Schody ruchome, BERNSTEIN/AUTOMATECH

Czy wiesz, że pierwsze schody ruchome opatentował Jesse Reno w 1892r ? Pierwszy egzemplarz pojawił się w Nowym Yorku 4 lata później, przenośnik taśmowy został ustawiony pod kątem 25 stopni[1]. W Polsce po raz pierwszy pojawiły się na Górnym Śląsku pod koniec lat 30. XX w.

Schody ruchome znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, są wybawieniem, gdy jesteśmy zmęczeni i te tradycyjne wydają się nie do pokonania na przykład, gdy podróżujemy z ciężkim bagażem. Schody pomagają w komunikacji również wtedy, gdy mieszkańcy osiedla muszą pokonać naturalne wzniesienia, nawet w mieście, np. w Barcelonie, schody zewnętrzne ułatwiają życie okolicznym mieszkańcom oraz turystom:

Zdj. www.youplantravel.com/pl

Firma Bernstein AG działa na rynku już od 72 lat (od 1947r.) To dostawca technologii bezpieczeństwa przemysłowego na światowa skalę oferujący standardowe oraz innowacyjne rozwiązania w kategoriach: przełączniki, czujniki, obudowy, terminale operatorskie.

Komponenty Bernstein mają zastosowanie w wielu branżach, m.in. w mechanizmach schodów ruchomych.

Wysoka jakość komponentów Bernstein AG jest doceniana wśród klientów i regularnie zdobywają uznanie w postaci nagród. O nagrodzie REDDOT AWARD przyznanej w 2018 dla Czujnika bezpieczeństwa SRF przeczytaj tutaj.

Już teraz możesz głosować na jeden z produktów Bernstein w kolejnej edycji nagród 2020 – przejdź do linku do głosowania.

Automatech od wielu lat współpracuje z Bernstein AG jako dystrybutor komponentów automatyki przemysłowej. Jako firma inżynierska oferujemy naszym klientom rozwiązania Bernstein spełniające rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa w obszarach: konstrukcji wind i dźwigowych, motoryzacji, rolnictwa, konstrukcji przenośników, automatyki, obróbki drewna, energii odnawialnej, AS-Interface i ATEX.

Automatech obecny na rynku automatyki przemysłowej od 25 lat, oferuje szeroki wachlarz usług z tego obszaru., m.in.: audyty bezpieczeństwa, systemy wizyjne, budowa i modernizacja maszyn oraz pras, roboty przemysłowe, LOTO, sterowanie radiowe, lampy LEV UV i wiele innych. Projektujemy i wykonujemy aplikacje, organizujemy i prowadzimy szkolenia.

Poza usługami, swoim klientom oferujemy ponad 180 000 komponentów – zapoznaj się z ofertą produktową oraz usługową.

Zapraszamy Państwa do kontaktu:
tel.: (22) 753 24 80
mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

[1]Źródło: Wikipedia