I tak, w rodzinie stacjonarnych czytników kodów kreskowych pojawił się nowy produkt – DataMan 370. To nowa, zminiaturyzowana odsłona DataMan 470 umieszczona w obudowie znanej z serii 300.

Nowy czytnik charakteryzuje się łatwą konfiguracją i obsługą. Dzięki oprogramowaniu DataMan Setup Tool instalacja oraz obsługa czytnika jest uproszczona: użytkownik jest „prowadzony” przez inteligentne, automatyczne dostrajanie oraz asystentów aplikacji.

Czytniki kodów DataMan 370 mają 2 razy większą wydajność odczytu 2X oraz moc obliczeniową, dzięki optymalizacji za pomocą najnowszych algorytmów dekodowania, między innymi – nowej automatycznej dyskryminacji 1D / 2D. Wielordzeniowy procesor DataMan 370 umożliwia równoległe uruchamianie tych algorytmów i procesów, co skutkuje dwukrotnie wyższą wydajnością i mocą porównywalnych wysokowydajnych czytników.

Zastosowana technologia obrazowania High Dynamic Range (HDR) pozyskuje pojedyncze obrazy, dzięki czemu są 16 razy bardziej szczegółowe niż w przypadku konwencjonalnych czujników. Bezpośrednio wpływa to na większą głębię ostrości, ale też na lepszą obsługę kodów o niskim kontraście. Uzyskanie większej głębi ostrości jest możliwe dzięki zastosowaniu autofocusu – zastosowana technologia szybkiej płynnej soczewki pozwala czytnikowi na dynamiczne dostosowanie się do zmian odległości roboczych bez potrzeby ręcznej ingerencji. Ciekłe soczewki mają też inne zalety: ponieważ nie mają ruchomych części (w przeciwieństwie do obiektywów zmiennoogniskowych), ich żywotność jest znacząco dłuższa względem klasycznych obiektywów o takiej funkcjonalności.

Podczas użycia płynnych soczewek ograniczamy również wpływ błędu ludzkiego, ponieważ nie ma fizycznej możliwości zmiany ustawień obiektywu przez osoby do tego nieupoważnione.

DataMan 370 z łatwością znajdzie zastosowanie na liniach produkcyjnych czy logistycznych, w których wymagane będzie obszerne pole widzenia czy potrzeba uzyskania odpowiednio dużej głębi ostrości. Tu przyda się jego doskonała wydajność odczytu i szybka analiza obrazu – najlepsza w swojej klasie.

AUTOMATECH od wielu lat jest Solution System Integratorem firmy Cognex: oferujemy zarówno usługi z wykorzystaniem systemów wizyjnych jak i produkty z tego obszaru.

Nasza firma ma długoletnie doświadczenie w stosowaniu rozwiązań Cognex. Wdrażane przez nas aplikacje obejmują: wizytę wstępną w celu zebrania informacji oraz pobrania próbek do testów, ocenę możliwości technicznych, wykonujemy testy we własnym laboratorium, przygotowujemy ofertę aplikacyjną, wykonujemy projekt, realizujemy wdrożenie oraz zapewniamy serwis poaplikacyjny.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE CZYTNIKA
DATAMAN 374 ZNAJDZIESZ

Źródło:

www.cognex.com

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem