Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Roboty, coboty, pomiar siły cobota od AUTOMATECH

Innowacyjne rozwiązania w robotyce. Wejdź na wyższy poziom automatyzacji.

Duża szwedzka firma z branży spożywczej, w celu zoptymalizowania procesów produkcyjnych postanowiła zainwestować w roboty renomowanej firmy – ABB. Prawdą jest, że aplikacja została wykonana już dość dawno, ale przez to obecnie możemy napisać, że zdała egzamin w okresie 15-letniej nieustannej i bezawaryjnej pracy (nie licząc corocznych przerw serwisowych). Po tym okresie, kolejnym dowodem na zadowolenie z istniejącej aplikacji jest fakt, że modernizacja miała na celu praktycznie tylko wymianę robotów na nowszy model.

Wspomniane roboty pracują w magazynach, służą do sortowania oraz paletyzowania produktów nadjeżdżających taśmą transportową. Wykonują swoje zadanie szybko, sprawnie i bez przerw, co w branży spożywczej przekłada się wprost na jakość produktów trafiających na stoły konsumentów.

WIĘCEJ NA TEMAT APLIKACJI ORAZ JEJ MODERNIZACJI
MOŻNA ZNALEŹĆ W PONIŻSZYM ODNOŚNIKU

Podczas tej modernizacji zastosowano duże roboty przemysłowe z serii IRB 6700, które należą do siódmej już generacji tego produktu.

Kluczowe cechy produktu:

KUP ROBOTY ABB
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

COBOTY

Przedsiębiorcom, którzy wahają się nad wprowadzeniem robotów do procesów produkcyjnych lub ich budżet na to nie pozwala, proponujemy jako początek automatyzacji roboty współpracujące. Tak zwane ‘coboty’ potrafią samodzielnie wykonywać wiele różnych zadań z dużą precyzją, jednak z założenia, są to urządzenia zaprojektowane do bliskiej współpracy z ludźmi i powinniśmy je traktować raczej jako trzecią rękę przeciążonego pracownika przeznaczoną do najgorszej pracy – niż jego konkurencję.

W LUTYM 2021R. ABB ZAPREZENTOWAŁO DWA NOWE MODELE ROBOTÓW KOLABORUJĄCYCH INACZEJ COBOTÓW,
ROBOTY Z RODZINY YuMI ORAZ IRB 14100

POMIAR SIŁY COBOTA – ZAMÓW USŁUGĘ W AUTOMATECH

W Automatech oferujemy usługę pomiaru siły robotów współpracujących. W odróżnieniu od robotów, coboty operują z mniejszą siłą oraz wyposażone są w systemy czujników wykrywających kolizje, przez co nie jest wymagane umieszczanie ich w odosobnionych klatkach – mimo wszystko, bezpieczeństwo w zakładach pracy zawsze jest priorytetem i jeżeli w zakładzie pojawia się maszyna, pracodawca zmuszony jest zbadać potencjalne ryzyko jakie mogłoby zaistnieć podczas jej obsługi.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE WSPOMNIANĄ USŁUGĄ

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem