Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Polscy producenci AGD już nie będą mogli wysyłać do Francji swoich produktów zapakowanych z użyciem tworzyw sztucznych

AUTOMATECH oferuje  wykonanie niezbędnych działań w celu dostosowania maszyn do nowych wymagań.

Na skutek wprowadzanych ograniczeń we Francji już od połowy bieżącego roku 2024, m.in. polscy producenci AGD  nie będą mogli wysyłać do Francji swoich produktów zapakowanych  z użyciem tworzyw sztucznych.

O nowych zasadach recyklingu we Francji przeczytaj tutaj:
https://www.trade.gov.pl/aktualnosci/francja-wdrozenie-nowych-zasad-recyklingu/

Oznacza to konieczność zastąpienia np. elementów styropianowych i folii elementami kartonowymi (podstawa i osłona zewnętrzna) oraz użycie maszyn np. paskarek i wiązarek w celu bezpiecznego usztywnienia  tak przygotowanego opakowania transportowego dla np. dużego AGD. Z tego powodu producenci muszą wyposażyć się w odpowiednie maszyny realizujące oczekiwane czynności lub ponownie przywrócić do użytkowania stare maszyny do paskowania/wiązania opakowań oraz zaprojektowanie i przygotowanie nowych opakowań.
paskowarka

W wielu przypadkach przywrócenie do użytkowania starych maszyn np. wycofanych z eksploatacji ze względu na nie spełnianie wymagań bezpieczeństwa wiąże się obecnie z pilną koniecznością weryfikacji zgodności starych maszyn z obecnymi wymaganiami prawnymi oraz, na skutek tak przeprowadzonej weryfikacji, zgodności ich dostosowanie do wymagań. Dodatkowo, w celu przygotowania do użytkowania maszyn, niezbędna staje się konieczność nie tylko dostosowania maszyn do wymagań bezpieczeństwa, ale przeprowadzenie głębszego retrofitu, żeby maszyna mogła bezpiecznie, ale także niezawodnie pracować zapewniając realizację jednego z istotnych elementów w procesie produkcyjnym tj. pakowania produktu do transportu.

AUTOMATECH oferuje współpracę w zakresie realizacji niezbędnych działań:

AUTOMATECH oferuje  wykonanie całości lub części powyższych, niezbędnych działań w celu dostosowania do nowych wymagań niebawem obowiązujących na rynku francuskim, a niedługo na pozostałych.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie spotkamy się w celu omówienia Państwa potrzeb.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem