Phoseon

Lampy LED UV PHOSEON dystrybuowane przez firmę AUTOMATECH, są obecnie najlepszym dostępnym na rynku rozwiązaniem dla utwardzania farb drukarskich, lakierów i materiałów opakowaniowych.

Zapewniając głębokie utwardzanie, lampy LED UV PHOSEON pozwalają jednocześnie na uzyskanie nawet 60% oszczędności w zużyciu energii względem tradycyjnych lamp Hg oraz charakteryzują się wyjątkowo długą żywotnością. Firma PHOSEON, jako pierwsza firma na świecie, rozpoczęła produkcję lamp LED UV już w 2004 roku. Dlatego jest obecnie jedyną firmą, która może potwierdzić, że produkowane przez nią lampy LED UV mogą pracować bezawaryjnie nawet przez ponad 60 000 godzin. Tak długa bezawaryjna praca jest możliwa dzięki aż 270 opatentowanym rozwiązaniom zastosowanym w ich konstrukcji.

Lampy LED UV PHOSEON znaleźć można obecnie w ponad 15 000 aplikacji na całym świecie, a najczęściej stosowane są w branżach poligraficznej i opakowaniowej, meblowej, ale także np. w produkcji elektroniki. Możliwość zastosowania lamp warunkuje jedynie odpowiednia konfiguracja utwardzanego materiału, który musi zawierać w sobie fotoinicjator dostosowany do długości fali emitowanej przez lampę LED UV. Standardowe wersje lamp LED UV emitują fale o długościach 365, 385, 395 lub 405 nm. Obecnie na rynku dostępne są farby drukarskie dla flexografii, druku cyfrowego i sitodruku.

Lampy LED UV PHOSEON są jednocześnie jedynym ekologicznym sposobem na utwardzanie UV. Zgodne z założeniami konwencji Minamata, a przez to bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego, eliminują ryzyko związane z możliwością uwolnienia rtęci w hali produkcyjnej w przypadku uszkodzenia lampy, a ich praca nie wymaga dodatkowej wentylacji.

Konwencja Minamata, podpisana przez Polskę oraz 140 innych krajów na całym świecie, zakłada wycofanie z obrotu od 2020 roku wszelkie produkty zawierające w sobie rtęć.

Zalety lamp LED UV PHOSEON:

  • Głębokie utwardzanie, żelowanie
  • Ogromne oszczędności w zużyciu energii do 60%, w stosunku do tradycyjnej technologii utwardzania
  • Bardzo niewielka emisja ciepła
  • Ponad 60 000 godzin bezawaryjnej pracy
  • Chłodzenie jedynie elektroniki sterującej powietrzem lub cieczą – w zależności od wymagań aplikacji
  • Wyeliminowanie ryzyka pożaru lub uszkodzenia utwardzanej powierzchni spowodowanego nadmiernym jej nagrzewaniem (kłopotliwym w przypadku druku na folii)
  • Ograniczenie konieczności wentylacji (problematycznej w przypadku lamp Hg)
  • Automatyczna diagnostyka lamp
  • Bez rtęci
  • Bez emisji ozonu

LAMPY UV LED chłodzone wodą:

LAMPY UV LED chłodzone powietrzem: