NOWOŚĆ Czujnik nachylenia positilt® PTM29ASM

Odpowiedni do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach środowiskowych.

AUTOMATECH – wyłączny dystrybutor ASM w Polsce

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy firmy zwiększają nakłady na odnowienia parków maszyn i starają się wracać do tempa produkcji z początku 2020. Jak wynika z Badania Siemens Financial Services w Polsce, na przykład w branży spożywczej nakłady zwiększyło 28% polskich MŚP(1), w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych 27%(2), a w poligrafii została odnowiona co piąta maszyna(3). Firmy zainwestowały również w automatyzację.

Wszystkie te działania wymagają albo zakupu maszyn lub linii produkcyjnych albo ich modernizacji lub dostosowania.

Niezależnie od rodzaju podjętych inwestycji, zawsze warto skorzystać z usług doświadczonego integratora systemów np. naszej firmy AUTOMATECH. Oferujemy szerokie spektrum usług inżynierskich: audyty bezpieczeństwa maszyn, modernizacje pras, certyfikat CE, modernizacje maszyn i linii, w tym integracje z celami robotycznymi, pomiar siły cobota, dostosowanie zgodnie z aktualnymi obowiązującymi normami i przepisami, wizyjne systemy kontroli jakości dla przemysłu, pomiar dobiegu, sterowanie radiowe w przemyśle, systemy LOTO i wiele innych.

Katalog Usług Inżynierskich

Dostarczamy również komponenty automatyki przemysłowej największych producentów m.in. Siemens, Cognex, ASM, Bernstein, Benedict, Captron, Phoseon, Themis.

Katalog Produktów

NOWOŚĆ ASM

Niemiecki producent komponentów do automatyki przemysłowej ASM wprowadził na rynek nowy, bardzo dokładny czujnik nachylenia positilt® PTM29. Czujnik ma kompaktową, spawaną laserowo obudowę ze stali nierdzewnej i jest odpowiedni do pracy w bardzo trudnych warunkach środowiskowych.

KUP ten czujnik na www.automatechsklep.pl

Czujnik nachylenia positilt® PTM29 oparty na technologii MEMS mierzy pochylenie w zakresie +/-180° dla jednej osi i w zakresie +/-60° dla dwóch osi. Przy odchyleniu liniowości 0,05° i rozdzielczości 0,001° w zakresie pomiarowym 360°, czujnik oferuje bardzo wysoką dokładność pomiaru.

Czujnik nachylenia positilt® PTM29 działa w technologii bezstykowej, jest odporny na wstrząsy i wibracje, a także na zanieczyszczenia. Czujnik jest całkowicie uszczelniony, spawany laserowo i hermetycznie zamknięty w obudowie ze stali nierdzewnej. Elektronika czujnika jest całkowicie zamknięta. Również obszar kabla posiada specjalną ochronę zapobiegającą kapilarnemu wnikaniu wody wzdłuż kabla. Kompaktowe wymiary czujnika (10×50 mm) umożliwiają montaż nawet w niewielkich przestrzeniach. Czujnik osiąga stopień ochrony IP67/69 i jest ekranowany przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, dzięki czemu może być używany nawet w obecności silnych pól elektromagnetycznych. Czujnik nachylenia positilt® PTM29 może być montowany przy swobodnym ustawieniu osi pomiarowych.

Czujnik jest odpowiedni do stosowania w aplikacjach o trudnych warunkach środowiskowych, takich jak:

  • maszyny mobilne
  • aplikacje higieniczne i ruch na drogach publicznych (E1)

Czujnik nachylenia positilt® PTM29 może być również stosowany zamiast czujników kąta obrotu, ponieważ nie jest wymagany ani wał, ani magnes. Jest on dostępny z wyjściami cyfrowymi (CANopen, CAN SAE J1939) i analogowymi. Dla zastosowań dynamicznych czujnik nachylenia positilt® PTK29 jest dostępny w identycznej obudowie czujnika wykorzystującej technologię MEMS z kompensacją żyroskopową(4).

AUTOMATECH od lat z sukcesami współpracuje z firmą Siemens, która docenia nasze zaangażowanie i potwierdza wysokie kompetencje naszych inżynierów spełniające międzynarodowe standardy Siemens aż w trzech obszarach:

AUTOMATECH posiada Certyfikaty SIEMENS:

  1. Status Solution Partnera
  2. Status Kwalifikowanego Integratora w zakresie systemów bezpieczeństwa
  3. Status Partnera w Digitalizacji

Zapraszamy na nasze strony internetowe, sklepu oraz profile społecznościowe gdzie dowiecie się Państwo więcej o oferowanych przez nas usługach inżynierskich:
tel.: (22) 753 24 80 / (22) 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl / zamowienia@automatech.pl

www.automatech.pl
www.automatechsklep.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com
Facebook
LinkedIn
YouTube

Źródło:

Tłumaczenie ASM

(1) https://polskiprzemysl.com.pl/przemysl-spozywczy/przemysl-spozywczy-raport-2021/

(2) https://www.plastech.pl/wiadomosci/Co-czwarta-firma-z-branzy-PTS-inwestuje-w-park-maszyn-i-16311

(3) https://www.rynekpapierniczy.pl/artykul/co-piate-przedsiebiorstwo-poligraficzne-inwestuje-w-maszyny-i-urzadzenia-3002