Roboty, coboty, pomiar siły cobota od Automatech

Innowacyjne rozwiązania w robotyce.
Wejdź na wyższy poziom automatyzacji.

Duża szwedzka firma z branży spożywczej, w celu zoptymalizowania procesów produkcyjnych postanowiła zainwestować w roboty renomowanej firmy – ABB. Prawdą jest, że aplikacja została wykonana już dość dawno, ale przez to obecnie możemy napisać, że zdała egzamin w okresie 15-letniej nieustannej i bezawaryjnej pracy (nie licząc corocznych przerw serwisowych). Po tym okresie, kolejnym dowodem na zadowolenie z istniejącej aplikacji jest fakt, że modernizacja miała na celu praktycznie tylko wymianę robotów na nowszy model.

Wspomniane roboty pracują w magazynach, służą do sortowania oraz paletyzowania produktów nadjeżdżających taśmą transportową. Wykonują swoje zadanie szybko, sprawnie i bez przerw, co w branży spożywczej przekłada się wprost na jakość produktów trafiających na stoły konsumentów.

Więcej na temat aplikacji oraz jej modernizacji można znaleźć w poniższym odnośniku: https://new.abb.com/news/detail/75617/cstmr-new-abb-robots-future-proof-icas-fully-automated-warehouses

Podczas tej modernizacji zastosowano duże roboty przemysłowe z serii IRB 6700, które należą do siódmej już generacji tego produktu.

Zdjęcie źródło: https://new.abb.com/products/robotics/industrial-robots/irb-6700

Kluczowe cechy produktu:

 • wydłużony czas pracy pomiędzy serwisami, oraz skrócony czas serwisowania
 • zwiększona żywotność – 400,000 godzin bezawaryjnej pracy
 • dostępne z Lean ID
 • bardziej wytrzymałe dzięki solidnej konstrukcji oraz nowej generacji silników i kompaktowych przekładni
 • zwiększona prędkość i skrócony czas cyklu
 • zwiększony udźwig(do 300kg), oraz precyzja
 • stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach
 • 15% mniejsze zużycie energii
 • 10 wariantów, w tym montowane do podłoża i odwrócone

W ofercie Automatech Sp. z o.o. dostępne są wszystkie modele robotów ABB, kilka z nich znaleźć można na stronie naszego sklepu internetowego: https://www.automatechsklep.pl/18_abb

Zdjęcie źródło: https://new.abb.com/news/pl/detail/74848/abb-uruchamia-nowa-generacje-robotow-wspolpracujacych

COBOTY

Przedsiębiorcom, którzy wahają się nad wprowadzeniem robotów do procesów produkcyjnych lub ich budżet na to nie pozwala, proponujemy jako początek automatyzacji roboty współpracujące. Tak zwane ‘coboty’ potrafią samodzielnie wykonywać wiele różnych zadań z dużą precyzją, jednak z założenia, są to urządzenia zaprojektowane do bliskiej współpracy z ludźmi i powinniśmy je traktować raczej jako trzecią rękę przeciążonego pracownika przeznaczoną do najgorszej pracy – niż jego konkurencję.

W lutym 2021r. ABB zaprezentowało dwa nowe modele robotów kolaborujących inaczej cobotów: roboty ABB z rodziny YuMi oraz IRB 14100.
https://www.abb-conversations.com/pl/2018/02/czy-roboty-wspolpracujace-to-przyszlosc-robotyki/

Łatwa obsługa programowania może stać się przekonującą zachętą do ich zastosowania, tak samo jak niewielkie gabaryty oraz wysoka precyzja.

POMIAR SIŁY COBOTA – ZAMÓW USŁUGĘ W AUTOMATECH

W Automatech oferujemy usługę pomiaru siły robotów współpracujących. W odróżnieniu od robotów, coboty operują z mniejszą siłą oraz wyposażone są w systemy czujników wykrywających kolizje, przez co nie jest wymagane umieszczanie ich w odosobnionych klatkach – mimo wszystko, bezpieczeństwo w zakładach pracy zawsze jest priorytetem i jeżeli w zakładzie pojawia się maszyna, pracodawca zmuszony jest zbadać potencjalne ryzyko jakie mogłoby zaistnieć podczas jej obsługi.

Zachęcamy do zapoznania się ze wspomnianą usługą https://www.automatech.pl/pomiar-sily-cobota/

AUTOMATECH w Przemyśle 4.0

W AUTOMATECH realizujemy projekty wykorzystując najbardziej innowacyjne rozwiązania naszych dostawców. Dotyczy to zarówno naszych specjalistycznych usług inżynierskich:

 • modernizacji
 • dostosowanie maszyn do wymogów UE pod kątem bezpieczeństwa
 • projektowania i produkcji maszyn oraz linii produkcyjnych
 • budowa kompletnych układów sterowania
 • laserowe stanowiska znakujące
 • projektowanie i wykonanie szaf sterowniczych i wiele innych.

Jednocześnie jesteśmy dostawcą komponentów automatyki przemysłowej uznanych producentów: ASM (jesteśmy wyłącznym dostawcą na Polskę), Bernstein, Benedict, Captron, Conductix-Wampfler, Mayser, Omron, Panasonic, Phoseon, Pfanneberg, Seifert, Siemens czy Themis.

Obejrzyj krótkie nagranie prezentujące projekty automatyzujące, robotyzujące i digitalizujące w przemyśle, realizowane przez naszą firmę:

AUTOMATECH od lat w sukcesami współpracuje z Siemens, który docenia nasze zaangażowanie i potwierdza nasze wysokie kompetencje spełniające międzynarodowe standardy Siemens – aż w trzech obszarach:

AUTOMATECH posiada:

 1. Status Solution Partnera
 2. Status Kwalifikowanego Integratora w zakresie systemów bezpieczeństwa
 3. Status Partnera w Digitalizacji

Pełną ofertę Automatech znaleźć można na naszej stronie internetowej www.automatech.pl oraz www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Zadzwoń lub napisz do nas:
tel.: (22) 753 24 80, (22) 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl

www.automatech.pl
www.automatechsklep.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com
Facebook
LinkedIn
YouTube