Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Nowość: Czujnik nachylenia positilt® PTM29 ASM

Zastosuj lampy UV LED PHOSEON i oszczędzaj minimum 60% kosztów.

Odpowiedni do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach środowiskowych.

AUTOMATECH – wyłączny dystrybutor ASM w Polsce.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy firmy zwiększają nakłady na odnowienia parków maszyn i starają się wracać do tempa produkcji z początku 2020. Jak wynika z Badania Siemens Financial Services w Polsce, na przykład w branży spożywczej nakłady zwiększyło 28% polskich MŚP1, w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych 27%2, a w poligrafii została odnowiona co piąta maszyna3. Firmy zainwestowały również w automatyzację.

NOWOŚĆ ASM

Niemiecki producent komponentów do automatyki przemysłowej ASM wprowadził na rynek nowy, bardzo dokładny czujnik nachylenia positilt® PTM29. Czujnik ma kompaktową, spawaną laserowo obudowę ze stali nierdzewnej i jest odpowiedni do pracy w bardzo trudnych warunkach środowiskowych.

Czujnik nachylenia positilt® PTM29 oparty na technologii MEMS mierzy pochylenie w zakresie +/-180° dla jednej osi i w zakresie +/-60° dla dwóch osi. Przy odchyleniu liniowości 0,05° i rozdzielczości 0,001° w zakresie pomiarowym 360°, czujnik oferuje bardzo wysoką dokładność pomiaru.

Czujnik nachylenia positilt® PTM29 działa w technologii bezstykowej, jest odporny na wstrząsy i wibracje, a także na zanieczyszczenia. Czujnik jest całkowicie uszczelniony, spawany laserowo i hermetycznie zamknięty w obudowie ze stali nierdzewnej. Elektronika czujnika jest całkowicie zamknięta. Również obszar kabla posiada specjalną ochronę zapobiegającą kapilarnemu wnikaniu wody wzdłuż kabla. Kompaktowe wymiary czujnika (10×50 mm) umożliwiają montaż nawet w niewielkich przestrzeniach. Czujnik osiąga stopień ochrony IP67/69 i jest ekranowany przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, dzięki czemu może być używany nawet w obecności silnych pól elektromagnetycznych. Czujnik nachylenia positilt® PTM29 może być montowany przy swobodnym ustawieniu osi pomiarowych.

Czujnik jest odpowiedni do stosowania w aplikacjach o trudnych warunkach środowiskowych, takich jak:

Czujnik nachylenia positilt® PTM29 może być również stosowany zamiast czujników kąta obrotu, ponieważ nie jest wymagany ani wał, ani magnes. Jest on dostępny z wyjściami cyfrowymi (CANopen, CAN SAE J1939) i analogowymi. Dla zastosowań dynamicznych czujnik nachylenia positilt® PTK29 jest dostępny w identycznej obudowie czujnika wykorzystującej technologię MEMS z kompensacją żyroskopową.

KUP CZUJNIK NACHYLENIA POSITILT® PTM29 ASM
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem