Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

UWAGA! Obowiązek wycofania lamp rtęciowych - do lutego 2025

Zastosuj lampy UV LED PHOSEON i oszczędzaj minimum 60% kosztów.

ZMIANY PRAWNE ZGODNIE Z DECYZJĄ UNII EUROPEJSKIEJ
Lakierowanie jako finalny element wykończenia powierzchni stosowany jest w różnych branżach. W momencie nałożenia lakieru pojawia się konieczność jego utwardzenia, by zachować parametry fizykochemiczne polakierowanej powierzchni, czyli szybkie utwardzanie przy zachowaniu wysokiej odporności.

Przez dziesięciolecia do utwardzania powierzchni lakierowanych stosowano lampy rtęciowe. Z czasem na rynku zaczęły się pojawiać lampy UV, a w 2002 roku amerykańska firma Phoseon wprowadziła pionierskie rozwiązanie – lampy UV LED.

W związku z decyzją Unii Europejskiej o wycofaniu z produkcji rtęci ze względu na szkodliwość dla środowiska, rezygnacja ze stosowania lamp rtęciowych będzie obowiązkowa we wszystkich krajach UE od 2025 roku.

W tej sytuacji warto wybrać nowoczesne rozwiązanie utwardzania powierzchni na liniach lakierniczych – lampy UV LED firmy PHOSEON.

Jeśli planujecie Państwo zakup lub wymianę na lampy UV LED, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, tym bardziej, że już niedługo zaczną obowiązywać nowe przepisy unijne.
Realne oszczędności energii i w rezultacie kosztów produkcji przemawiają za wyborem lamp UV LED firmy Phoseon, a nasza firma ma doświadczenie w modernizacjach z ich intergacją na liniach produkcyjnych.

Firma Phoseon Technology rozpoczęła działalność w 2002 roku.

Phoseon jest pionierem w wykorzystaniu technologii LED do utwardzania światłem UV w zastosowaniach przemysłowych, oferując producentom sprzętu wysokowydajną technologię utwardzania, która pozwala również na znaczne oszczędności energii i związanych z nią gazów cieplarnianych oraz eliminuje niebezpieczną rtęć i ozon z procesu utwardzania UV.

LED to jedyny zrównoważony wybór do utwardzania UV.

To innowacyjna firma, posiadająca ponad 330 patentów.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY TECHNOLOGII UV LED PHOSEON:

W JAKICH BRANŻACH STOSUJE SIĘ LAMPY UV LED PHOSEON?

Lampy UV LED Phoseon są dedykowane do branż: drzewnej, meblarskiej, drukarskiej, elektronicznej, samochodowej. Utwardzanie powłok na dużych powierzchniach, na krawędziach, na bokach paneli podłogowych oraz nadruków cyfrowych to zasadnicze zastosowanie lamp UV LED.

KUP LAMPY UV LED PHOSEON
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Nasza firma współpracuje z producentem Phoseon od 2013 roku.

Oferujemy integrację, retrofit, replacement oraz pełen zakres usług związanych z instalacją lamp UV LED firmy Phoseon, pod kątem oferty utwardzania lakierów lampami UV LED.

Zespół AUTOMATECH dba o kompleksową obsługę w zakresie zmodernizowania linii produkcyjnej przez dodanie stacji utwardzania.

Oferujemy również wymianę systemu zawierającego lampy rtęciowe na UV LED. Montaż stacji UV LED odbywa się bez zbędnej ingerencji w linię produkcyjną, z minimalnym czasem postoju linii, jedynie na czas ustawienia konstrukcji.

Stacje UV LED mogą pracować na jedynej linii lakierniczej w zakładzie, często pracując 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ich wysoka niezawodność, pozwala na ciągłą pracę linii, bez konieczności przestojów i wymiany modułów Led UV.

W wersji bazowej proponujemy stację utwardzania o następujących cechach:

Dostępne opcje:

KUP LAMPY UV LED PHOSEON
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem