TECHNOLOGIE BEZPIECZEŃSTWA PRZEMYSŁOWEGO BERNSTEIN

Innowacyjne rozwiązania. Wygodne funkcje diagnostyczne na smartfonie.

Interakcja maszyny i operatora wymaga zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa. Technologie bezpieczeństwa przemysłowego służą podnoszeniu efektywności procesów, a także precyzji i komfortu pracy.

Firma Bernstein jest znana w branży automatyki jako dostawca doskonałych komponentów automatyki dla przemysłu od ponad 70 lat.

Poniżej prezentujemy wybrane rozwiązania Bernstein, warto się z nimi zapoznać, być może usprawnią procesy na produkcji w Państwa zakładzie.

 1. SRF CZUJNIK BEZPIECZEŃSTWA RFID Z INTELIGENTNĄ FUNKCJĄ DIAGNOSTYCZNĄ NA SMARTFONIE
 2. Odczytuje wiele danych z pojedynczych czujników, dane diagnostyczne są odczytywane do systemu sterowania maszyny np. poprzez IO-Link lub alternatywnie wyświetlane na smartfonie.

  Interfejs NFC natychmiast pokazuje, który czujnik zgłasza problem. Pracownik może zobaczyć, które drzwi lub poręcz wymagają ponownego sprawdzenia, zanim maszyna będzie mogła ponownie ruszyć.

  Klienci wiedzą, że komponenty Bernstein spełniają szczególnie wysokie standardy bezpieczeństwa, a przy tym są w dostępnej cenie.

  • Bezpieczeństwo: do PL e – również w połączeniu szeregowym, z wysoką ochroną przed uszkodzeniem (zgodnie z ISO 14119)
  • Kompaktowy: małe rozmiary, elastyczne zastosowanie
  • Oszczędność kosztów: dzięki czterożyłowemu nieekranowanemu standardowemu przewodowi łączącemu od czujnika do czujnika

  OBEJRZYJ VIDEO PONIŻEJ Z POLSKIMI NAPISAMI

 3. NOWOCZESNE PANELE OPERATORSKIE 3000neXt, 5000neXt
 4. CS-3000 neXt łączy funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Szeroka gama komponentów zapewnia indywidualne rozwiązania.

  • Krótki czas montażu i tym samym duża oszczędność kosztów
  • Otwory kablowe i instalacyjne na wszystkich złączach w systemie
  • Możliwość zastosowania złącza DVI
  • Zakres elementów obrotowych: 300°
  • Regulacja kąta obrotu poprzez ogranicznik

  CS-5000 neXt – modułowa, funkcjonalna i ergonomiczna obudowa sterująca dla ich maszyn i instalacji.

  Aluminiowa szafa sterownicza CC-5000 neXt oferuje unikalny design z szeregiem akcesoriów, takich jak np. lampka statusu. Zaokrąglone kontury sprawiają, że obudowa jest bardzo rozpoznawalna w zastosowaniach maszynowych i mechanicznych.

  WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW >>> https://www.automatechsklep.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=pulpit&submit_search=

 5. SMART SAFETY SYSTEM – INTELIGENTNE ROZWIĄZANIE BERNSTEIN DLA FABRYKI PRZEMYSŁU 4.0
 6. Jeśli maszyna lub instalacja jest wyposażona w czujniki bezpieczeństwa SRF firmy BERNSTEIN i/lub urządzenia do zatrzymania awaryjnego SEU, to bardzo często wybierany jest wariant z możliwością przełączania szeregowego, aby zmniejszyć nakłady na okablowanie i koszty systemu. Wraz z programowalną oceną bezpieczeństwa SCR DI, BERNSTEIN zapewnia podstawę inteligentnego, kompletnego systemu zabezpieczającego maszyny i instalacje: SMART Safety System.

  Zaletą tego systemu jest opatentowany system diagnostyczny Daisy Chain Diagnosis (DCD), który dostarcza obszernych danych każdego podłączonego urządzenia i wizualizuje je za pomocą aplikacji. Programowalne moduły współpracujące z czujnikami SRF w systemie Daisy Chain Diagnosis (DCD), w sensie technicznym to odniesienie do szeregowego połączenia przełączników i czujników.

  Za pomocą tych danych można między innymi szybko i precyzyjnie określić, które drzwi lub który wyłącznik awaryjny został aktywowany. Kolejną ważną korzyścią jest opcja szybkiej diagnostyki w celu znalezienia usterek oraz proste wsparcie podczas uruchomienia. Jest to możliwe dla każdego pracownika, który jest wyposażony w smartfon i APP. Dzięki temu znacznie zmniejszają się koszty związane z przestojami lub czasem uruchomienia.

  Kod QR dla SMART Safety App w iOS App Store

  OBEJRZYJ VIDEO PONIŻEJ

  BERNSTEIN W PROJEKTACH AUTOMATECH

  W AUTOMATECH stosujemy komponenty firmy Bernstein w projektach naszych klientów oraz dystrybuujemy je przez nasz sklep internetowy www.automatechsklep.pl

  Ich nowoczesne funkcje doskonale wpisują się w aktualne potrzeby zakładów produkcyjnych.