Wyłączniki bezpieczeństwa z funkcją blokady ochronnej SLK, Bernstein

Początki firmy BERNSTEIN sięgają 1947 r., kiedy rozpoczęto produkcję przełączników dotykowych. Z biegiem lat firma dynamicznie rozwijała portfolio stosując najnowsze technologie bezpieczeństwa przemysłowego na świecie.

Obecnie BERNSTEIN znany jest jako światowy dostawca wyłączników, czujników, obudów i zacisków operatorskich spełniających międzynarodowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo ludzi i maszyn jest wpisane w misję firmy. Specjalistyczna wiedza i wieloletnie doświadczenie BERNSTEIN pozwalają spełniać wysokie wymagania bezpieczeństwa komponentów w wielu gałęziach przemysłu: motoryzacyjnej, rolniczej, producentów budowy wind, automatyzacji, obróbki drewna, energii odnawialnej, AS-Interface i ATEX.

Jedną z grup komponentów z oferty BERNSTEIN są WYŁĄCZNIKI BEZPIECZEŃSTWA Z BLOKADĄ OCHRONNĄ SLC/SLK.

Wyłączniki pozycyjne bezpieczeństwa z funkcją blokady ochronnej gwarantują zamknięcie bram bezpieczeństwa, drzwi bezpieczeństwa i innych osłon ochronnych tak długo, jak długo trwa niebezpieczna sytuacja. Systemy blokujące są zgodne z obowiązującymi normami.

W procesach produkcyjnych wyłączniki pozycyjne bezpieczeństwa mają 3 główne zadania:

 1. Włączanie maszyny/procesu, gdy osłona bezpieczeństwa jest zamknięta i zablokowana
 2. Wyłączanie maszyny/procesu po otwarciu osłony bezpieczeństwa
 3. Monitorowanie pozycji osłony bezpieczeństwa i blokady

Najważniejsze cechy wyłącznika bezpieczeństwa typ SLK:

 1. Obrotowa głowica uruchamiająca (4x 90°) oraz uruchamianie w poziomie i w pionie zapewnia pełną elastyczność użytkowania.
 2. Kompaktowa konstrukcja o niewielkiej całkowitej wielkości wynoszącej tylko 170 mm.
 3. Innowacyjna instalacja z zaciskami sprężynowymi.
 4. Blokada zintegrowana z obudową przełącznika.
 5. Zasada blokowania:
  • Siła sprężyny (prąd w obwodzie zamkniętym)
  • Siła magnetyczna (prąd roboczy)
 6. Zabezpieczenie antysabotażowe dzięki potrójnemu kodowaniu.
 7. Stopień ochrony IP 67.
 8. Dwa niezależne obwody bezpieczeństwa zapewniają niezawodną integrację:
  • Z dwoma stykami, obwód 1 monitoruje siłownik
  • Z dwoma stykami, obwód 2 monitoruje blokadę
 9. Dwa różne napięcia robocze:
  • 24 V AC / DC lub 110 V / 230 V AC.
 10. Funkcja zgodna z GS ET 19, EN 60 204-1, EN 60 947-1 i EN 60 947-5-1.
 11. Wejście kablowe 3 x M20 x 1,5.
 12. Korpus z tworzywa sztucznego.

Wyłączniki bezpieczeństwa BERNSTEIN doskonale integrują się z indywidualnymi rozwiązaniami systemowymi klientów. W Automatech zawsze koncentrujemy się na rozwiązaniach gwarantujących bezpieczeństwo maszyn i linii, dlatego w realizowanych projektach często stosujemy wyłączniki bezpieczeństwa BERNSTEIN.

Szeroką gamę przełączników BERNSTEIN oferujemy również w naszym sklepie internetowym: https://www.automatechsklep.pl/3_bernstein

Zobacz usługi inżynierskie oferowane przez naszą firmę, zapoznaj się z Katalogiem Usług tutaj.

W Automatech oferujemy kilkadziesiąt usług inżynierskich, wśród nich: audyty bezpieczeństwa, Deklaracja Zgodności WE/UE (znak CE), ocena i analiza ryzyka. W przypadku zakupu nowej lub używanej maszyny lub linii z Unii Europejskiej jak i spoza unijnego obszaru, oferujemy ich dostosowanie do polskich przepisów jak również modernizację – coraz częściej wynikającą z chęci zwiększenia wydajności linii produkcyjnej.

Nasi inżynierowie mają wysokie kompetencje w realizacji projektów z zastosowaniem systemów wizyjnych Cognex, dzięki którym producent może zwiększyć produktywność w zakładzie. Systemy wizyjne pozwalają na bardzo dokładną kontrolę procesu produkcji, dzięki czemu znacząco zredukowana jest ilość błędów na produkcji, a przed to odpadów, co wpływa na zmniejszenie kosztów produkcji. W Automatech realizujemy również projekty z zastosowaniem robotów przemysłowych. Mimo wysokich kosztów takiej inwestycji, coraz więcej klientów widzi zalety automatyzacji w postaci integracji linii produkcyjnych z celami robotycznymi, uniezależniając się częściowo od problemów z czynnikiem ludzkim (m.in. brak wykwalifikowanych pracowników, nagła absencja).

Skontaktuj się z naszymi inżynierami w celu przygotowania oferty dopasowanej do potrzeb Twojej firmy:
tel.: (22) 753 24 80
mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.automatechsklep.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Zespół Automatech