Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Wywiad z ekspertem CAPTRON

Rozmowa z Marcinem Koerpel, General Managerem CAPTRON Polska Sp. z o. o.

Firma CAPTRON jest obecna ponad 40 lat w branży, jaka jest recepta na sukces?

CAPTRON to firma o silnych fundamentach opartych na tradycji, wysokiej jakości, elastyczności i innowacyjności. Nasza renoma wynika z uważnej obserwacji rynku, dostosowywania się do indywidualnych potrzeb klienta oraz adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych.

Dążenie do innowacji pozwala nam utrzymać się na czele nowych trendów, dostarczając produkty, które nie tylko spełniają oczekiwania, ale także poprawiają wydajność, jakość i bezpieczeństwo operacji klientów.
Nasze globalne podejście uwzględnia zrozumienie i reagowanie na potrzeby klientów, co stanowi kluczowy element długoterminowego sukcesu. Dodatkowo, dostosowujemy nasze produkty do lokalnych potrzeb, co pozwala nam oferować indywidualne rozwiązania dla każdego z regionów. Nasza marka jest znana i ceniona w ponad 20 krajach.

Komponenty CAPTRON znane są z bardzo wysokiej jakości, jakie cechy Państwa produktów są najbardziej pożądane przez klientów?

Produkty CAPTRON są niezwykle trwałe. Przechodzą bowiem rygorystyczne testy wytrzymałości. Klienci cenią sobie wysoki standard jakości, gwarantujący precyzję i długotrwałą niezawodność komponentów. Estetyczny wygląd produktów, zwłaszcza modułów HMI, jest równie istotny, przekładając się na pozytywne wrażenia wizualne.

Moduły HMI, takie jak odporne przyciski, wyróżniają się trwałością i wysoką jakością dzięki pełnemu wypełnianiu przycisków żywicami. Dodatkowo, wykorzystanie wyświetlacza zwiększa efektywność operacyjną poprzez natychmiastowe sprawdzenie liczby sztuk.

W ostatnich latach CAPTRON postawił także na najnowszą architekturę oprogramowania IT. Bardzo modularny i zgodny z chmurą system oprogramowania pozwala klientom dostosować rozwiązania do swoich indywidualnych potrzeb. Ta elastyczność jest kluczowa dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw produkcyjnych, które chcą utrzymać kroki z postępem technologicznym.

Czy obserwują Państwo zmianę struktury portfolio w ciągu ostatnich dekad, a jeśli tak, jakie są źródła tych zmian?

Tak, zdecydowanie. CAPTRON stawia na ciągłe dostosowywanie się do potrzeb klientów. W kontekście rosnących kosztów dla MŚP, firma skupia się na zrównoważeniu łańcucha dostaw poprzez efektywne wykorzystanie zautomatyzowanych i cyfrowych opcji produkcji oraz intralogistyki.

W 2018 roku strategiczna współpraca z Amazonem przyczyniła się do ewolucji portfolio CAPTRON, szczególnie poprzez dostarczanie modułów HMI do systemów Pick-by-Light w centrach logistycznych. To zaowocowało utworzeniem Captron Solutions w 2021 roku, skupiającego się na cyfrowych rozwiązaniach procesowych, rozszerzając ofertę o intralogistykę i oprogramowanie.

Captron Solutions wprowadził One Grid – innowacyjny system kompletacji towarów, wykorzystujący moduły HMI oparte na przyciskach pojemnościowych. System ten gwarantuje szybkość, precyzję i trwałość oraz integruje wyświetlacz, ułatwiając pracownikom monitorowanie liczby sztuk. Aby zapewnić skalowalność, firma umożliwiła dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb i rozwoju klientów. W ten sposób CAPTRON reaguje na dynamiczne zmiany w strukturze firm produkcyjnych, eliminując konieczność częstych zakupów nowego oprogramowania.

Innowacyjność, przemysł 4.0, robotyka, sztuczna inteligencja – to tylko niektóre z aktualnych teraz ważnych tematów związanych z przemysłem przyszłości, jak nowe technologie znajdują zastosowanie w rozwiązaniach Captron?

CAPTRON skupia się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, zwłaszcza w obszarach przemysłu 4.0, robotyki, sztucznej inteligencji i nowych technologii. Nasza misja koncentruje się na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w procesie cyfryzacji. Poprzez identyfikację podobnych wyzwań, z jakimi borykają się nasi klienci, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć ich potrzeby.

Nasz proces implementacji nowych technologii zaczynamy od dokładnej analizy istniejących procesów w przedsiębiorstwie klienta, obejmującej cały łańcuch dostaw, etapy pracy i powiązania między działami. Dialog z pracownikami jest kluczowy dla zrozumienia szczegółów poszczególnych etapów pracy i identyfikacji obszarów, gdzie można uzyskać największą wartość dodaną poprzez optymalizację.

W kontekście cyfryzacji, nasze podejście uwzględnia nie tylko zwiększenie efektywności, ale także minimalizację ryzyka procesowego, poprawę bezpieczeństwa IT oraz ergonomiczne warunki pracy. Integrujemy nowe technologie, dostosowując je do specyfiki małych i średnich przedsiębiorstw, aby dostarczać innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania wspierające proces cyfryzacji w przemyśle.

Wiadomo, że komponenty Captron mają zastosowanie w różnych branżach, jakie to są sektory, które z nich rozwijają się najbardziej dynamicznie i z czego to wynika?

Komponenty CAPTRON mają zastosowanie w różnych branżach, zwłaszcza tam, gdzie dynamiczny rozwój i adaptacja nowoczesnych technologii są kluczowe. W sektorze Przemysłu 4.0 i cyfryzacji procesów produkcyjnych, komponenty CAPTRON odgrywają kluczową rolę, umożliwiając monitorowanie, sterowanie i optymalizację procesów, przyczyniając się do efektywności i konkurencyjności.

Przykładowo System One Grid, oparty na komponentach CAPTRON, może transformować latarnie uliczne w inteligentne punkty z funkcjami takimi jak ładowanie, zarządzanie parkingiem i dostęp do Wi-Fi. Czujniki CAPTRON są również używane w transporcie publicznym, poprawiając bezpieczeństwo i zarządzanie ruchem. W branży automatyzacji i robotyki, nasze komponenty znajdują zastosowanie w systemach sterowania, szczególnie tam, gdzie istnieje potrzeba interakcji człowiek-maszyna (HMI). W sektorze energetycznym, zwłaszcza w odnawialnych źródłach energii – monitorują i sterują procesami produkcyjnymi. Z kolei w obszarze logistyki, zwłaszcza w optymalizacji łańcuchów dostaw, magazynów i systemów pick-by-light, przyciski CAPTRON są wykorzystywane do zwiększenia efektywności przez wyeliminowanie błędów.

Dzięki tym zaawansowanym technologiom, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom nie tylko jakość, ale także nowe możliwości w zakresie automatyki przemysłowej.

Dziękujemy za rozmowę.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem