SIMOTICS CONNECT 400 Siemens/AUTOMATECH

Zapobiega awarii silników, optymalizuje działanie maszyny.

Stan komponentów napędu musi być stale rejestrowany i komunikowany. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu silników w odpowiednie moduły połączeniowe. Moduły te rejestrują za pomocą czujników wszystkie istotne dane eksploatacyjne i dane o stanie komponentów napędowych i przekazują je do MindSphere, opartego na chmurze, otwartego systemu operacyjnego IoT firmy Siemens.
W celu przygotowania silników niskiego napięcia do pracy z SIDRIVE IQ, muszą one być zdolne do komunikowania się i ciągłego raportowania wszystkich istotnych danych. Wymaga to cyfrowej rozbudowy.

SIMOTICS CONNECT 400 – co to jest i jak działa?
Silniki niskonapięciowe nowej generacji SIMOTICS SD można wyposażyć w moduł SIMOTICS CONNECT 400 – moduł o niewielkich rozmiarach, do zbierania danych o stanie silnika, która jest analizowana w SIDRIVE IQ Fleet. Dzięki temu silniki są gotowe do pracy w trybie IQ!

SIMOTICS CONNECT 400 składa się z:

 1. Niezbędnych czujników do pomiaru parametrów pracy silnika: wibracje w 3-ch osiach, temperatury, częstotliwości oraz monitorowania stanu silnika (on/off), prędkości obrotowej, momentu, mocy, poboru energii elektrycznej, ilości uruchomień, ilości godzin pracy
 2. Modułu komunikacyjnego WLAN
 3. Baterii do zasilania (2 lata*)

Montaż SIMOTICS CONNECT 400 na silniku jest prosty, więc można go wykonać samodzielnie albo zlecić naszej firmie AUTOMATECH – wykonamy go BEZPŁATNIE.
Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie SIMOTICS CONNECT 400 samodzielnie – obejrzyj instrukcję krok po kroku jak to właściwie zrobić: YT Automatech.

SIMOTICS CONNECT 400 – najważniejsze zalety:

 • Prewencja awarii silnika
 • Instalowany bezpośrednio na silniku
 • Nie wymaga żadnego połączenia z układem sterowania i zmian w jego oprogramowaniu
 • Pierwsze uruchomienie (on boarding) przy pomocy smartfona
 • Dane dostępne w aplikacji chmurowej Mindsphere
 • Powiadomienia o alarmach poprzez maile
 • Idealny dla silników zainstalowanych w trudno dostępnych miejscach i ważnych dla produkcji zasilanych bezpośrednio z sieci

SIMOTICS CONNECT 400 – kiedy stosować:

 • Zapobieganie awarii napędów
 • Monitorowanie pracy silników
 • Optymalizacja działania maszyn

W przyszłości SIMOTICS CONNECT 400 będzie dostępny również oddzielnie do modernizacji silników niskiego napięcia Siemens wielkości AH100 do AH450, które będą zasilane bezpośrednio z sieci. Dzięki temu silniki te będą mogły przekazywać dane eksploatacyjne do aplikacji MindSphere SIDRIVE IQ Fleet bez konieczności modyfikacji konstrukcyjnych.

Zamów SIMOTICS CONNECT 400 na www.automatechsklep.pl

W AUTOMATECH oferujemy preferencyjne warunki stosowania SIMOTICS CONNECT 400.
Zachęcamy do kontaktu z naszymi inżynierami, którzy zaprezentują moduł SIMOTICS CONNECT 400 i zapoznają Państwa ze wszystkimi szczegółami działania oraz montażu.

W trudnych czasach warto wybrać doświadczonego integratora systemów, a takim jest nasza firma. Jesteśmy w branży od ponad 25 lat w branży i mamy ugruntowaną pozycję na rynku.

Firma Siemens doceniła nasze eksperckie doświadczenie: AUTOMATECH jest Kwalifikowanym Integratorem Siemens oraz uzyskaliśmy status SOLUTION PARTNERA Oba Certyfikaty dowodzą stosowania przez nas najwyższych standardów, również międzynarodowych standardów Siemens, duże doświadczenie w różnorodnych aplikacjach, przede wszystkim z zakresu bezpieczeństwa oraz wysokie kwalifikacje zespołu inżynierów AUTOMATECH.

Przeczytaj więcej o kilkudziesięciu usługach inżynierskich AUTOMATECH tutaj.

Wśród nich znajdziesz między innymi:

 • Aplikacje przemysłowych systemów wizyjnych
 • Roboty przemysłowe
 • Modernizacje linii i maszyn
 • Audyty bezpieczeństwa
 • Projektowanie i budowa szaf sterowniczych

i wiele innych.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą:
tel.: (22) 753 24 80, (22) 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl, zamowienia@automatech.pl

www.automatech.pl
www.automatechsklep.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com
Facebook
LinkedIn
YouTube

Źródło: Na postawie www.siemens.com