Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
Automatech » Migracje do wyższych platform

Migracje do wyższych platform

W AUTOMATECH oferujemy usługę migracji dla szeroko rozumianych sterowników starej generacji.

KIEDY PRZEPROWADZIĆ MIGRACJĘ DO WYŻSZEJ PLATFORMY?

Sterowniki to istotny element bezpieczeństwa przemysłowego. To komponenty wysokiej jakości i długiej żywotności, jednak i one, po latach, tracą swoje funkcjonalności. Wzrost wymagań przedsiębiorstw w obszarze zwiększenia wydajności i prędkości linii produkcyjnych powoduje, że producenci automatyki udoskonalają swoją ofertę i wprowadzają coraz to bardziej zaawansowane technologiczne, kolejne wersje oferowanych aplikacji.

Przykładem może być Siemens: sterowniki starej generacji S5 zamontowane kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu, nawet jeśli jeszcze poprawnie działają, powinny zostać zastąpione nowszymi wersjami z powodu zakończenia wsparcia technicznego gwarantowanego przez producenta od 01.10.2020 roku, a to oznacza:

MIGRACJA PLATFORMY S5 DO S7-1200 / S7-1500, SIEMENS. WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO.

Proces migracji do wyższej platformy przyniesie poprawę bezpieczeństwa dzięki lepszej diagnostyce. Obejmuje odtworzenie starego układu bezpieczeństwa/sterowania z wykorzystaniem dostępnych najnowszych komponentów.

CO PODLEGA MIGRACJI DO WYŻSZEJ PLATFORMY?

Sterowniki bezpieczeństwa / PLC, przekaźniki programowalne bezpieczeństwa oraz układy przekaźnikowe bezpieczeństwa a także program: konfiguracja sprzętowa /wejścia, wyjścia, komunikacja/, bloki specjalne, kod programu.

Zdjęcie 1: Większa wydajność zakładu produkcyjnego z SIMATIC S7-1500 Siemens/AUTOMATECH

W JAKICH PRZYPADKACH ZASTOSOWAĆ STEROWNIKI SIMATIC S7-1500?

Kolejna generacja sterowników SIMATIC S7-1500 znajdzie zastosowanie w środowisku średnich i wymagających aplikacji, gdzie liczą się zarówno funkcje technologiczne czy szybkość komunikacji – SIMATIC S7-1500 to prawdopodobnie najszybszy sterownik w automatyce.

Liczy się również elastyczność – klienci mają do wyboru różne rodzaje jednostek centralnych o różnej wydajności, w zależności od potrzeb. Jednostka centralna CPU to ‘serce’ systemu SIMATIC S7-1500 obsługując program użytkownika i łącząc sterownik z pozostałymi urządzeniami.

migracje-do-wyzszych-platform-jednostka-centralna-S7-1500
Zdjęcie 2: Jednostka centralna CPU systemu SIMATIC S7-1500 Siemens/AUTOMATECH

Producent wskazuje na multifunkcyjność SIMATIC S7-1500: Szeroka gama modułów sygnałowych (I/O), specjalne moduły dedykowane dla funkcji technologicznych takich jak zliczanie, centralne oraz rozproszone moduły komunikacyjne mogą pełnić rolę interfejsów do podłączenia urządzeń oraz instalacji.

SIMATIC S7-1500 znacząco zwiększa jakość procesu produkcji – moc obliczeniowa SIMATIC S7-1500 gwarantuje maksymalną wydajność i produktywność.

SIMATIC S7-1500 znajduje zastosowanie do pracy w szafie sterowniczej.

SIMATIC S7-1500 spełnia wymagania dla klasy ochrony IP20.

KUP ELEMENTY SYSTEMU SIMATIC S7 SIEMENS
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Postęp technologiczny wymusza zmiany.

MIGRACJA SIMATIC S7-300/ET200M na SIMATIC S7-1500/ET200MP niezbędnym etapem rozwoju.

SIMATIC S7-300 to standard wykorzystywany w systemach sterowania automatyki przemysłowej, który wykreował pewne rozwiązania takie jak: sieci profinet czy koncepcja Totally Integrated Automation. Dzięki temu technologie i projektowane maszyny mogły wejść na określony poziom funkcjonalności, który w przeszłości nie był możliwy do uzyskania.

Od 1 października 2023 roku zostanie oficjalnie ogłoszone zakończenie sprzedaży sterowników i modułów IO dla systemu SIMATIC S7-300 oraz ET200M. SIMATIC S7-300 jest obecny na rynku 26 lat na rynku. W firmie Siemens pozostanie w ofercie jeszcze przez kolejne 10 lat czyli do 1.10.2035.

Planowana dostępność sterownika SIMATIC S7-300/ET200M Siemens:

Uwaga: Dla poszczególnych elementów ET200 / S7 -300 możliwe będą różnice w dacie zakończenia produkcji.

MIGRACJE DO WYŻSZEJ PLATFORMY PRZEZ AUTOMATECH

Główną przyczyną zastąpienia starych sterowników nową rodziną SIMATIC S7-1500 jest jej bardziej zaawansowany poziom w stosunku do poprzedniej wersji.

Sterowniki SIMATIC S7-1500 to pełna gama rozwiązań: standardowe, sterowniki z zintegrowaną funkcją fail-safe, sterowniki kompaktowe, technologiczne, sterowniki redundantne, a także specjalizowane sterowniki takie jak: multifunctional platform oraz sterowniki SIPLUS do zastosowania w trudnych warunkach środowiskowych.

Znając harmonogram wycofania SIMATIC S7-300/ET200M warto zaplanować proces migracji do systemu SIMATIC S7-1500/ET200MP.

W AUTOMATECH przeprowadzamy migracje do wyższej platformy, na przykład Simatic S7 1500, który jest rekomendowany do wdrożenia po zakończeniu produkcji SIMATIC S7-300.

To rozwiązanie funkcjonuje już na rynku. Za to najnowszym w ofercie Siemens jest zaprezentowany na tegorocznych targach Hannover Messe sterownik software-owy Simatic S7 1500V oparty o zastosowane najnowsze technologie. Nazwa V pochodzi od Virtuall, ponieważ jest to całkowicie wirtualny sterownik.

Sterownik można wykorzystać na urządzeniach typu edge tzn. komputery przemysłowe czy switche przemysłowe, na których zostanie zaimplementowana ta funkcjonalność. Sterownik Simatic S7 1500V służy do sterowania obiektami switchowymi, ale będzie on całkowicie software-owym sterownikiem. Nie należy go mylić z software controlerem, który jest w ofercie Siemens jako sterownik 1500. Simatic S7-1500V to zupełnie nowa technologia, którą firma Siemens będzie rozwijać.

Simatic S7-1500V (Virtuall) – najważniejsze cechy:

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PROCESÓW MIGRACYJNYCH?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie materiałów. Następnie należy zapoznać się z danymi i w kolejnym kroku, w sposób uporządkowany, przeprowadzić proces migracyjny do nowej rodziny sterowników.

Jeśli chcielibyście Państwo zapoznać się już teraz z procesem migracji, zachęcamy do obejrzenia webinaru Siemens: link do webinaru.

W AUTOMATECH przeprowadziliśmy wiele migracji sterowników do wyższych platform. Nasi inżynierowie posiadają kompleksową wiedzę oraz doświadczenie w obszarze migracji, w różnych branżach.

Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą.

MIGRACJA PSS 3000 DO PSS 4000, PILZ. DOSKONAŁA AUTOMATYZACJA Z ZACHOWANIEM BEZPIECZEŃSTWA.

Wprowadzony w 1995 roku programowalny system sterowania PSS 3000 odpowiadał na ówczesne potrzeby automatyki przemysłowej.

Jednak, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zapewnienie jeszcze wyższych standardów, firma Pilz rozwinęła jego funkcjonalności i ogłosiła w 2017 roku wejście na rynek następcy – PSS 4000. Innowacyjna generacja zdecentralizowanego systemu PSS 4000 to elastyczna i wydajna alternatywa dla zapewnienia funkcji bezpieczeństwa lub standardowych funkcji sterowania.

Nowa generacja sterowników PSS 4000 jest oparta na platformie programowej PSS 4000 i została wyposażona w szeroki wybór bloków funkcyjnych, dzięki czemu PSS 4000 to prosta konfiguracja i programowanie. Modułowa konfiguracja pozwala na dużą elastyczność – w takiej formie systemu PSS 4000 można z łatwością włączyć w aktualne struktury firmy i w prosty sposób dostosować do indywidualnych wymagań.

migracje-do-wyzszych-platform-PILZ-PAS4000-1
Zdjęcie 3: Prosta konfiguracja i programowanie PSS 4000 PILZ/AUTOMATECH

KUP ELEMENTY SYSTEMY PSS 4000 PILZ
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

POTRZEBUJESZ DOŚWIADCZONEGO INTERGRATORA SYSTEMÓW AUTOMATECH?

Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie czas na eksperymenty i do przeprowadzenia procesu integracji najlepiej wybrać AUTOMATECH – eksperta w bezpieczeństwie przemysłowym.

Skontaktuj się z nami: nasi inżynierowie mają wieloletnie doświadczenie w integracjach na liniach produkcyjnych różnych branż, dzięki czemu posiadamy wszechstronne kompetencje.

Wysoki poziom kompetencji kadry AUTOMATECH oraz realizowanych usług inżynierskich docenia jeden z liderów rynku automatyki przemysłowej – firma Siemens, która nadając nam kolejne certyfikaty potwierdza wysoki poziom kwalifikacji inżynierów AUTOMATECH: przygotowanie w zakresie specyfiki pracy urządzeń, znajomość dokumentacji stosowanych urządzeń, odbyte właściwe szkolenie oraz duże doświadczenie w obsłudze tychże urządzeń.

Nasza firma, spełniając wysokie standardy firmy Siemens, po raz kolejny otrzymała certyfikaty:

Jeśli planujecie Państwo upgrade obecnej platformy i chcielibyście dowiedzieć się jak będzie wyglądał cały proces migracji, poprosimy o kontakt – wspieramy klientów na każdym etapie procesu wymiany, odpowiemy na Państwa pytania.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Realizacja: ReklamaSem