Targi i konferencje

Spotkania Smart Lab – roboty i systemy robotyczne w przemyśle, 19.10.2022, PARP

Nasi inżynierowie regularnie uczestniczą w działach ukierunkowanych na rozwój polskiego przemysłu.

19 października 2022 roku odbyło się czwarte, ostatnie spotkanie w ramach warsztatów Smart Lab (SL) – roboty i systemy robotyczne w przemyśle. Spotkania Smart Lab są ukierunkowane na przygotowanie Business Technology Roadmaps dla wybranej branży lub dziedziny gospodarczej. W tym przypadku wnioski ze spotkań SL będą służyły opracowaniu ekspertyzy Business Technology Roadmap dla obszaru robotów i systemów robotycznych w przemyśle, której publikację zaplanowano na pierwszą połowę 2023 roku.

Spotkania Smart Lab mają charakter ekspercki, dlatego uczestniczą w nim przedstawiciele przedsiębiorstw, instytucji publicznych oraz naukowcy, którzy dyskutują nad wpływowymi trendami oraz niszami w technologiach i potencjałem rozwoju w danym sektorze gospodarki.

Specjaliści określili kilka kluczowych zadań do realizacji w najbliższych latach:

 • opracowanie uniwersalnych robotycznych modułów napędowych
 • opracowanie nowych klas robotów mobilnych
 • opracowanie systemów bezpieczeństwa opartych o systemy wizyjne
 • opracowanie technologii aplikacyjnych, dedykowanych konkretnym obszarom zastosowania robotów i systemów robotycznych
 • opracowanie rozwiązań ukierunkowanych na zwiększenie efektywności programowania, autonomii i adaptacyjności robotów i systemów robotycznych

„Dyskusje i wymiana doświadczeń między uczestnikami spotkań Smart Lab, pozwolą na przygotowanie dokumentu, który będzie opisywał najważniejsze trendy oraz perspektywy rozwoju obszaru robotów i systemów robotycznych w przemyśle” – stwierdził dr hab. inż. Dominik Belter, konsultant-ekspert branżowy moderujący prace podczas Smart Labu.

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Monitoring Krajowej Inteligentnej Specjalizacji” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (poddziałanie 2.4.2 POIR). Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii w partnerstwie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej na stronie smart.gov.pl.

KONKURS PARP:

Dla jednego z sektorów przemysłu – branży meblarskiej, PARP zorganizował konkurs „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej”, w którym można uzyskać dofinansowanie do poziomu 85% inwestycji. Wnioski należy składać między 08.11-06.12.2022.

Przeczytaj o szczegółach tego projektu TUTAJ.

Jeśli reprezentujesz producenta mebli w zakresie MŚP skorzystaj z okazji i wprowadź roboty na linię produkcyjną z dofinansowaniem na wysokim poziomie.

Integracją zajmie się nasz zespół AUTOMATECH, dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, zaprojektujemy i zrealizujemy całą integrację – zapraszamy do kontaktu.

Poniżej krótkie video o realizacjach u naszych klientów w zakresie automatyzacji i robotyzacji.

DREMA – Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego, 13-16.09.2022 MTP

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA już za nami. To jedne z niewielu tego typu wydarzeń, które nie zawiesiły działania w 2020 i 2021 roku. Bez wątpienia spotkania, warsztaty i konferencje face to face ułatwiają budowanie relacji.

Przez kolejne cztery dni targowe odwiedzający mieli okazję do odwiedzenia trzystu wystawców z branży drzewnej i meblarskiej, reprezentujących 15 krajów, przede wszystkim z Polski, ale także z Włoch, Turcji czy Ukrainy.

Po świetnych wynikach w 2021 roku, obecna sytuacja na świecie wpływa na pogorszenie wyników w branży drzewnej. Wystawcy zaprezentowali zarówno nowości jak i standardową ofertę, chcąc jeszcze bardziej zainteresować swoją działalnością. 13 najbardziej innowacyjnych produktów zostało nagrodzonych Złotym Medalem Grupy MTP.

W tym roku zaplanowano dodatkową, wyjątkową aktywność: na terenie targów zorganizowano Fabrykę Mebli na Żywo, meble wyprodukowane podczas dni targowych zostaną przekazane dla dzieci z domów dziecka we Lwowie na Ukrainie.

LAMPY UV LED DO UTWARDZANIA LAKIERÓW

Nasza firma również działa w branży drzewnej i meblarskiej. Oferujemy sprawdzone rozwiązania kontroli wizyjnej, przeprowadzamy modernizacje, a także projektujemy i wdrażamy systemy do utwardzania lakierowanych powierzchni lampami UV LED firmy Phoseon – skontaktuj się z nami.

Kup lampy UV LED Phoseon w naszym sklepie internetowym: automatechsklep.pl

Lista wystawców:
https://katalog.grupamtp.pl/pl?ec=T162201&_ga=2.265721865.763465689.1663076885-965161804.1663076885&_gac=1.19122956.1663076885.EAIaIQobChMIg4yXlPSR-gIVwgbmCh2UxAGmEAAYASAAEgLUefD_BwE

Żródło, źródło zdjęcia głównego: https://www.drema.pl/pl

TARGI HANNOVER MESSE, 30.05-02.06.2022

Targi Hannover Messe gościły wystawców już po raz 75-ty, niewielu organizatorów może poszczycić się taką historią. Sukces popularności Hannover Messe bez wątpienia jest wynikiem prezentowanej innowacyjnej myśli technologicznej, która odpowiada zapotrzebowaniu klientów przez kolejne dziesięciolecia.

Dla tych, którzy nie mogli osobiście zjawić się na targach, organizatorzy przygotowali ich wirtualną opcję.

APLIKACJA HANNOVER MESSE

Organizatorzy jak zawsze zadbali o wygodę odwiedzających. Dzięki przygotowanej aplikacji można było z wyprzedzeniem zaplanować wizyty na stoiskach targowych lub znaleźć wystawców i wydarzenia już na miejscu. Główne funkcje aplikacji: wyszukiwanie wystawców i produktów, wydarzeń, szczegółowy układ hal z nawigacją wewnątrz, zakładki dotyczące wystawców, produktów i wydarzeń, a także cyfrowy bilet.

PREZENTOWANE BRANŻE

Ponad 2500 wystawców z całego świata reprezentowało ponad 20 branż, wśród nich między innymi: automatyka i technologia czujników, chmura i infrastruktura, energia cyfrowa i efektywność energetyczna, platformy cyfrowe, automatyzacja procesów, automatyzacja logistyki, robotyka, technologia napędowa, e-mobilność i infrastruktura do ładowania akumulatorów, bezpieczeństwo IT, projektowanie lekkich konstrukcji, technologia liniowa, logistyka IT, badania i rozwój czy startupy.

Nie mogło również zabraknąć przedstawicieli sektorów: produkcji i zaopatrzenie w energię neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, wodoru i ogniw paliwowych.

TRENDY W PRZEMYŚLE

Przemysł podlega ciągłym zmianom i wymaga od producentów oferty zapewniającej coraz większą wydajność procesów. To oznacza również bardziej skomplikowane rozwiązania w inteligentnych fabrykach 4.0.

Podczas Hannover Messe zaprezentowano ponad 8200 produktów, które zwiększają wydajność procesów.

SIEMENS

Stoisko firmy Siemens cieszyło się, jak zawsze, dużym zainteresowaniem, przedstawiono wiele ciekawych rozwiązań, m.in.: wizualizacja 3D modeli (usługi), systemy wizualizacji oparte na rzeczywistości wirtualnej, oprogramowanie rzeczywistości wirtualnej do zastosowań przemysłowych, inne systemy rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej.

Jednym z prezentowanych rozwiązań Siemens był MindSphere – wiodące rozwiązanie przemysłowe IoT jako usługa. MindSphere wykorzystuje zaawansowaną analitykę i sztuczną inteligencję, MindSphere zasila rozwiązania IoT, tworząc lepsze jakościowo produkty i wdrażając nowe modele biznesowe. MindSphere umożliwia szybkie budowanie i integrowanie spersonalizowanych aplikacji IoT.

AUTOMATECH – Kwalifikowany Integrator, Partner Solution oraz Partner Digitalizacyjny, oferuje swoim klientom rozwiązania Siemens, w tym MindSphere.

OMRON

Firma założona w 1933 roku, swoją działalnością obejmuje szerokie spektrum oferty, od automatyki przemysłowej i komponentów elektronicznych po elektronikę samochodową, systemy infrastruktury społecznej, opiekę zdrowotną i rozwiązania środowiskowe. W dziedzinie automatyki przemysłowej firma OMRON wspiera innowacje w produkcji, dostarczając zaawansowane technologie i produkty automatyki, a także zapewniając szerokie wsparcie dla klientów.

Jednym z zaprezentowanych na targach produktów był OMRON HD-1500 Mobile Robot, o ładowności do 1500 kg.

BENEDICT

To kolejny dostawca automatyki światowego formatu, prezentująca się na BENEDICT GmbH w Wiedniu jest średniej wielkości firmą z ponad 100-letnim doświadczeniem (od 1920 r.) w produkcji aparatury przełączającej i pulpitowej o wysokiej jakości i niezawodności, do pracy nawet w ekstremalnych warunkach.

Zaprezentowaliśmy Państwu w skrócie wybranych dostawców, z którymi współpracujemy od lat stosując ich komponenty do integracji oraz oferując je w naszym sklepie internetowym www.automatechsklep.pl:

KUP KOMPONENTY SIEMENS

KUP KOMPONENTY OMRON

KUP KOMPONENTY BENEDICT

Katalog Produktów POBIERAM.

Katalog Usług Inżynierskich POBIERAM.

POLSKIE STOISKO

Na targach Hannover Messe nie zabrakło również polskiego stoiska, które reprezentowało ponad 20 wystawców z różnych sektorów: automatyka, ruch i napędy, ekosystemy cyfrowe, rozwiązania energetyczne, części i rozwiązania techniczne, centrum przyszłości, światowy biznes i rynki oraz logistyka.

HANNOVER MESSE 2023, 2024

Organizatorzy nie tracą czasu i już trwa rejestracja na przyszłoroczną edycję targów Hannover Messe.

Termin: 17 – 21 kwietnia 2023 >>> REJESTRACJA 2023

Znamy również datę targów za dwa lata:

Termin: 22 – 26 kwietnia 2024

WARSAW INDUSTRY WEEK, 13-15.11.2019, Warszawa

Czwarta edycja Warsaw Industry Week już za nami.
W tym roku Targi WIW gościły 378 wystawców. Spośród 12 652 odwiedzających najwięcej osób przyjechało z Mazowsza (15% odwiedzających), bez wątpienia ze względu na lokalizację targów w Nadarzynie k/W-wy, następnie z województw podlaskiego (10%) i pomorskiego (10%).
Targi WIW są okazją do zaprezentowania oferty dostawców i dystrybutorów różnych gałęzi przemysłu. To miejsce do zainteresowania odbiorców najnowszymi, innowacyjnymi technologiami. Dostawcy oferowali rozwiązania – Industry 4.0, który powoli, ale staje się w Polsce faktem.
Nasza firma oferuje rozwiązania Przemysłu 4.0 w różnych obszarach: VisionPro ViDi – oprogramowanie do przemysłowej analizy obrazu oparte na głębokim uczeniu się.
System Mindsphere to narzędzie do zbierania a następnie analizy danych dzięki rozwiązaniom chmurowym. Nasza firma jest w grupie Solution Partnerów Siemensa, co oznacza gwarancję najwyższego, eksperckiego poziomu usług.

NOWOŚCI AUTOMATECH

Wśród Nowości targowych znalazł się autorski produkt naszej firmy INSPEKTOR NADRUKU. Przygotowany na zlecenie jednej z firm rozlewniczych, z powodzeniem może być zastosowany na liniach produkcyjnych z wielu innych branż. Duża funkcjonalność maszyny pozwala ustawiać różne rodzaje i parametry inspekcji, obsługę ułatwia 9-calowy ekran dotykowy. INSPEKTOR NADRUKU sprawdza na liniach rozlewniczych do 30 000 szt/h lub puszek o wydajności do 80 000 szt/h, niezależnie od zawartości i kolorystyki butelek.

Automatech poleca również wspomnianą już usługę opartą na technologii Przemysłu 4.0 – Mindsphere. To oparty na chmurze system operacyjny IoT firmy Siemens, łączący różne elementy w systemie przedsiębiorstwa: urządzenia, maszyny, zakłady, systemy. Zebrane i przeanalizowane dane służą wnikliwej analizie, dzięki czemu pozwalają usprawnić procesy, a dzięki temu zwiększyć wydajność i w konsekwencji rentowność.

Kolejnymi naszymi nowościami prezentowanymi na WIW są: PRZYCISK BEZPRZEWODOWY A2W, OMRON oraz BEZDOTYKOWY CZUJNIK BEZPIECZEŃSTWA SRF firmy BERNSTEIN – o wszystkich można przeczytać tutaj.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą:
tel.: (22) 753 24 80
mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Śniadanie biznesowe „Sztuczna inteligencja i jej wpływ na biznes”, 14.11.2019, Warszawa

W Automatech patrzymy na rozwój technologii z różnych punktów widzenia. Uczestniczymy w konferencjach i targach branżowych, ale również w eventach poświęconym najnowszym rozwiązaniom dostawców różnych sektorów biznesu.

Na jednym z ostatnich śniadań biznesowych „Sztuczna inteligencja i jej wpływ na biznes” szczególnie zainteresował nas wykład Pawła Motyla o nowinkach technologicznych. Opowiadał o nawiązaniu współczesnego rozwoju technologicznego do prozy Stanisława Lema, o 4-ej generacji autopilotów, powstałym pierwszym na świecie (parę tygodni temu) komputerze kwantowym od Google’a, wykorzystaniu dronów w sektorze logistycznym w Chinach, mięsie in-vitro, inżynierii genetycznej, nowych super-hiper procesorach i ogólnie o tym, w jaki sposób przedsiębiorstwa reagują na rozwój technologiczny. Przedstawiciele Microsoftu z kolei opowiadali o produktach związanych z Azure, Dinamics 365 Customer Inisght oraz o zaletach pozyskiwania, umiejętnym wykorzystywaniu danych i obecności w tym obszarze sztucznej inteligencji, która poprawia funkcjonowanie przedsiębiorstw. Firmy, które zainwestowały w te technologie wyraźnie odczuwają spadek ilości wadliwych produktów, a przez to zwiększenie wydajności.

Ciekawym wnioskiem z obserwacji dynamiki i kierunków rozwoju nowych technologii był przedstawiony wykres:

Niebieska linia pokazuje zakodowane oczekiwania homo sapiens wobec rozwoju technologicznego, natomiast czerwona – ich faktyczny proces. Okazuje się, że początkowo bagatelizujemy sygnały o nowych technologiach ze względu na ich wolniejszy rozwój w pierwszej fazie. Jednak w pewnym momencie zaczynają one jednak rozwijać się tak gwałtownie, że przerastają nie tylko nasze oczekiwania, ale również możliwości. Tutaj nawiązano do przedsiębiorstw, które w ten właśnie sposób zostają w tyle za konkurencją starającą się iść bardziej dynamiczną – czerwoną ścieżką. Co ciekawe, taką właśnie dynamiczną ścieżkę niesamowitym tempa rozwoju reprezentują Chiny. Punkt przecięcia tych linii to miejsce, w którym następuje zaskoczenie i tylko odpowiednia reakcja może sprawić, że droga ku innowacyjności wróci na tę właściwą.

ZAMÓW NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W AUTOMATECH

Od 25 lat jesteśmy dystrybutorem światowych dostawców automatyki przemysłowej. Nasi inżynierowie na bieżąco uczestniczą w szkoleniach, by oferować klientom najnowsze rozwiązania.

Oferta Automatech jest bardzo szeroka. Wśród standardowych usług inżynierskich znajdują się: audyty bezpieczeństwa, przemysłowe systemy wizyjne, projektowanie, budowa oraz modernizacja maszyn i urządzeń, szaf sterowniczych, kompletnych układów sterowania, laserowe stanowiska znakujące, dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa, systemy SCADA, LOTO, pomiar dobiegu, sterowanie radiowe, lampy UV LED dla przemysłu, szkolenia.

Oferujemy nowoczesne rozwiązania światowych liderów automatyki przemysłowej odpowiadające na potrzeby przemysłu 4.0: system operacyjny IoT oparty na chmurze, aplikacje z analizą danych w czasie rzeczywistym. Gorącym tematem jest obecnie zastosowanie cyfrowego bliźniaka (ang. digital twin) – oprogramowanie dające możliwość testowania funkcjonalności maszyny czy urządzenia przed wprowadzeniem ich do produkcji. Wykrycie ewentualnych błędów i ocena działania na tak wczesnym etapie czyli etapie projektu, uchroni przedsiębiorstwo przed możliwymi awariami w trakcie użytkowania. O funkcjonalności cyfrowego bliźniaka szerzej pisaliśmy w tym artykule.

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw widzi realne korzyści z zastosowania robotów przemysłowych lub robotów współpracujących – nasi inżynierowie zaprojektują i wykonają Państwu linię produkcyjną lub stanowisko pracy z ich zastosowaniem. Skontaktuj się z naszymi inżynierami, żeby omówić możliwości uruchomienia robota czy cobota w Twoim zakładzie.

Dane kontaktowe:
tel.: (22) 753 24 80
mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Automotive 2019, 26-27.09.2019, Legnica

Konferencja Automotive już po raz piąty była miejscem dialogu pomiędzy firmami branży motoryzacyjnej oraz integratorami. Automatech, jak co roku, był Partnerem Konferencji.

Z roku na rok przybywa uczestników, w br. było ich 200, a 30 prelegentów przedstawiło 24 prezentacje. W czterech sesjach tematycznych poruszono istotne dla branży obszary: digitalizacja, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, rozwiązania chmurowe, kwestie logistyczne w cyfrowych fabrykach oraz utrzymanie ruchu. Największe zainteresowanie jak zawsze budzą tematy związane z innowacjami. Przykładem jest choćby digital twin (cyfrowy bliźniak) – model produktu w wersji cyfrowej, który pozwala jeszcze przed startem produkcji ‘wyłapać’ możliwe, awaryjne sytuacje (temat cyfrowego bliźniaka opisywaliśmy na www.automatech.pl).

W pierwszym dniu Konferencji Jan Auguściuk – Dyrektor Zarządzający Automatech wygłosił prelekcję pt. „Technologia pras z uwzględnieniem wymagań Industry 4.0, szybkości, elastyczności i bezpieczeństwa – case study”. Prezentacja, oparta na konkretnym przykładzie zrealizowanego projektu, spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do wysłuchania krótkiego nagrania eksperckiego z Janem Auguściukiem o potrzebie digitalizacji rozwiązań w dobie Przemysłu 4.0 na przykładzie analizy i monitoringu pras.

Ważnym punktem programu konferencji była debata ekspertów na temat technologii przyszłości w sektorze Automotive. Partnerem technicznym Konferencji była firma Siemens.

Konferencja ROBOTECH, 17.09.2019, Wrocław

Rozwój robotyzacji w Polsce to gorący temat. Choć niektórzy twierdzą, że jesteśmy jeszcze na etapie industry 3.0, wprowadzanie robotów czyli industry 4.0 w polskich przedsiębiorstwach jest faktem i tych wdrożeń jest z roku na rok coraz więcej.

Różne aspekty robotyzacji polskich miejsc pracy były tematem Konferencji Robotech, która odbyła się 17 września 2019r. we Wrocławiu. Nasi inżynierowie mieli okazję wysłuchać kilkunastu prelekcji ujmujących temat robotyzacji z różnych perspektyw. Robotyzacja miejsc pracy to efekt zaplanowanego wzrostu wydajności przedsiębiorstwa przy ograniczeniu kosztów. Ważnym elementem tej zmiany jest plan rządu podniesienia płacy minimalnej. W dłuższej perspektywie, wzrost zarobków pracowników jest mniej korzystny dla wyniku finansowego przedsiębiorstwa niż inwestycja w robota (koszty utrzymania, czas pracy). Finalnie, wzrost kosztów pracy w Polsce wymusi duże przyspieszenie robotyzacji w przemyśle. Zwrócono również uwagę na fakt, że nie wszystkie procesy warto automatyzować i robotyzować.

Dużo miejsca poświęcono cobotom, czyli robotom współpracującym. Temat jest ‘modny’, choć raczej coboty nie zastąpią tradycyjnych robotów przemysłowych. Okazuje się, że wiele aspektów ich wdrożenia pozostaje w sprzeczności z obowiązującymi normami.

Tematem, który spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy było nadawanie znaku CE. Maszyny i urządzenia ‘krążą’ między przedsiębiorstwami, sprowadzane są z Unii, ale także spoza tego obszaru, dlatego jest wiele aspektów budzących wątpliwość kto i kiedy powinien nadawać znak CE.

Dużą atrakcją konferencji była możliwość zwiedzania fabryki 3M, szczególnie z punktu widzenia Centrum Innowacyjności. Zaawansowane aplikacje z wykorzystanie robotów wykonujących zaskakujące czynności robią ogromne wrażenie.

Automatech, od 25 lat w branży automatyki przemysłowej, oferuje rozwiązania industry 4.0: system operacyjny oparty na chmurze, analiza danych w czasie rzeczywistym, roboty, coboty i inne zgodnie z potrzebami klientów.

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową, w całości poświęconą bezpieczeństwu maszyn i linii produkcyjnych: www.bezpieczenstwo-maszyn.com.

Zdjęcia: robotech.info.pl

Targi ITM Innowacje-Technologie-Maszyny, 4-7.06.2019, Poznań

Za nami kolejna edycja Targów ITM Innowacje-Technologie-Maszyny. W tym roku zwiedzający mieli okazję zapoznania się z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami różnych gałęzi przemysłu niemal 100 firm z 27 krajów.

Organizatorzy zadbali o różnorodną agendę. Odwiedzający mogli wziąć udział w konferencjach i seminariach poświęconych kluczowym wyzwaniom rynku czy wprowadzanym innowacjom technologicznym. Zainteresowani możliwościami technologii 3D mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ze skanowania i obróbki wyników pomiarów 3D. Najbardziej widowiskowym wydarzeniem były, zorganizowane po raz pierwszy podczas ITM, zawody dla profesjonalistów z branży szlifierskiej.

Na ITM nie mogło zabraknąć naszej firmy. Odwiedzającym zaprezentowaliśmy szeroką ofertę usług i produktów Automatech, przekazując materiały informacyjne. Jak zawsze dużą popularnością cieszyły się rozwiązania w zakresie systemów wizyjnych Cognex, przyciski dotykowe marki Captron, a także oferta kurtyn bezpieczeństwa firmy Panasonic, aplikacje Siemens i wiele innych.

Targi ITM, jak co roku, są doskonałym miejscem prezentacji przewag konkurencyjnych usług i produktów, naturalnie w myśl czwartej rewolucji przemysłowej, a atmosfera targów sprzyjała nawiązaniu kontaktów biznesowych.

Zdjęcie: Automatech

Zdjęcie: MTP

Zdjęcie: ITM

Zobacz podsumowanie organizatora ITM.

XIII Konferencja Process Automation, 16-17.05.2019, Opalenica

W połowie maja w Opalenicy, odbyła się konferencja naukowo-techniczna Process Automation, w której wzięła udział nasza firma. Tematem przewodnim wydarzenia była digitalizacja procesów produkcyjnych, poruszono również inne tematy:

 • Długoterminowa ochrona inwestycji i aspekt przewidywalności kosztów utrzymania instalacji;
 • Usługi typu Predictive Maintenance poprawiające efektywność Służb Utrzymania Ruchu;
 • Nowa generacja systemu sterowania klasy DCS na ścieżce digitalizacji przemysłu procesowego.

Partnerem Technologicznym wydarzenia była firma Siemens.
W styczniu 2019r. Automatech otrzymał status Solution Partnera Siemens i tym samym dołączył do grona wykwalifikowanych firm partnerskich spełniających najwyższe standardy Siemens w zakresie automatyki, systemów bezpieczeństwa oraz techniki napędowej.

NOWOŚĆ od SIEMENSA

Nowością zaprezentowaną podczas konferencji było wprowadzenie przez markę Siemens nowego, pionierskiego hardware’u do automatyki procesowej SIMATIC PCS neo. Pierwsza, publiczna prezentacja nowości miała miejsce podczas Tragów Hannover Messe 2019. Dla firm z branży procesowej SIMATIC PCS neo to przełomowe oprogramowanie systemowe, wykorzystujące wysokowydajny system sterowania procesami SIMATIC PCS 7 V9.0 wraz z innowacyjnym sprzętem, doskonale wpisując się w obszar dynamicznie rozwijającej się cyfryzacji.

Zobacz więcej informacji na temat SIMATIC PCS neo tutaj.

Dni Otwarte dedykowane branży Intralogistycznej, 08.05.2019, Wrocław

Automatech stosuje aplikacje w wielu branżach, m.in. w intralogistycznej, dlatego wzięliśmy udział w drugiej edycji Dni Otwartych dedykowanych właśnie tej branży, we Wrocławiu.

Zaprezentowano najnowsze rozwiązania z obszaru automatyki, sterowania i napędów w duchu rewolucji przemysłowej 4.0. Jako że teoria musi się łączyć z praktyką, możliwe było osobiste sprawdzenie działania urządzeń. Eksperci szczegółowo prezentowali zastosowane rozwiązania w systemach transportu, nadzorowania produkcji, a przez to zwiększenia wydajności produkcji.

Zdjęcie: Conductix-Wampfler

KONFERENCJA FOOD-TECH, 11-12.04.2019, Stęszew k/Poznania

W połowie kwietnia br. nasi inżynierowie wzięli udział w 66 szkoleniu technicznym Food-Tech, które odbyło się w Stęszewie koło Poznania. Temat przewodni konferencji zawierał wiele zagadnień: „Oszczędność i Efektywność w Utrzymaniu Ruchu. Modernizacje Obiektów Przemysłowych w Przemyśle Spożywczym. Nowe Technologie. Bezpieczny produkt. Pakowanie”.

W tym roku nasza firma miała stoisko, a podczas konferencji Dyrektor Handlowy wygłosił prelekcję pt. „SYSTEMY WIZYJNE DO KONTROLI OPAKOWAŃ W PRZEMYŚLE SPOŻYWCZYM”. Prezentacja opatrzona była przykładami, przez co mogła stanowić źródło inspiracji dla innych słuchaczy.

Jako Partner System Integrator zaprezentowaliśmy rozwiązania systemów wizyjnych dedykowane do przemysłu spożywczego.

Podsumowanie organizatora znajdziesz tutaj.

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PRODUCENTÓW WÓD I NAPOJÓW KRAJOWEJ IZBY GOSPODARCZEJ „PRZEMYSŁ ROZLEWNICZY”, 11-12.04.2019, Krynica-Zdrój

W dniach 11-12 kwietnia br. nasza firma wzięła udział w charakterze wystawcy w Ogólnopolskiej Konferencji Producentów Wód I Napojów w Krynicy.

W wydarzeniu uczestniczyło 135 osób z 59 firm. Gościem honorowym była Pani Patricia Fosselard Sekretarz Generalny EFBW (European Federation of Bottled Waters) oraz przedstawiciel Ministra Środowiska i GIS. Pani Patricia Fosselard zadeklarowała uczestnictwo w Radzie Naukowej KIGPR, a także obecność w jesiennej konferencji w Uzdrowisku Wysowa-Zdrój.

Agenda konferencji zawierała 12 prelekcji o szerokiej tematyce, w tym: zmiany z przepisach prawnych w obszarze naturalnych wód mineralnych i wód źródlanych, wpływ dyrektywy w zakresie ograniczania tworzyw na producentów wody mineralnej czy wpływ planowanych zmian przepisów na znakowanie i reklamę wód mineralnych i źródlanych.

Konferencja była okazją do zaprezentowania przez naszą firmę rozwiązań systemów wizyjnych w przemyśle rozlewniczym. Konferencji towarzyszyło nowe wydanie kwartalnika „Źródło” wydane przez KIGPR, w którym znajduje się reklama naszej firmy.

Organizatorzy zadbali również o atrakcję dla uczestników, w tym roku była to możliwość zwiedzania Zakładu „Muszynianka”.

Link do czasopisma „Źródło” w wersji PDF.

KONFERENCJA FOOD-AUTOMATION, 11-12.04.2019, Bystra k/Bielsko-Białej

Za nami czwarta edycja Konferencji Food-Automation. Wydarzenie, którego Partnerem Technologicznym jest firma Siemens, jako co roku jest doskonałą okazją do zapoznania się z innowacjami oraz wdrożeniami naukowo-badawczymi w przemyśle spożywczym. W bieżącym roku tematyka konferencji była związana z 4 zagadnieniami: finansowanie inwestycji, digitalizacja procesów produkcyjnych, bezpieczeństwo produktu oraz dobre praktyki z rynku.

Naszą firmę, jako Partnera Konferencji, można było spotkać zarówno na firmowym stoisku; oprócz tego Dyrektor Zarządzający Automatech wygłosił prelekcję pt. „Bezpieczna integracja maszyn i urządzeń w liniach produkcyjnych w przemyśle spożywczym – obowiązki użytkowników i producentów maszyn.” Prezentacja oparta była na konkretnych przykładach, dzięki czemu mogła być inspiracją dla rozwiązań innych firm.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla uczestników. W tym roku były dwie do wyboru: zwiedzanie Browaru Żywiec lub udział w Szkoleniu Managerskim. Obie atrakcje były bardzo interesujące i na długo zapadły w pamięci uczestników.

Hannover Messe 2019

HANNOVER MESSE to prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie targowe na świecie. Podczas 5 dni targowych 1-5.04.2019, około 6000 wystawców z ponad 70 krajów odwiedziło ponad 200 000 osób z całego świata. Wśród odwiedzających nie mogło zabraknąć również pracowników Automatech. Na ogromnej, imponującej powierzchni skupiły targi różnych branż, m.in. Industrial Automation, Motion, Drive & Automation, Digital Factory, Industrial Supply.

Wystawcy zachęcali do odwiedzenia ich stoisk prezentacją najnowszych technologii. Naszą uwagę zwróciły następujące rozwiązania:

 • Narzędzie ułatwiające dobór sterowników PLC do konkretnych aplikacji marki Siemens.
 • Nowa funkcja zasilaczy z serii SITOP PSU6200, dotycząca uproszczonego modelu diagnostyki.
 • Pojedynczy stycznik z serii SIRIUS spełniający wymagania PL d/ SIL2.

Zwiększenie wydajności, miniaturyzacja modułów – to jedne z najważniejszych celów innowacji w przemyśle. Dlatego dynamiczny rozwój branży robotyki to fakt. Zastosowanie robotów widać bardzo wyraźnie w motoryzacji. Firma Fanuc zaprezentowała robota o udźwigu 1,7 ton podnoszącego np. Audi.

Dużym zainteresowaniem cieszył się robot-pingpongista firmy Omron. To doskonały przykład zastosowania sztucznej inteligencji. Im dłużej robot grał – tym lepiej grał w ping-ponga.

HANNOVER MESSE 2019 pokazał, w którym kierunku rozwijają się innowacyjne technologie.

Automatech oferuje nowoczesne rozwiązania w automatyce przemysłowej, w tym rozwiązania z obszaru robotyki firmy Omron.

MIĘDZYNARODOWE TARGI AUTOMATYKI I POMIARÓW AUTOMATICON, 26-29.03.2019, Warszawa

Historia Automatech splata się z historią targów Automaticon – nasza firma uczestniczyła w nich od początku istnienia. To jedno z największych wydarzeń branżowych w Polsce, na którym spotkali się producenci, dystrybutorzy oraz odbiorcy automatyki przemysłowej.

Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało ponad 300 wystawców z różnych sektorów przemysłu. W tym roku targi odnotowały 15% udział wystawców z zagranicy – to najwyższy wynik w historii tego wydarzenia. Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się stoiska wystawców oferujących roboty.

Automatech zaprezentował swoją szeroką ofertę usług oraz komponentów automatyki przemysłowej, w tym wiele nowości:

 • czujniki
 • komponenty systemów wizyjnych
 • sterowniki
 • a także klimatyzatory, na które nasza firma przygotowała w tym sezonie specjalną promocję.

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, 12-14 marca 2019, Bydgoszcz

Sezon targów i konferencji nasza firma rozpoczęła udziałem w Targach Innoform zorganizowanych w Bydgoszczy. Byliśmy tu po raz pierwszy, w charakterze wystawcy. Na stoisku nasi inżynierowie służyli wiedzą i pomocą w zakresie oferty usługowej oraz produktowej Automatech. Jako polska, specjalistyczna firma inżynierska, z 28-letnim doświadczeniem w branży automatyki przemysłowej. Oferujemy różnorodne aplikacje i rozwiązania między innymi: audyty bezpieczeństwa maszyn i linii produkcyjnych, wizyjne stanowiska kontroli jakości, dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa, projektowanie i wykonanie szaf sterowniczych, budowa maszyn i urządzeń, roboty przemysłowe. Prowadzimy również sprzedaż komponentów automatyki przemysłowej uznanych, światowych producentów, w tym: SIEMENS, COGNEX, ASM, Bernstein, Omron, Panasonic, Pfannenberg, Captron, Benedict, Emotron, Conductix-Wampfler, Phoseon.

Targi Innoform, już po raz trzeci skupiły firmy zainteresowane współpracą nie tylko w regionie kujawsko-pomorskim, ale również kooperantów zagranicznych: w tym roku 360 producentów i dystrybutorów reprezentowało aż 24 kraje, a odwiedzających ponad 3700 specjalistów różnych branż. Targom towarzyszyły 2 eksperckie konferencje oraz, po raz pierwszy, Giełda Kooperacyjna dająca możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Liczymy, że nawiązane podczas Targów Innoform kontakty przerodzą się w stałą współpracę.

Więcej o targach Innoform 2019 tutaj.

VII FORUM NOWOCZESNEJ PRODUKCJI. INDUSTRYTECH, 12-13.03.2019, Warszawa

Co znaczy nowoczesna produkcja? Jak powinna działać polska firma, która chce się rozwijać zgodnie z obowiązującymi na świecie trendami i być konkurencyjna na rynku? O tych i innych zagadnieniach dyskutowano podczas ostatniego VII FORUM NOWOCZESNEJ PRODUKCJI. INDUSTRYTECH 12-13 marca 2019.

Podczas konferencji, uczestnicy dyskutowali nad ważnymi tematami dotykającymi współczesne firmy. Jednym z poruszanych tematów była „Rola człowieka w nowoczesnej produkcji”, jego kompetencjach i zadaniach w nowoczesnym przedsiębiorstwie wdrażającym innowacje. Bardzo interesujące były case study, między innymi firm, które zdecydowały się przejść na stronę digital wraz z obserwacjami, problemami, jakie napotkały i wnioskami, z których mogą skorzystać kolejne przedsiębiorstwa.

Wydarzeniem towarzyszącym dla Kongresu był AI & Big Data Congress poświęcony zagadnieniu sztucznej inteligencji – temat coraz częściej pojawiający się w branży, którym trzeba konkretnie zarządzić w naszych firmach.

Formuła VII FORUM NOWOCZESNEJ PRODUKCJI pozwala na wysłuchanie ciekawych prezentacji, inspirujących case study oraz możliwość wzięcia udziału w dwóch debatach. Jak co roku można było wziąć udział w warsztatach Round Tables, wysoka frekwencja świadczy o wyjątkowym zainteresowaniu taką formą wymiany doświadczeń.

Notatka na podstawie materiałów organizatora.

XII Forum Gospodarcze TIME – Sieci 5G dla przemysłu 4.0, 4-5 marca 2019, Warszawa

Wdrożenie zagadnień z obszaru Przemysłu 4.0 jeszcze nie jest na takim poziomie w Polsce jak na rynkach światowych. Mimo to, a może właśnie dlatego, polskie firmy coraz śmielej wkraczają w czwartą rewolucję przemysłową, czemu poświęconych jest wiele konferencji. W jednej z nich uczestniczyła nasza firma: XII edycji Forum Gospodarcze TIME – Sieci 5G dla przemysłu 4.0.

Podczas dwóch dni prezentacji i dyskusji z ekspertami, poruszono wiele zagadnień związanych z postępem technicznym i cywilizacyjnym.

Tematy pogrupowano w osiem sesji:

 • Gospodarka widmem i planowanie obszarowe rozwoju 5G.
 • Zarządzanie gęstością mocy promieniowania elektromagnetycznego niejonizującego.
 • Racjonalizacji kosztów budowy warstwy bezprzewodowej sieci 5G.
 • Plan działań dla zwiększenia tempa budowy światłowodów.
 • Platformy Przemysłu 4.0.
 • Programy rozwoju AI.
 • System specyfikacji technicznych włączających SME w obieg gospodarki 4.0.
 • Nowe koncepcje funkcjonowania rynku danych i wartości niematerialnych (IPR, patenty itd.).

Cyfrowa transformacja przemysłu niesie za sobą wiele wyzwań, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mimo, że każdy z nich osobno generuje mniejsze zyski vs duża, światowa korporacja, jednak to właśnie ich rozwój zadecyduje o tempie i skali transformacji.

Więcej informacji o Forum znajdziesz tutaj.

Automatech na Konferencji Technicznej Siemens, Kronplatz/Austria

Na przełomie lutego i marca 2019, przedstawiciel naszej firmy wziął udział w cyklicznej Konferencji Partnerów Siemens.

W trakcie Konferencji uczestnicy wymieniali się doświadczeniami między innymi ze stosowania zaawansowanych systemów sterowania dla dużych linii produkcyjnych oraz instalacji, w szczególności w oparciu o platformę PCS 7 – uniwersalny system dla branży automatyki przemysłowej.
W sytuacji, gdy podczas realizacji standardowego sterowania konieczne jest użycie funkcji bezpieczeństwa, dużą zaletą PCS 7 jest możliwość realizacji z jej udziałem również systemów bezpieczeństwa, wykorzystując:

 • certyfikowane jednostki centralne w wersji Fail Safe
 • bezpieczne wejścia i wyjścia w oparciu o rozwiązania rozproszone z komunikacją ProfiSafe
 • jak również dedykowane funkcje software’owe ułatwiające realizację systemów bezpieczeństwa między innymi z użyciem narzędzi takich jak Safety Matrix

SIMATIC PCS 7 w wersji 8.0 dostępny jest nawet dla małych, niskobudżetowych projektów.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Automatech na Konferencji Networking Event w ramach Horizon 2020, Düsseldorf

W połowie lutego 2019 w Düsseldorfie uczestniczyliśmy w X edycji Networking Event – konferencji zorganizowanej dla firm, uniwersytetów oraz instytutów badawczych, biorących udział w projektach w ramach „Horizon 2020” lub tych podmiotów, które chciałyby uczestniczyć w podobnych projektach w przyszłości.

Spotkania dotyczyły 18 obszarów tematycznych:
rolnictwo i leśnictwo, zasoby wodne, przemysł bio, biotechnologia, energia, działania na rzecz środowiska i klimatu, żywność i zdrowa dieta, finansowanie badań, zdrowie, badania i innowacje w dziedzinie ICT (Information and Communication Technologies), innowacje, współpraca międzynarodowa, kluczowe technologie wspomagające, partnerstwo z przemysłem i państwami członkowskimi, tworzywa sztuczne, surowce materialne, infrastruktury badawcze, bezpieczeństwo, SMEs, nauki społeczne i humanistyczne, społeczeństwo, przestrzeń powietrzna, transport.

Prezentacje pokazujące pomysły i/lub wyniki działań danego projektu pozwalają nawiązać nową sieć kontaktów między zainteresowanymi stronami; są szczególnie wartościowe dla firm planujących wdrożenie nowych projektów, pozwalają bowiem spojrzeć na nie pod kątem zdobytych doświadczeń innych firm i zmierzyć się z ewentualnymi wyzwaniami.
Naszym celem było sprawdzenie możliwości udziału naszej firmy w planowanych projektach na rzecz poprawy wykorzystanie energii w przemyśle oraz rozwoju innowacji.

Więcej informacji o programie Horizon 2020 znajdziesz tutaj.

Szkolenie Dystrybutorów OMRON, 22-23.11.2018, Tychy

W ostatnim tygodniu listopada nasi inżynierowie wzięli udział w Szkoleniu Dystrybutorów firmy OMRON. Szkolenie odbyło się w najnowszym LABORATORIUM INNOWACJI OMRON w Tychach, otworzonym 18 października br. Tychy są ósmą, europejską lokalizacją LABORATORIUM INNOWACJI, m.in. po Włoszech, Francji, Niemczech i Hiszpanii. W pełni zautomatyzowane i zrobotyzowane laboratorium pozwala zaprezentować w trzech odrębnych stanowiskach: różne typy robotów przemysłowych, ich współpracę z systemami wizyjnymi oraz nowoczesne układy sterowania.

Ideą LABORATORIUM INNOWACJI jest przedstawienie technologii firmy OMRON w warunkach zbliżonych do tych w prawdziwym zakładzie pracy oraz umożliwić odbiorcom testy i badania. Otworzenie LABORATORIUM INNOWACJI to zobowiązanie firmy OMRON również w zakresie szkoleń, warsztatów i seminariów, by jak najlepiej przybliżyć odbiorcom warunki działania fabryki jutra.

Na listopadowym szkoleniu podjęto wiele tematów, m.in.:

 • Roboty przemysłowe VIPER, COBRA, Adept, TM (TechMan Robotics).
 • Sterownik bezpieczeństwa, umożliwiające zbudowanie systemu bezpieczeństwa z robotami innych.

Podczas szkolenia zapowiedziano NOWOŚĆ – ROBOT MOBILNY LD, dostępny na początku kwietnia 2019.

Targi VISION 2018, Stuttgart

W dniach 10-12.11.2018 Automatech był obecny na VISION 2018 – wiodących na świecie targach w branży systemów wizyjnych. Zainteresowanie targami VISION rośnie z roku na rok, podczas trzech dni targowych odwiedziło je 11 106 osób czyli o 14 pp. więcej niż w poprzednich edycjach.

Wśród „gorących” tematów pojawiły się naturalnie te dotyczące zastosowania sztucznej inteligencji w systemach wizyjnych, ale również bardzo ciekawe obrazowanie multispektralne (zakres widzialny + UV + IR), pozwalające zobaczyć coś, czego nie widać gołym okiem. Zobacz jak to działa: https://youtu.be/b0webdvlySo?t=189

Wystawcy zaprezentowali wiele nowych rozwiązań, a dzięki demo obecnym na części stoisk można było od razu sprawdzić jak działa konkretna aplikacja.

Naszą uwagę zwróciły przede wszystkim 3 rozwiązania:

 • Cognex Kamera 3D ES-A500 – to nowe podejście do urządzeń 3D w ofercie Cognexa. Jest to kamera o dużym polu widzenia i dużej rozdzielczość. Produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Zobacz Kartę katalogową tutaj.
 • TPL Vision – oświetlacze dedykowane do czytników kodu i czujników wizyjnych różnych producentów, w tym Cognexa: sterowane poprzez błyski światła fabrycznych oświetlaczy danego urządzenia. Produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Więcej informacji tutaj.
 • Edmund optics – obiektywy telecentryczne z modułem autofocusa w technologii liquid lens (ciekła soczewka) – pozwala na zmianę ostrości w obiektywach telecentrycznych, więcej informacji tutaj.

W kolejnej edycji VISION 2020 możemy liczyć na prezentację jeszcze bardziej przełomowych rozwiązań.

TARGI WARSAW INDUSTRY WEEK, 6-8.11.2018, Nadarzyn

W dniach 6-8 listopada 2018r, odbyła się trzecia już edycja Targów Warsaw Industry Week w Nadarzynie.
Nasza firma już po raz drugi wzięła udział w tym wydarzeniu. Zaprezentowaliśmy Klientom z różnych dziedzin przemysłu ofertę usługową oraz produktową.
Tegoroczne stoisko przygotowaliśmy wspólnie z naszym partnerem – firmą COGNEX, producentem komponentów kontroli wizyjnej.
Automatech jest autoryzowanym integratorem Cognex, posiadamy certyfikat PSI (Partner System Integrator). Te cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem rozwiązania systemów wizyjnych, pozwalają w automatyczny sposób kontrolować jakość produkcji oraz archiwizować dane o produktach opuszczających linię produkcyjną.
Naszym Klientom prezentowaliśmy szerokie spektrum rozwiązań: od ręcznych czytników kodów, przez systemy odczytujące czcionkę OCR, aż po rozwiązania pozwalające na odwzorowanie produktu w 3D.

6. Forum Nowoczesnej Produkcji 31.10.2018, Warszawa

W ostatnim dniu października, inżynierowie naszej firmy uczestniczyli w Warszawie w 6. Forum Nowoczesnej Produkcji.
Konferencja składała się z dwóch części:

 • Energetyka
 • Nowoczesna produkcja

Podczas Konferencji zorganizowano 2 panele dyskusyjne, na których zaproszonych gości wraz z moderatorem z portalu branżowego lub gazety branżowej dyskutowało o wybranym zagadnieniu przed publicznością.

Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w 4 sesjach dyskusyjnych z obszarów cyfryzacja w przemyśle, motywowanie pracowników, robotyzacja, przemysł 4.0 itd.

Konferencja była okazją do spotkania naszych Klientów, z którymi uczestniczyliśmy w panelach dyskusyjnych.

Spotkania i wspólne rozmowy zaowocowały też nawiązaniem nowych kontaktów i wymianą doświadczeń w zakresie realizowanych projektów.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://forumprodukcji.pl/

4PRINT 1-4.10.2018, Poznań

Tegoroczna edycja 4 PRINT WEEK skupiła kilkuset wystawców z 18 krajów świata, na niemal 25 000 metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej oraz zainteresowała kilkadziesiąt tysięcy targowych gości.

4 PRINT WEEK koncentruje się na nowoczesnych technologiach, druku 3D, rozwiązaniach dedykowanych różnym sektorom przemysłu oraz technikach offset, dlatego tematyka targów oraz towarzyszącego im kongresu była atrakcyjna przede wszystkim dla uczestników rynku poligraficznego, właścicieli i dyrektorów technicznych drukarń, designerów, projektantów opakowań i etykiet, ale także dla agencji reklamowych i wydawnictw. 4 PRINT WEEK to nie tylko doskonałe forum dyskusji o rozwoju technologicznym rynku poligraficznego w Polsce, ale także miejsce do integracji całej branży.

Automatech Sp. z o.o. był obecny na 4 PRINT WEEK, a nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Prezentowane były Lampy UV LED do utwardzania lakieru oraz aplikacje wizyjne.

W branży poligraficznej swoje zastosowanie znajdują LAMPY UV LED firmy Phoseon, którego jesteśmy przedstawicielem. Zapewniając głębokie utwardzanie, lampy LED UV PHOSEON pozwalają jednocześnie na uzyskanie nawet 90% oszczędności w zużyciu energii względem tradycyjnych lamp rtęciowych oraz charakteryzują się wyjątkowo długą żywotnością: bezawaryjna praca przez ponad 60 000 godzin.

Podczas 4 PRINT WEEK nasza firma zaprezentowała 2 nowe LAMPY UV LED PHOSEON:

 • Lampa UV LED FireJet™ FJ601, Phoseon
  Dzięki opatentowanej technologii Phoseon TargetCure™, zapewnia stabilne, spójne i precyzyjne utwardzanie UV. Zastosowanie w druku fleksograficznym, offsecie, przy cienkich materiałach, wrażliwych na ciepło np. folii.
 • Lampa UV LED FireJet™ FJ605, Phoseon
  FJ605 to wysokowydajne, autonomiczne, chłodzone powietrzem rozwiązanie, które nie wymaga wentylatorów i chłodzenia cieczą. Zapewnia prędkości prasy do 1000 fpm. Rozwiązanie stosowane we fleksografii.

Więcej informacji o Lampach UV LED Phoseon znajdziesz tutaj: https://www.automatech.pl/phoseon/

Automatech na Konferencji ROBOTECH 2018

W dniu 18 września 2018, nasi inżynierowie uczestniczyli w III edycji Konferencji ROBOTECH. To jedna z najważniejszych konferencji dotycząca tematyki robotyki w Polsce; skupiła 160 osób zainteresowanych zastosowaniem robotów w różnych gałęziach gospodarki.

Wśród wielu tematów, poruszono m.in. zagadnienie współpracy człowieka z robotem (tzw. collaborative robotics) czy wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości do wizualizacji zastosowania robotów.

Zwrócono również uwagę na optymalizację w trakcie tworzenia aplikacji dla robotów. Roboty wykorzystuje się przede wszystkim po to, żeby przyśpieszyć czas produkcji. W przypadku, gdy program nie jest odpowiednio napisany i tracimy cenny czas na niepotrzebne ruchy robota – wykorzystanie robotów mija się z celem.

Kolejnym zaprezentowanym tematem było zastosowanie sztucznej inteligencji w systemach wizyjnych, która bardzo dobrze sprawdza się przy OCR (Optical Character Recognition – optyczne rozpoznawanie znaków); tę funkcję obsługuje już program Vision Pro 9.3 firmy Cognex.

Poruszone zostało również bardzo ważne zagadnienie – cyberbezpieczeństwo. To jeden z kluczowych tematów w robotyce, a mimo to, często niedoceniane. Integratorzy, klienci, automatycy nadal nie zdają sobie sprawy, że osoby trzecie mogą „włamać się” i zmienić program nieodpowiednio zabezpieczonej linii. I nie chodzi tylko o kradzież programu czy danych, ale także o modyfikację, która może zagrozić życiu operatora.

Polska cały czas pozostaje w tyle wśród krajów europejskich, porównując się do np. Czech czy Węgier, które posiadają kilka razy więcej robotów na swoich liniach produkcyjnych niż Polska. A to oznacza, że obszar robotyki w Polsce będzie się dynamicznie rozwijał.

KONFERENCJA AUTOMOTIVE 6-7.09.2018, Zakopane

Jesień to czas dużej aktywności dla konferencji i targów. Wraz z początkiem września nasza firma rozpoczyna uczestnictwo w najważniejszych, branżowych wydarzeniach. To jedno z największych w Polsce spotkań branży motoryzacyjnej. Partnerem Technologicznym wydarzenia jest firma Siemens. Automatech jest Kwalifikowanym Integratorem produktów i systemów Siemens w Polsce w zakresie przemysłowych systemów bezpieczeństwa.

IV edycja Konferencji poświęcona była trendom i wyzwaniom w branży oraz perspektywom jakie otwierają się przed producentami z sektora Automotive w najbliższych latach.

Organizatorzy zaplanowali trzy bloki tematyczne, które poprowadziło 25 prelegentów:

 • Perspektywa 2022
 • Nowe technologie z obszaru Industry 4.0
 • Realia 4.0 w działach wsparcia technicznego

Jednym z prelegentów był Paweł Auguściuk – inżynier Automatech. Specjalista modernizacji układów bezpieczeństwa.

Na przykładach zaprezentował temat:

„Migracja starych systemów sterowania i bezpieczeństwa linii produkcyjnych do nowoczesnej platformy sprzętowej Fail Safe.”

Streszczenie prelekcji:
Sterowniki bezpieczeństwa jak każde urządzenia starzeją się, ulegają awarii, wychodzą z produkcji. Pojawia się kłopot zapewnienia ciągłości pracy maszyn czy linii produkcyjnych w kontekście zwiększenia prawdopodobieństwa uszkodzenia. W prezentacji zostaną przedstawione zarówno zagrożenia związane z migracją programu na nowoczesną platformę sprzętową jak i propozycje schematu postępowania. Rozwiązania będą podparte przykładami z aplikacji i doświadczeniem, jakie autor wyniósł z wielu projektów: od małych pras po rozległe linie produkcyjne.

Automatech na targach Hannover Messe 2018

W dniach 23-27.04.2018 byliśmy obecni na targach Hannover Messe. To największe targi przemysłowe na świecie, skupiające ponad 5000 wystawców i 200 000 odwiedzających. Jak zwykle, również w tym roku, targi zaskoczyły pełnym zakresem innowacji: od przełomowych technologii w automatyzacji po rozwiązania dostawców.
Dla Automatech ważnym wydarzeniem było podpisanie porozumienia przedłużającego współpracę z firmą Bernstein – jednego z kluczowych dostawców komponentów automatyki przemysłowej. Odwiedziliśmy również stoiska naszych innych partnerów biznesowych m.in. Benedict GmbH oraz Conductix-Wampfler.