OMRON zdalne wejścia/wyjścia Smart Slice

SmartSlice to najbardziej zaawansowany i najprostszy w obsłudze, obecnie dostępny, system zdalnych We/Wy.
Wbudowana inteligencja tego urządzenia umożliwia ograniczenie wymaganych prac inżynierskich, diagnostycznych i konserwacyjnych związanych z maszyną, linią produkcyjną lub zakładem. Dzięki śledzeniu wydajności i zapisywaniu w dzienniku wszystkich operacji każdy moduł może na czas wysyłać ostrzeżenie, zapobiegając kosztownym przestojom maszyny.

Systemy SmartSlice obsługuje otwarte standardy komunikacji, takie jak: EtherCAT, Profinet-IO, Profibus-DP, DeviceNet, ComoNet, Mechatrolink-II. Zapewnia elastyczność umożliwiającą przystosowanie do wymagań lokalnych na całym świecie bez konieczności zmieniania systemów We/Wy.

Omron stsem We/Wy SmartSlice – Najbardziej inteligentny modułowy system We/Wy. Kompaktowy, inteligentny i prosty system We/Wy SmartSlice firmy Omron. Użyty w połączeniu z modułami nadrzędnymi sieci DeviceNet sterowników CS1/CJ1 firmy Omron działa od razu po podłączeniu, nie wymaga narzędzi konfiguracyjnych. Dzięki wbudowanym funkcjom analogowych modułów We/Wy, takich jak wstępne skalowanie, sumowanie, różniczkowanie i alarm, programowanie sterowników PLC może być ograniczone do minimum. Dostęp do danych dla konserwacji autodiagnostyki zapobiegawczej można uzyskać za pomocą oprogramowania CX-Integrator, standardowych bloków funkcyjnych PLC lub oprogramowania Smart Active Parts serii NS.

 • Najbardziej kompaktowe na rynku (84 mm wysokości),
 • Prosta instalacja, funkcje tworzenia kopii zapasowej,
 • Dane diagnostyczne i dla konserwacji autodiagnostyki zapobiegawczej na poziomie We/Wy,
 • Odłączane bloki terminali umożliwiają wymianę „na gorąco” bez konieczności  ponownego podłączania przewodów,
 • Złącze 3-przewodowe „na wcisk” bez potrzeby używania śrubokręta podczas instalacji.

Omon kompaktowe We/Wy serii GX – gdy ważna jest prędkość: We/Wy EtherCat. EtherCAT to wyjątkowo szybka sieć automatyki przemysłowej używająca standardowego okablowania Ethernet. Pozwala na wyjątkowo efektywne wykorzystanie standardowych ramek transmisji Ethernet. Każdy węzeł łączy się automatycznie z całą ramką. Zmniejsza to opóźnienia w każdym urządzeniu podrzędnym do poziomu mikrosekundy.

Interfejs EtherCAT może być dowolnie konfigurowany, co sprawia, że idealnie nadaje się do sterowania ruchem. Firma Omron dostarcza rozwiązania z zakresu sterowania ruchem oparte na sterowniku PLC, jak i na interfejsie EtherCAT.
Moduły We/Wy z serii GX zapewniają podstawowe wejścia i wyjścia dla takich systemów, w tym ultraszybke wejścia enkodera, które mogą przekazać do sterownika informację o pozycji.

Omron kompaktowe moduły We/Wy DRT2 – inteligentne We/Wy DeviceNet. Kompaktowy moduł We/Wy sieci DeviceNet I/O z zaawansowanymi funkcjami diagnostycznymi. Na bieżąco rejestruje stan zasilania, czas reakcji We/Wy, stan liczników operacyjnych i chwilowe dane, bez przerwy sprawdzając ich zgodność z wartościami granicznymi określonymi przez użytkownika. Każde odchylenie jest raportowane do systemu sterowania, aby wskazać konieczność konserwacji maszyny i unikać nieplanowanego przestoju. Inteligentne We/Wy DeviveNet korzystają z bloków funkcyjnych PLC i interfejsu HMI Smart Active Parts, co pozwala realizować wizualizację bez konieczności programowania i prowadzić monitoring za pośrednictwem sterowników CJ1 i paneli operatorskich NS.

 •     kompaktowa obudowa IP20,
 •     Cyfrowe rozszerzalne We/Wy,
 •     Wbudowane funkcje diagnostyczne i autodiagnostyki zapobiegawczej,
 •     Odłączane bloki terminali We/Wy,
 •     Analogowe We/Wy ze wstępnym przetwarzaniem danych i funkcją alarmu.

Omron kompaktowy moduł We/Wy CRT1 – Inteligentne We/Wy CompoNet Łącząc w sobie inteligentne funkcje modułów We/Wy DRT2 DeviceNet oraz szybkość i łatwość użycia modułów CompoBus/S, moduł CompoNet jest idealny do sterowania maszynami o wysokiej szybkości i jako element układów rozproszonych Specjalny płaski kabel i złącza IDC sprawiają, że instalacja jest szybka i łatwa. Zastosowanie wzmacniaczy pozwala budować sieci rozległe (WAN) z prostą topologią, idealne do automatyzowania przenośników i magazynów towarowych.

 •     Kompaktowa obudowa IP20,
 •     Rozszerzalne cyfrowe We/Wy z odłączanymi listwami zaciskowymi,
 •     Łatwe wykonywanie okablowania sieciowego przy użyciu złączy IDC,
 •     Wbudowane funkcje diagnostyczne i autodiagnostyki zapobiegawczej,
 •     Analogowe We/Wy ze wstępnym przetwarzaniem danych i funkcją alarmu.

Omron kompaktowe moduły We/Wy SRT2 – Magistralą CompoBus/S szybko i swobodnie. CompoBus/S firmy Omron to unikatowa sieć We/Wy do automatyki urządzeń. Dzięki swobodnej topologii i długości do 500 m w trybie dalekiego zasięgu może być używana w zdalnych systemach We/Wy. W trybie wysokiej szybkości (na odległość do 100 m) gwarantowany czas cyklu poniżej 1 milisekundy czyni to rozwiązanie idealnym do skutecznego sterowania maszynami. Powiązana ze sterownikiem PLC typu CPM2C-S działającym jako sterownik master, mieści się w minimalnej przestrzeni.

 •     Kompaktowe rozmiary w obudowie IP20,
 •     Krótkie czasy cyklu; poniżej 1 ms na 256 punktów We/Wy,
 •     Prosta instalacja; niewymagane żadne oprogramowanie,
 •   Do wyboru 4- 8- i 16-punktowe cyfrowe We/Wy, modele tranzystorowe i przekaźnikowe,
 •     Analogowe We/Wy i moduły konfigurowalne.

Omron specjalne moduły We/Wy DRT2-C – Moduły We/Wy DeviceNet do pracy w środowiskach agresywnych. Wytrzymałe moduły We/Wy przeznaczone do montażu w warunkach nietypowych, bez obudowy. Moduły podrzędne DRT2 zostały wyposażone w wewnętrzną diagnostykę i funkcję zbierania danych serwisowych za pośrednictwem sieci. Urządzenia na bieżąco pokazują stan zasilania, czasy reakcji We/Wy, stan liczników operacyjnych i chwilowe dane, sprawdzając ich zgodność z wartościami granicznymi określonymi przez użytkownika. Gdy wartości graniczne zostaną przekroczone, pojawi się ostrzeżenie. Przy zastosowaniu oprogramowania CX-One lub panelu operatorskiego (HMI) z serii NS z pakietem Smart Active Parts, służącym do wizualizacji, można efektywniej konfigurować i uruchamiać system oraz rozwiązywać problemy bez dodatkowego programowania. Wersje DRT2 z ochroną IP67 są także odporne na działanie olejów i odprysków spawalniczych

 •     Obwody wewnętrzne oparte na rozwiązaniach DeviceNet: mniej połączeń oznacza mniej błędów instalacyjnych,
 •     Funkcje Smart Slave do celów diagnostyki i obsługi zapobiegawczej,
 •     Sygnalizacja uszkodzonych przewodów i zwarć sygnałów We/Wy,
 •     Złącza M12 do szybkiej instalacji.

Omron specjalne moduły We/Wy SRT2-C – Pyłoszczelne i wodoodporne moduły We/Wy CompoBus. Wytrzymałe moduły We/Wy przeznaczone do montażu w warunkach nietypowych, bez obudowy. CompoBus/S firmy Omron to unikatowa najefektywniejsza magistrala  We/Wy do automatyki maszyn. Dzięki swobodnej topologii i długości do 500 m w trybie dalekiego zasięgu może być używana w zdalnych systemach We/Wy. W trybie wysokiej szybkości (na odległość do 100 m) gwarantowany czas cyklu poniżej 1 milisekundy czyni to rozwiązanie idealnym do skutecznego sterowania maszynami. Moduły podrzędne IP67 rozmieszczone w maszynie minimalizują potrzebę
stosowania obudów ochronnych.

 •     Ochrona IP67 przed pyłami i wodą,
 •     Krótkie czasy cyklu: poniżej 1 ms dla 256 punktów We/Wy,
 •     Prosta instalacja; niewymagane żadne oprogramowanie,
 •     Do wyboru 4- i 8-punktowe cyfrowe We/Wy,
 •     Złącza M12 do łatwego montażu przewodów.

Omron WD30 / WT30 – Bezprzewodowa komunikacja DeviceNet Istnieją aplikacje, w których normalne okablowanie nie jest praktyczne, niemożliwa konserwacja lub wysoka wrażliwość na zakłócenia. Urządzenie WD30 umożliwia bezprzewodowe łączenie danych między modułem nadrzędnym (master) i podrzędnym (slave) w maksymalnie 63 podsieciach DeviceNet. Ewentualnie moduł nadrzędny WD30 może bezpośrednio kontrolować bezprzewodowo moduły podrzędne We/Wy WT30. Aby umożliwić bezpośredni dostęp do bezprzewodowych zdalnych We/Wy bez pośrednictwa sieci DeviceNet, moduł nadrzędny WT30 jest wyposażony w interfejs szeregowy CompWay/F.

 • Prostota konfiguracja: Prosta konfiguracja, bogate funkcje diagnostyczne, takie jak pomiar poziomu sygnału i wykorzystanie kanałów,
 • Każdy bezprzewodowy moduł nadrzędny obsługuje do 100/100 słów danych na wejściu/wyjściu. Do 63 bezprzewodowych modułów podrzędnych na jeden bezprzewodowy moduł nadrzędny,
 • Zastosowanie technologii rozproszonego spektrum nadaje znakomitą odporność na zakłócenia w środowiskach produkcyjnych,
 • Funkcja przekazywania pozwalająca rozszerzyć zasięg komunikacji (maksymalnie 3 wzmacniaczami),
 • Komunikacja poprzez telegramy (explicit message).

5867

5869

5871

5873

5875

Proszę przesłać broszuręProszę o przesłanie ofertyProszę o kontakt