PILZ, PNOZsigma

Nowe przekaźniki bezpieczeństwa PNOZsigma o zwartej konstrukcji łączą długoletnie doświadczenie z najnowocześniejszą techniką bezpieczeństwa: małym nakładem można osiągnąć maksimum bezpieczeństwa i opłacalności. Dzięki niezwykle wąskiej obudowie i dostępnej w każdym urządzeniu różnorodności funkcji, przekaźniki PNOZsigma oferują maksimum funkcji przy minimalnej szerokości. Od teraz można stosować technikę bezpieczeństwa w sposób jeszcze bardziej oszczędny pod względem miejsca, elastyczny, szybki, a tym samym bardziej efektywny.

Dostępne modele: PNOZ s1, PNOZ s2, PNOZ s3, PNOZ s4, PNOZ s4.1, PNOZ s5, PNOZ s6, PNOZ s6.1, PNOZ s7, PNOZ s8, PNOZ s9, PNOZ s10, PNOZ s11

Przekaźniki bezpieczeństwa z serii PNOZsigma znajdują zastosowanie w monitorowaniu takich funkcji bezpieczeństwa jak:

  • Wyłącznik awaryjny
  • Drzwi ochronne
  • Kurtyna świetlna
  • Mata bezpieczeństwa
  • Obsługa dwuręczna
  • Funkcja opóźnienia

Najważniejsze zalety przekaźników PNOZsigma:

Nawet 50% oszczędności miejsca w szafie sterowniczej

Liczne funkcje urządzeń PNOZsigma zostały w nim umieszczone w skompresowany sposób. Obudowa jest o 50% mniejsza, niż w przypadku podobnych przekaźników, dostępnych na rynku. Dostępne są obudowy o szerokości od 12,5 mm. Zaleta tego rozwiązania jest oczywista: mniejsza szerokość wpływa na oszczędność miejsca w szafie sterowniczej, a tym samym na koszty!

Szybkie uruchamianie i rozbudowa
Dzięki zastosowaniu urządzeń PNOZsigma można zaoszczędzić na kosztach okablowania nawet ok. 20% – co umożliwia innowacyjna technika podłączania:

  • Wtykowe zaciski przyłączy,
  • Innowacyjna technika zacisków sprężynowych,
  • Rozbudowa styków za pomocą mostków wtykowych.

Każde urządzenie PNOZsigma jest dostępne albo z zaciskami śrubowymi, albo ze sprężynowymi. Wszystkie zaciski mają konstrukcję wtykową – technik może dzięki temu wykonać wcześniej okablowanie na stanowisku pracy, a następnie wystarczy jedynie podłączyć okablowane zaciski z szafy sterowniczej do urządzeń.

Jeśli zachodzi potrzeba wyjęcia i ponownego umieszczenia konkretnego kabla, dzięki nowej technice zacisków sprężynowych w PNOZsigma technik może oddzielnie otworzyć obie klamry przyłącza danego zacisku. W ten sposób można zapobiec niezamierzonemu wyciągnięciu innych kabli.

Całkiem nową właściwość stanowi możliwość rozbudowy styków „za jednym kliknięciem . Elementy rozszerzeń styków można podłączyć za pomocą mostków wtykowych do urządzenia podstawowego – zupełnie wyeliminowano konieczność pracochłonnego okablowania obu urządzeń!

Wysoki poziom dostępności i błyskawiczne diagnozowanie
Duża zdolność łączenia do 12 A zapewnia wysoki poziom dostępności maszyny oraz długi okres działania urządzeń PNOZsigma. PNOZsigma umożliwia również bezpieczne łączenie najmniejszych obciążeń od 10 mA. Dzięki szerokozakresowym zasilaczom o skali 48-240 V nowy przekaźnik bezpieczeństwa jest ponadto odporny na wahania napięcia w sieci.

W razie awarii diagnozowanie jest bardzo szybkie: każde urządzenie PNOZsigma jest wyposażone w 6 diod wskaźnikowych, informujących o stanie łączenia oraz usterek. Przyłącze zewnętrznych urządzeń pomiarowych nie jest z reguły wymagane.

Niewiele wariantów spełnia wiele funkcji bezpieczeństwa
Wystarczy kilka typów urządzeń PNOZsigma, aby obsłużyć wiele różnych zastosowań: PNOZs5 można zastosować na przykład do monitorowania wyłączania awaryjnego, drzwi ochronnych lub też krat świetlnych. Za pomocą przełącznika wyboru trybu pracy można np. ustawić, czy dany tryb pracy maszyny – np. po otwarciu i zamknięciu drzwi ochronnych – ma być włączany w sposób monitorowany czy też automatycznie.

Zalety wynikające z różnorodności funkcji: Wystarczy tylko kilka typów urządzeń na składzie i można je stosować w uniwersalny sposób.

Rozwój urządzeń PNOZsigma opiera się na wieloletnim doświadczeniu lidera technologicznego w dziedzinie przekaźników bezpieczeństwa. Już dzisiaj można w ten sposób otrzymać technologię wybiegającą w przyszłość, która umożliwia ekonomiczne stosowanie techniki bezpieczeństwa. PNOZsigma to przyszłościowa inwestycja, w której wspiera Państwa silny partner.

1869

Proszę przesłać broszuręProszę o przesłanie ofertyProszę o kontakt