Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
Automatech » Usługi » Pomiar siły cobota

Pomiar siły cobota

Zgodnie ze specyfikacją techniczną ISO/TS 15066.

W przemyśle, roboty i coboty coraz częściej automatyzują linie produkcyjne. Dzięki automatyzacji podnoszony jest poziom nowoczesności w zakładzie i tym samym firma zdecydowanie zmierza w kierunku przemysłu 4.0. Automatyzacja to również miejsce na zwiększenie bezpieczeństwa, jeśli projekt automatyzacji wyposażony zostanie w niezbędne rozwiązania.

Inwestycje w automatyzację, w tym rozwiązania robotyczne, to wyzwanie dla przedsiębiorstw: zarówno kadrowe (nie zawsze managerowie mają świadomość konieczności wprowadzenia zmian), jak również finansowe. Co prawda w czasie pandemii ostrożność w finansach jest zrozumiała, ale z drugiej strony część przedsiębiorstw upatruje w automatyzacji bardziej stabilny rozwój i większą przewidywalność biznesu.

W przypadku robotów współpracujących, zainwestowane środki zwykle są niższe, więc zwrotu z inwestycji można oczekiwać szybciej. Zintegrowanie robota współpracującego (cobota) może okazać się najlepszym, bo bardziej dostępnym finansowo rozwiązaniem dla średnich i mniejszych przedsiębiorstw.

AUTOMATECH projektuje oraz realizuje aplikacje i rozwiązania z obszaru automatyzacji. Nasz doświadczony zespół inżynierski między innymi modernizuje maszyny i linie produkcyjne, realizuje projekty z celami robotycznymi, integruje roboty współpracujące z linią produkcyjną.

Poniższe nagranie przedstawia jedną z ostatnich realizacji zespołu inżynierskiego AUTOMATECH:

Jedną z oferowanych przez nas usług inżynierskich jest POMIAR SIŁY COBOTA.

Pomiar siły cobota przeprowadzany jest zgodnie ze specyfikacją techniczną ISO/TS 15066. Jest ona dedykowana do robotów współpracujących i zawiera tabele o dopuszczalnych siłach, z jakimi może pracować robot. Do weryfikacji czy siły rzeczywiste są prawidłowe używa się tego urządzenia. Po pomiarze powstaje Raport, w którym znajduje się informacja odnośnie zmierzonej siły i czy znajduje się ona w zakresie podanym w ISO/TS 15066.

Weryfikowanie rzeczywistych sił cobota jest jednym z elementów analizy ryzyka, którą zaleca się w przypadku wprowadzania jakichkolwiek zmian w aplikacjach z cobotem. Przykładem może tu być zmiana położenia robota lub innej części stanowiska robotycznego.

Przy pomiarze siły cobota wymagana jest analiza ryzyka, podobnie jak w przypadku modyfikacji w aplikacji cobota (np. zmiana położenia robota lub innej części stanowiska).

Warto zaznaczyć, że stosowany przez nas zestaw był wykorzystywany do stworzenia tabeli dopuszczalnych sił do ISO/TS 15066.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem