Zapraszamy do przeczytania artykułu.
NOWA GENERACJA BEZPIECZNYCH PRZEŁĄCZNIKÓW BLOKADY MECHANICZNEJ, BERNSTEIN/AUTOMATECH
Kodowane wyłączniki bezpieczeństwa z serii SLC zaprojektowano pod kątem optymalizacji funkcjonalności. Są wyjątkowo odporne i trwałe, ponieważ element najbardziej narażony na mechaniczne zużycie wykonano z metalu. Opcja elastycznej konfiguracji styków to kolejna, przyjazna dla użytkownika cecha. Nowe wyłączniki z serii SLC wyposażono w dodatkowy mechanizm otwierania rygla przy pomocy klucza imbusowego; umożliwia to wejście do strefy zabezpieczonej ryglem bezpieczeństwa podczas wyłączenia maszyny. Dostępna jest szeroka gama akcesoriów.
Szczegółowe informacje o produkcie znajdziesz tutaj.
Wyłącznik bezpieczeństwa SLC – zamów produkt.
POMIAR DOBIEGU, ASM/AUTOMATECH
POMIAR DOBIEGU bardzo precyzyjnie określa czas potrzebny do zatrzymania maszyny lub kurtyny bezpieczeństwa od momentu uruchomienia przycisku stop. Określenie czasu dobiegu jest niezbędne w celu zabezpieczenia miejsca pracy czyli obszaru strefy roboczej maszyny.
Walizka pomiarowa służy do obliczania odległości urządzenia zabezpieczającego zgodnie z normą EN ISO 13855 i ma zastosowanie m.in. przy urządzeniach o sterowaniu dwuręcznym, kurtynach świetlnych, matach naciskowych czy skanerach 2D i 3D.
Urządzenie do pomiaru czasu postoju (Stop Time Measuring Instrument) stosuje się do pomiarów bezpieczeństwa w maszynach o napędzie silnikowym takich jak prasy, nożyce i roboty.
Pobierz kartę produktu.
Inżynierowie Automatech przeprowadzą precyzyjny pomiar dobiegu – zamów pomiar dobiegu.
OCENA RYZYKA, RAPORT ATEX/AUTOMATECH
OCENA RYZYKA
Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnienia bezpiecznego stanowiska pracy swoim pracownikom. Analiza bezpieczeństwa ludzi w niebezpiecznych strefach to świadome zapobieganie wpadkom. Ocena ryzyka określa wszystkie możliwe niebezpieczne sytuacje w strefie wokół maszyny lub urządzenia. Analiza oceny ryzyka obejmuje 2 etapy: analizę ryzyka oraz ewaluację ryzyka.
Ocena ryzyka w Automatech – zamów.
Przeczytaj o wszystkich usługach Automatech związanych z bezpieczeństwem maszyn na naszej nowej stronie http://bezpieczenstwo-maszyn.com/
RAPORT ATEX
Wymagania dotyczące bezpieczeństwa atmosfer w obszarach zagrożonych wybuchem reguluje Dyrektywa ATEX 114 (2014/34/EC), natomiast obowiązki i wskazówki pracodawców w tym temacie zawarte są w Dyrektywie ATEX 137 (1999/92/EC).
Atmosfery wybuchowe powstają przez zmieszanie się czynnika palnego z powietrzem, przy czym substancje palne mogą być różnorodne: gaz, mgła, pył, para. Wysokie stężenie substancji palnej w powietrzu w kontakcie ze źródłem zapłonu (iskra, gorąca powierzchnia) powoduje wybuch. W szczególnych przypadkach może dojść również do samozapłonu.
Główne zasady prewencji wybuchów obejmują takie czynności jak: eliminowanie atmosfer wybuchowych jeśli to jest możliwe, unikanie źródeł zapłonu oraz zapobieganie rozprzestrzeniania się wybuchów w przypadku ich występowania.
Atmosfery wybuchowe moją występują przede wszystkim w przemyśle kopalnianym, ale również przy produkcji np. sprzętów RTV/AGD, perfum czy pieczywa.
Raport ATEX – zamów usługę.