Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Śniadanie biznesowe „Sztuczna inteligencja i jej wpływ na biznes”, 14.11.2019, Warszawa

W AUTOMATECH patrzymy na rozwój technologii z różnych punktów widzenia. Uczestniczymy w konferencjach i targach branżowych, ale również w eventach poświęconym najnowszym rozwiązaniom dostawców różnych sektorów biznesu.

Na jednym z ostatnich śniadań biznesowych „Sztuczna inteligencja i jej wpływ na biznes” szczególnie zainteresował nas wykład Pawła Motyla o nowinkach technologicznych. Opowiadał o nawiązaniu współczesnego rozwoju technologicznego do prozy Stanisława Lema, o 4-ej generacji autopilotów, powstałym pierwszym na świecie (parę tygodni temu) komputerze kwantowym od Google’a, wykorzystaniu dronów w sektorze logistycznym w Chinach, mięsie in-vitro, inżynierii genetycznej, nowych super-hiper procesorach i ogólnie o tym, w jaki sposób przedsiębiorstwa reagują na rozwój technologiczny. Przedstawiciele Microsoftu z kolei opowiadali o produktach związanych z Azure, Dinamics 365 Customer Inisght oraz o zaletach pozyskiwania, umiejętnym wykorzystywaniu danych i obecności w tym obszarze sztucznej inteligencji, która poprawia funkcjonowanie przedsiębiorstw. Firmy, które zainwestowały w te technologie wyraźnie odczuwają spadek ilości wadliwych produktów, a przez to zwiększenie wydajności.

Ciekawym wnioskiem z obserwacji dynamiki i kierunków rozwoju nowych technologii był przedstawiony wykres:

Niebieska linia pokazuje zakodowane oczekiwania homo sapiens wobec rozwoju technologicznego, natomiast czerwona – ich faktyczny proces. Okazuje się, że początkowo bagatelizujemy sygnały o nowych technologiach ze względu na ich wolniejszy rozwój w pierwszej fazie. Jednak w pewnym momencie zaczynają one jednak rozwijać się tak gwałtownie, że przerastają nie tylko nasze oczekiwania, ale również możliwości. Tutaj nawiązano do przedsiębiorstw, które w ten właśnie sposób zostają w tyle za konkurencją starającą się iść bardziej dynamiczną – czerwoną ścieżką. Co ciekawe, taką właśnie dynamiczną ścieżkę niesamowitym tempa rozwoju reprezentują Chiny. Punkt przecięcia tych linii to miejsce, w którym następuje zaskoczenie i tylko odpowiednia reakcja może sprawić, że droga ku innowacyjności wróci na tę właściwą.

ZAMÓW NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W AUTOMATECH

Od 25 lat jesteśmy dystrybutorem światowych dostawców automatyki przemysłowej. Nasi inżynierowie na bieżąco uczestniczą w szkoleniach, by oferować klientom najnowsze rozwiązania.

Oferta AUTOMATECH jest bardzo szeroka. Wśród standardowych usług inżynierskich znajdują się: audyty bezpieczeństwa, przemysłowe systemy wizyjne, projektowanie, budowa oraz modernizacja maszyn i urządzeń, szaf sterowniczych, kompletnych układów sterowania, laserowe stanowiska znakujące, dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa, systemy SCADA, LOTO, pomiar dobiegu, sterowanie radiowe, lampy UV LED dla przemysłu, szkolenia.

Oferujemy nowoczesne rozwiązania światowych liderów automatyki przemysłowej odpowiadające na potrzeby przemysłu 4.0: system operacyjny IoT oparty na chmurze, aplikacje z analizą danych w czasie rzeczywistym. Gorącym tematem jest obecnie zastosowanie cyfrowego bliźniaka (ang. digital twin) – oprogramowanie dające możliwość testowania funkcjonalności maszyny czy urządzenia przed wprowadzeniem ich do produkcji. Wykrycie ewentualnych błędów i ocena działania na tak wczesnym etapie czyli etapie projektu, uchroni przedsiębiorstwo przed możliwymi awariami w trakcie użytkowania. O funkcjonalności cyfrowego bliźniaka szerzej pisaliśmy w tym artykule.

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw widzi realne korzyści z zastosowania robotów przemysłowych lub robotów współpracujących – nasi inżynierowie zaprojektują i wykonają Państwu linię produkcyjną lub stanowisko pracy z ich zastosowaniem. Skontaktuj się z naszymi inżynierami, żeby omówić możliwości uruchomienia robota czy cobota w Twoim zakładzie.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem