Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Obsługa prewencyjna dużą szansą dla czujników przemysłowych

Europejski rynek czujników rozwija się w dobrym tempie za sprawą rosnącego popytu na rynku lokalnym jak i zewnętrznym.

Czujniki znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu takich jak branża lotnicza, obronna, motoryzacyjna, elektroniki użytkowej i wielu innych. Niemcy są kojarzeni przez odbiorców z całego świata z produkcją doskonale znanych czujników najwyższej jakości. Według prognoz AMA (Association for Sensors and Measurment – Stowarzyszenie ds. Czujników i Pomiarów), niemiecki rynek czujników miał osiągnąć 8% wzrost na przełomie 2018 roku. W tym roku przewiduje się kolejny wzrost o 5%, w stosunku do zeszłorocznego.

NOWE SEKTORY DLA RYNKU CZUJNIKÓW
Zapotrzebowanie nowych segmentów przemysłu, zorientowanych na takich dziedzinach jak inteligentne miasta, domy, fabryki, czy pojazdy elektryczne dodatkowo pobudza popyt na czujniki. Raport firmy analitycznej Research and Markets wspomina, że konserwacja predykcyjna będzie dużą szansą dla rynku czujników przemysłowych w nadchodzących latach. Jednak, żeby czujniki były przydatne, potrzebny jest sprzęt umożliwiający pobór, obróbkę i transfer pozyskanych danych w celu umożliwienia dalszej pracy przez algorytmy. Raport potwierdza, że czujniki są istotnym elementem obsługi prewencyjnej, w związku z czym rynek spodziewa się sporego wzrostu popytu w najbliższych latach.

EFEKT BREXIT’U
Na rynku automatyki przemysłowej utrzymuje się niepokój związany z wychodzeniem Wielkiej Brytanii ze struktur UE.
Z badania przeprowadzonego przez AMA, wynika że 69% z przedsiębiorców obecnych na rynku czujników i nie obawia się skutków Brexit’u, natomiast 27% jest zdania, że może on mieć znaczny wpływ na prowadzoną przez nich działalność. Pozostałe 4% nie ma zdania na ten temat.
Czujniki, jako ważny element pomiarowy, będą miały decydujący wpływ na obecną rewolucję cyfrową, w której sztuczna inteligencja, przemysłowy internet rzeczy oraz wszechobecna automatyzacja pracują wspólnie, żeby tworzyć produkty najwyższej jakości w fabrykach następnej generacji.

Automatech jest dystrybutorem czujników światowych producentów automatyki przemysłowej marki Bernstein, Omron, Panasonic, ASM. Oferujemy czujniki o różnych funkcjonalnościach: fotoelektryczne, bezpieczeństwa, indukcyjne, kontrastu, pochylenia, triangulacyjne, bezdotykowe, linkowe, przemieszczeń i wiele innych.

Źródło:

W materiale wykorzystano treści z artykułu.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem