Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Co musisz wiedzieć o weryfikacji kodów?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie handel bez zastosowania kodów kreskowych. Dzięki nim śledzimy produkt od momentu jego powstania aż do punktu sprzedaży.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O WERYFIKACJI KODÓW

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie handel bez zastosowania kodów kreskowych. Dzięki nim śledzimy produkt od momentu jego powstania aż do punktu sprzedaży. Problemy z właściwym odczytaniem kodu kreskowego może jednak przynosić firmie duże straty: zwolnienie tempa produkcji, kosztowne przedrukowywanie kodów, konieczność utylizacji produktów, a także zwroty należności i niezadowolenie klientów.

JAK PRODUCENCI KODÓW KRESKOWYCH MOGĄ DOSTOSOWAĆ SWOJE PROCESY ZNAKOWANIA TAK, ŻEBY SPEŁNIAŁY NORMY OBOWIĄZUJĄCE W PRZEMYŚLE?

Służą do tego weryfikatory kodów kreskowych prowadzące producentów przez proces znakowania. Stworzone kody spełniają wymagane normy jakościowe i wykazują zgodność z wydrukami raportów jakości. Przewodnik po weryfikacji kodów Cognex wyjaśnia jak działa weryfikacja standardów kodów kreskowych oraz procesów ich kontroli jakościowej. Pozwala to wytwórcom kodów podjąć decyzję o tym, jaki typ kontroli będzie dla nich najefektywniejszy oraz określić specyficzne potrzeby.

TWOJA FIRMA POTRZEBUJE WERYFIKACJĘ KODÓW KRESKOWYCH JEŚLI:

Weryfikacja kodów kreskowych jest procesem gradacji jakościowej kodów. Urządzenie weryfikujące przypisuje ogólną ocenę kodu bazując na pomiarze kilku parametrów określających poziom jakości. Pomiary te odzwierciedlają liczbowo czynniki określające zdolność czytników do identyfikacji i odczytu kodu. Testy weryfikacyjne odróżniają kody 1D,2D i DPM bazujące na obowiązujących standardach, np. międzynarodowym standardzie ISO.

POTRZEBA WERYFIKACJI

Weryfikacja ogranicza ilość zwrotów, zmarnowanych opakowań i innych wydatków. Koszty przedrukowania kodów i ponownej wysyłki poprawionych etykiet mogą być bardzo wysokie. Ostrzeżenia weryfikacji kodów informują producenta kodów o zaistnieniu nietypowej sytuacji i podjąć odpowiednie kroki zanim koszty zaczną się kumulować.
Poza dbaniem o jakość produkowanych kodów, weryfikator generuje także raporty producenta potwierdzające ich jakość. Z tego powodu, rosnąca liczba przedsiębiorstw stosuje regulacje i wymaga od producentów stosowania weryfikacji kodów. Raporty mogą być drukowane lub wysyłane do archiwów, aby potwierdzać zgodność z kontraktem i wymogami.

RÓŻNICE POMIĘDZY CZYTNIKAMI KODÓW A WERYFIKATORAMI

Czytniki kodów kreskowych są zaprojektowane do odczytywania kodów i mogą, w zależności od oprogramowania, dostarczać określonych pomiarów dotyczących jakości kodów i służących od kontroli oraz modyfikacji procesów produkcyjnych. Te pomiary pomagają producentom drukować kody spełniające indywidualne wymogi umożliwiające odczytanie kodów dowolnym czytnikom. Podczas łańcucha dostaw, każdy kod może natrafić na liczne i zróżnicowane urządzenia odczytujące. Co prawda wiele czytników posiada algorytmy odczytujące zdeformowane, problematyczne i wymagające kody, jednak czytniki nigdy nie pracują w takich samych warunkach, w związku z czym współczynnik odczytu tego samego kodu potrafi radykalnie się różnić.

Ważne jest, aby sobie uświadomić, że proces weryfikacji bardzo się różni od typowego odczytu kodu. Urządzenie weryfikujące poświęca więcej czasu na analizę kodu i generuje więcej danych niż czytnik, który tylko tłumaczy treść kodu.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem