Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Roboty i rynek pracy

Podobno w ciągu najbliższych lat niektóre zawody przestaną istnieć, ale jednocześnie pojawią się zupełnie nowe.

PulsHR wymienia kilkanaście zawodów, o których jeszcze całkiem niedawno nikt w ogóle nie słyszał: trendsetter, tester gier, fundraiser (osoba pozyskująca fundusz na cele społeczne), programista aplikacji mobilnych, coolhunter (łowca trendów, bada nastroje społeczne w kontekście konkretnego produktu np. obserwuje młodzież na imprezach na potrzeby producentów żywności), specjalista ds. chmury obliczeniowej, specjalista ds. analizy big data, analityk ds. bezpieczeństwa informacji, menedżer ds. social media, coach, menedżer ds. podróży, specjalista CSR, specjalista ds. employer branding, bloger. Wiele z nowych profesji dotyczą branży informatycznej i komunikacji. I tu też najlepiej się zarabia, wg GUS pracownik IT otrzymywał w 2019 przeciętnie 7980,97 zł brutto miesięcznie. Opłaca się studiować informatykę, informatykę analityczną, stosowaną, analizę baz danych – big data, mechanikę i budowę maszyn czy teleinformatykę

Niestety, nowe technologie mogą odebrać nam część stanowisk. Amerykańscy analitycy obliczyli, że każdy nowy robot zainstalowany w 1993 w ciągu kolejnych 14 lat zastąpił 3,3 miejsc pracy. Podobną sytuację zauważono we Francji.
Obecny czas pandemii COVID-19 uświadomił światu, w którym miejscu jest dany kraj w obszarze nieuniknionej automatyzacji, w tym robotyzacji. Przy czym nowa biznesowa rzeczywistość nie wyklucza pracownika. Branże zastanawiają się raczej jak sprawnie zintegrować człowieka i maszynę.

We wdrożeniach AUTOMATECH w głównym obszarze pozostaje człowiek i jego bezpieczeństwo, ale w połączeniu z nowoczesnymi trendami wykorzystującymi roboty, co-boty i inne rozwiązania łączące automatyzację z pracą ludzką.
Od ponad 25 lat jako firma usług inżynierskich projektujemy i realizujemy działania dla firm produkcyjnych. Nasz zespół przeprowadza audyty bezpieczeństwa, modernizację maszyn i linii, projektuje i buduje maszyny, szafy sterownicze, wdraża wizyjną kontrolę jakości produktu.

Ekspercka wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem doceniła firma Siemens nadając naszej firmie status Kwalifikowanego Integratora oraz Solution Partnera.
Od lat jesteśmy Partner System Integratorem firmy Cognex. Przeprowadzamy integrację linii produkcyjnych z przemysłowymi systemami wizyjnymi, które pozwalają na bardzo dokładną kontrolę procesu produkcji: 99,99% identyfikacji etykiety/nadruku, 99,99 % kontroli kodów i wykluczenia każdego „nieczytelnego” kodu, 99,99 % kontroli „czytelności” tekstu.

Nasi inżynierowie realizują także projekty integrujące cele robotyczne z liniami produkcyjnymi. Mamy doświadczenie w zastosowaniu robotów różnych dostawców. Projektujemy także rozwiązania z cobotami, które choćby dla niektórych klientów mogą być szybciej dostępne ze względów finansowych.

Sukces rozwiązań Automatech oparty jest na rzetelności i szerokiej wiedzy naszych inżynierów oraz dobrej relacji z klientami. Kolejny ważny czynnik: do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Poznając potrzeby i możliwości Państwa przedsiębiorstwa, dokładnie przeanalizujemy i zaprezentujemy rozwiązania, doradzimy w podjęciu optymalnych decyzji.
Stosujemy w swoich aplikacjach produkty renomowanych, światowych producentów, gwarantujemy najwyższą jakość sprzętu, z gwarancją do 10 lat. Dodatkowo proponujemy kontynuację współpracy oferując: obsługę techniczną, przeglądy, konserwację oraz szkolenia, żeby zapewnić nieprzerwane działanie systemów, z maksymalną wydajnością. Nasz profesjonalizm sprawdza się w trudnych czasach, które bez wątpienia właśnie wszyscy przechodzimy.

Machina ruszyła i powszechna automatyzacja jest nieunikniona. Prawdopodobnie szybko wymusi na nas analizę w jakiej jesteśmy sytuacji i jak trzeba będzie się dostosować. Świat nie lubi próżni, jedne zawody się kończą, ale powstają nowe. Wiedza i doświadczenie pozostaną fundamentem do rozwoju nowych obszarów.

Dla relaxu, pozostając w obszarze automatyki, zobacz jak może wyglądać ‘inżynierska’ herbatka:

Źródło:

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem