O Firmie

131010133206_about_pictureAutomatech jest polską firmą inżynierską z 28-letnim doświadczeniem (od 1994 r.), na rynku automatyki przemysłowej, w kraju i za granicą. Oferujemy szeroki wachlarz profesjonalnych usług inżynierskich oraz prowadzimy sprzedaż komponentów wiodących producentów automatyki przemysłowej.

Wśród aplikacji i rozwiązań, które dostarczmy, znajdują się między innymi:

 • Audyty bezpieczeństwa maszyn
 • Wizyjne stanowiska kontroli jakości
 • Laserowe stanowiska znakujące
 • Telemetryczne pomiary wielkości elektrycznych oraz nieelektrycznych
 • Układy kontroli zużycia energii i innych parametrów w zakładach przemysłowych
 • Dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa
 • Projektowanie i wykonanie szaf sterowniczych
 • Budowa maszyn i urządzeń
 • Budowa kompletnych układów sterowania urządzeniami
 • Roboty przemysłowe
 • Indywidualne rozwiązania techniczne tworzone specjalnie pod konkretne zastosowania przemysłowe
 • Doradztwo i obsługa techniczna
 • Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i obsługi maszyn

Kadra inżynierska firmy Automatech posiada bardzo bogate doświadczenie w budowie różnorodnych aplikacjach automatyki przemysłowej. Znaczna część rozwiązań, które tworzymy dedykowana jest dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb przemysłowych naszych klientów. Realizowane przez nas projekty są z tego powodu niepowtarzalne i mają w większości charakter prototypowy. Firma prowadzi własne prace badawcze nad technicznymi i fizycznymi możliwościami rozwiązania postawionego problemu. W naszej ofercie znajdują się także gotowe i sprawdzone rozwiązania techniczne powstałe na bazie wiedzy i wieloletnich doświadczeń. Realizowane przez nas wdrożenia powstają przy zastosowaniu produktów czołowych światowych producentów takich jak: Pilz, Omron, Panasonic, Bernstein, Benedict, Emotron, ASM, Pfannenberg, Tele, Schneider Electric, SAE.

Etyka działania, wysoka jakość usług oraz terminowość ich wykonania powodują, że naszymi klientami jest ponad 5 tysięcy firm w Polsce i zagranicą.

Automatech jest aktywnym przedsiębiorstwem, które korzysta z funduszy Unijnych. Pozyskiwane środki wykorzystywane są zarówno w celach rozwoju i rozbudowy przedsiębiorstwa, jak i służą stałemu podnoszeniu kwalifikacji naszych pracowników.

Oświadczenie firmy Automatech dotyczące minerałów konfliktowych – 3TG.

Prezydent Obama w lipcu 2010 roku podpisał Dodd-Frank-Act, który między innymi zobowiązuje firmy do zaangażowania się w unikanie minerałów z regionów ogarniętych konfliktami. Ustawa ta reguluje import i stosowanie minerałów pochodzących z regionu Demokratycznej Republiki Konga oraz krajów sąsiednich. Metale dotknięte tym ustawodawstwem obejmują tantal, wolfram, cynę i złoto. Nowa ustawa wymusza od spółek giełdowych w USA coroczne raportowanie SEC (Komisja Papierów Wartościowych) pochodzenia produktów oraz czy były wyprodukowane z tzw. minerałów konfliktowych. Nowe rozporządzenie weszło w życie w dniu 17 kwietnia 2011 r.
Firma Automatech będąca firmą prywatną nie jest bezpośrednim przedmiotem rozporządzenia. Będąc dystrybutorem komponentów automatyki przemysłowej różnych producentów, firma zapewnia, że nie ma żadnych odstępstw od przepisów oraz że produkty w ofercie firmy Automatech (na podstawie danych przekazanych od producentów i dostawców) nie zawierają minerałów z wymienionych obszarów. W przypadku otrzymania informacji, że jest inaczej, będziemy szybko takie informacje przekazywać.