Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
Automatech » Usługi » Pomiar dobiegu maszyn

Pomiar dobiegu

Zamów pomiar dobiegu i zwiększ bezpieczeństwo maszyn.

Od 1974 roku firma ASM-sensors dostarcza czujniki położenia o najwyższej jakości i precyzji do użytku w przemyśle. Ten wiodący producent mechatronicznych komponentów automatyki przemysłowej, już od bez mała pół wieku rozwija własne technologie aplikując czujniki m.in. w przemyśle samochodowym, lotniczym, medycznym, obróbki metali i drewna, spożywczym. Produkty firmy ASM pozwalają automatyzować procesy, dokonywać pomiarów i zwiększać bezpieczeństwo maszyn.
Jako wyłączny przedstawiciel ASM w Polsce, w AUTOMATECH oferujemy pełen zakres produktowy wraz z przeszkoleniem personelu lub usługi z wykorzystaniem produktów. Dostarczamy następujące komponenty firmy ASM: linkowe czujniki położenia WS®, magnetyczne czujniki położenia POSIMAG®, magnetostryktywne czujniki położenia POSICHRON®, magnetyczne czujniki położenia kątowego POSIROT®, magnetyczne czujniki przechyłu POSITILT®, przenośne urządzenia do pomiaru dobiegu NMG2®.

JAK ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO MASZYN?

Obszary robocze niebezpiecznych maszyn powinny być wyposażone w rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obsłudze. Każda maszyna uznana za niebezpieczną musi mieć zamontowane dodatkowe zabezpieczenie chroniące operatora, najczęściej są stosowane następujące rozwiązania bezpieczeństwa:

Jeśli maszyna jest wyposażona w wyżej wymienione urządzenia, kolejnym krokiem jest skontrolowanie ich działania. Temu służy pomiar dobiegu maszyny.

CO TO JEST POMIAR DOBIEGU MASZYNY?

Usługa pomiaru dobiegu precyzyjnie kontroluje:

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ POMIAR DOBIEGU?

Pomiar dobiegu najlepiej wykonać 1 raz w ciągu roku.

Ponadto pomiar dobiegu należy wykonać każdorazowo po wprowadzeniu zmian na maszynie np. po modernizacji, dodaniu kolejnych elementów do maszyny, by sprawdzić aktualny czas reakcji maszyny po wprowadzeniu zmian. W AUTOMATECH dokumentujemy oraz archiwizujemy pomiary.

WALIZKA POMIAROWA NMG2 ASM

Do pomiaru dobiegu maszyny służy WALIZKA POMIAROWA NMG2 firmy ASM.

walizka_pomiar_dobieg-wpis

WALIZKA POMIAROWA NMG2 ASM – ZALETY DZIAŁANIA:

BEZPIECZEŃSTWO PRAS A POMIAR DOBIEGU

Działanie niebezpiecznych maszyn wymaga zastosowania rozwiązań zapewniających bezpieczną obsługę przez operatorów. Za niebezpieczną maszynę uznaje się między innymi prasy, z powodu wykorzystywanej olbrzymiej siły nacisku. Niewłaściwie zamontowane zabezpieczenie może narazić operatora na utratę zdrowia a nawet życia, w niekontrolowanym, bliskim kontakcie z prasą, nie zabezpieczoną lub zabezpieczoną niewłaściwie, człowiek nie ma szans. W AUTOMATECH realizujemy modernizacje pras nawet do 10 000 kN.

Zdjęcie: Pomiar dobiegu dla pras, AUTOMATECH
Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem