O nas

131010133206_about_pictureAutomatech jest polską firmą inżynierską z 25-letnim doświadczeniem (od 1994 r.), na rynku automatyki przemysłowej, w kraju i za granicą.

Prowadzimy sprzedaż komponentów automatyki przemysłowej, a także oferujemy szeroki wachlarz profesjonalnych usług inżynierskich.

Wśród aplikacji i rozwiązań, które dostarczmy, znajdują się między innymi:

 • Audyty bezpieczeństwa maszyn
 • Wizyjne stanowiska kontroli jakości
 • Laserowe stanowiska znakujące
 • Telemetryczne pomiary wielkości elektrycznych oraz nieelektrycznych
 • Układy kontroli zużycia energii i innych parametrów w zakładach przemysłowych
 • Dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa
 • Projektowanie i wykonanie szaf sterowniczych
 • Budowa maszyn i urządzeń
 • Budowa kompletnych układów sterowania urządzeniami
 • Roboty przemysłowe
 • Indywidualne rozwiązania techniczne tworzone specjalnie pod konkretne zastosowania przemysłowe
 • Doradztwo i obsługa techniczna
 • Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i obsługi maszyn

Kadra inżynierska firmy Automatech posiada bardzo bogate doświadczenie w budowie różnorodnych aplikacjach automatyki przemysłowej.

Znaczna część rozwiązań, które tworzymy dedykowana jest dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb przemysłowych naszych klientów. Realizowane przez nas projekty są z tego powodu niepowtarzalne i mają w większości charakter prototypowy. Firma prowadzi własne prace badawcze nad technicznymi i fizycznymi możliwościami rozwiązania postawionego problemu. W naszej ofercie znajdują się także gotowe i sprawdzone rozwiązania techniczne powstałe na bazie wiedzy i wieloletnich doświadczeń.

Realizowane przez nas wdrożenia powstają przy zastosowaniu produktów czołowych światowych producentów takich jak: Siemens, ASM, Benedict, Captron, Bernstein, Jay Electronique, Cognex, Emotron, Omron, Panasonic, Pfannenberg.

Etyka działania, wysoka jakość usług oraz terminowość ich wykonania powodują, że naszymi klientami jest ponad 5 tysięcy firm w Polsce i zagranicą.

Automatech jest również aktywnym przedsiębiorstwem, które korzysta z funduszy Unijnych. Pozyskiwane środki wykorzystywane są  zarówno w celach rozwoju i rozbudowy przedsiębiorstwa jak i służą stałemu podnoszeniu kwalifikacji naszych pracowników.

Nasi Partnerzy:

1. Automatech uczestniczy w Projekcie Panel Polskich przedsiębiorstw – projektu badawczego realizowanego przez PARP.

Panel Polskich Przedsiębiorstw to pierwszy tego typu projekt badawczy realizowany w Polsce. Jego celem jest obserwacja najważniejszych zjawisk i trendów zachodzących w polskiej gospodarce oraz poznanie opinii polskiego biznesu na temat polityki gospodarczej i projektowanych regulacji prawnych. Więcej pod adresem: http://www.parp.gov.pl/index/index/2200

Panel Polskich Przedsiebiorst

2. Projekt badawczy: Analiza poziomu kreatywności i absorpcji innowacji w przedsiębiorstwach.

3. Wspieramy PAH.

pah_sos_biz

4. Angażujemy się badania naukowe wspierające rozwój przedsiębiorczości. Ostatnio uczestniczyliśmy w  projekcie badawczo-rozwojowym Politechniki Łódzkiej: „Uwarunkowania transferu kapitału ludzkiego z dużych firm do mikro oraz MSP”.

Certyfikat_LKL_2015

5. Oświadczenie firmy Automatech dotyczące minerałów konfliktowych- 3TG.

Prezydent Obama w lipcu 2010 roku podpisał Dodd-Frank-Act, który między innymi zobowiązuje firmy do zaangażowania się w unikanie minerałów z regionów ogarniętych konfliktami. Ustawa ta reguluje import i stosowanie minerałów pochodzących z regionu Demokratycznej Republiki Konga oraz krajów sąsiednich. Metale dotknięte tym ustawodawstwem obejmują tantal, wolfram, cynę i złoto. Nowa ustawa wymusza od spółek giełdowych w USA coroczne raportowanie SEC (Komisja Papierów Wartościowych) pochodzenia produktów oraz czy były wyprodukowane z tzw. minerałów konfliktowych. Nowe rozporządzenie weszło w życie w dniu 17 kwietnia 2011 r.
Firma Automatech będąca firmą prywatną nie jest bezpośrednim przedmiotem rozporządzenia. Będąc dystrybutorem komponentów automatyki przemysłowej różnych producentów, firma zapewnia, że nie ma żadnych odstępstw od przepisów oraz że produkty w ofercie firmy Automatech (na podstawie danych przekazanych od producentów i dostawców) nie zawierają minerałów z wymienionych obszarów. W przypadku otrzymania informacji, że jest inaczej, będziemy szybko takie informacje przekazywać.

Siemens-Automatech

Certyfikaty:

477482489494750741651387