Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Nowość! TREVISTA - zaawansowane rozwiązanie do tworzenia i kontroli obrazu, oparte na sprzęcie i oprogramowaniu, Cognex

Najlepsza w swojej klasie formacja obrazowania obliczeniowego do inspekcji powierzchni opartej na sztucznej inteligencji.

Rozwiązania do kontroli wizyjnej w przemyśle są coraz bardziej precyzyjne. Jeszcze niedawno, niemal niewidoczne wady produkcyjne nie podlegały inspekcji, równie trudne były do wykrycia wady produkcyjne np. na błyszczących powierzchniach. Dlatego firma Cognex wprowadziła na rynek automatyki przemysłowej TREVISTA – nowe rozwiązanie do tworzenia i kontroli obrazu, oparte o sprzęt i oprogramowanie, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Wykorzystując oprogramowania VisionPro, Trevista CI Dome (ang. Trevista Computational Imaging Dome) usprawnia procesy kontroli części na błyszczących lub matowych powierzchniach. Wbudowane w VisionPro narzędzie wizyjne Trevista wykorzystuje opatentowaną technologię „kształtu z cieniowania” do szybkiego tworzenia wysokiej jakości obrazów. Dzięki zastosowaniu narzędzi wizyjnych opartych na sztucznej inteligencji można analizować defekty powierzchni i odróżniać wady kosmetyczne od wad krytycznych.

Rozwiązanie Trevista CI Dome pomaga:

👉W AUTOMATECH integrujemy najbardziej zaawansowane systemy kontroli wizyjnej na produkcji. Zespół inżynierski, dzięki zdobytemu doświadczeniu w różnych branżach, sprawnie modernizuje linie produkcyjne pod kątem przemysłowej inspekcji wizyjnej.

Niezrównana jakość obrazu

Wiele technik cieniowania opiera się na oświetleniu pierścieniowym lub wielu światłach paskowych, które ograniczają ilość szczegółów wad ze względu na słabe kąty oświetlenia. Trevista CI Dome zapewnia większą szczegółowość, ponieważ oświetla komponent pod każdym kątem, ujawniając więcej wad. Wykorzystując sekwencję obrazów wykonanych z różnych ćwiartek oświetlenia, opatentowany algorytm Trevista shape from shading tworzy bardziej szczegółowy zestaw złożonych obrazów o wyższej jakości i powtarzalności, umożliwiając bardziej niezawodny proces kontroli.

Skala szarosci...

Szybsze przetwarzanie obrazu

Producenci wielkoseryjni wymagają dużej szybkości, aby nadążyć za popytem, dostarczać części o wyjątkowej jakości oraz maksymalizować przepustowość i wydajność. Trevista CI Dome zwiększa wydajność i przepustowość, przechwytując i komponując obrazy topograficzne powierzchni części do dwóch razy szybciej niż inne rozwiązania do obrazowania obliczeniowego. Wykorzystując narzędzie do cieniowania kształtu w VisionPro i rozproszone oświetlenie kopułkowe, Trevista CI Dome tworzy wysokiej jakości obrazy topograficzne konturowanych części z bardzo dużą prędkością, niezależnie od orientacji lub położenia, co skraca czas kontroli wymagany dla każdej części.

Zdj. Trevista CI Dome rejestruje obrazy akumulatorów litowo-jonowych w celu analizy defektów.

Bardzo szczegółowa wizualizacja powierzchni

Producenci często akceptują większe niż pożądane współczynniki naddatku swoich części, żeby zapewnić docelową jakość i przepustowość, co prowadzi do wyższych odpadów i kosztów. Rozproszone światło kopuły przechwytuje odbicia światła pod każdym kątem, skuteczniej oświetlając wklęsłe lub wypukłe kształty, co dokładniej rejestruje informacje o nachyleniu powierzchni. Narzędzia wizyjne oparte na sztucznej inteligencji wykorzystują te informacje do klasyfikacji stopnia uszkodzenia powierzchni. Ocena i klasyfikacja defektów pomaga zredukować liczbę naddatków, zmniejszyć liczbę odpadów i obniżyć koszty

Trevista-Highly-detailed-surface-slope-visualization_Greyscale images
Zdj. Obrazy w skali szarości (L góra i dół) pokazują bardzo niewiele informacji dotyczących deformacji powierzchni. Obrazy głębokości (R góra i dół) wskazują względną zmianę wysokości lub zagłębienia powierzchni w oparciu o jasność pikseli lub intensywność cieniowania.

Płynna integracja z oprogramowaniem Cognex VisionPro

Wykorzystaj możliwości oprogramowania Cognex VisionPro do oceny obrazów generowanych przez kamerę Trevista CI Dome.

Idealne zastosowania

Trevista CI Dome wykrywa subtelne defekty na odblaskowych i matowych powierzchniach, wykorzystując zaawansowaną technologię „kształtu z cieniowania”.

Kamera Trevista CI Dome jest idealna do kontroli błyszczących lub matowych części o różnych zakresach tolerancji, takich jak na przykład akumulatory i elektronika pojazdów elektrycznych (EV).

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem