Migracje do wyższych platform

MIGRACJE DO WYŻSZYCH PLATFORM

W AUTOMATECH oferujemy usługę migracji dla szeroko rozumianych sterowników starej generacji.

09.05.2022 │ Ten tekst przeczytasz w 5 minut

KIEDY PRZEPROWADZIĆ MIGRACJĘ DO WYŻSZEJ PLATFORMY?
Sterowniki to istotny element bezpieczeństwa przemysłowego. To komponenty wysokiej jakości i długiej żywotności, jednak i one, po latach, tracą swoje funkcjonalności. Wzrost wymagań przedsiębiorstw w obszarze zwiększenia wydajności i prędkości linii produkcyjnych powoduje, że producenci automatyki udoskonalają swoją ofertę i wprowadzają coraz to bardziej zaawansowane technologiczne, kolejne wersje oferowanych aplikacji.

Przykładem może być Siemens: sterowniki starej generacji S5 zamontowane kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu, nawet jeśli jeszcze poprawnie działają, powinny zostać zastąpione nowszymi wersjami z powodu zakończenia wsparcia technicznego gwarantowanego przez producenta od 01.10.2020 roku, a to oznacza:

  • niedostępność starej platformy sprzętowej S5
  • malejącą dostępność i przez to wzrost cen części zamiennych do S5
  • niekompatybilność software S5 z nową wersją S7
  • coraz mniej inżynierów posiada wiedzę odnośnie S5, młoda kadra pracuje już na nowszej wersji S7

Tak więc jest wiele istotnych powodów, dla których upgrade do wyższej platformy S7 Siemens jest konieczny i lepiej nie zwlekać z nim, aż do awarii.

MIGRACJA PLATFORMY S5 DO S7-1200 / S7-1500, SIEMENS
Większa wydajność zakładu produkcyjnego

Proces migracji do wyższej platformy przyniesie poprawę bezpieczeństwa dzięki lepszej diagnostyce. Obejmuje odtworzenie starego układu bezpieczeństwa/sterowania z wykorzystaniem dostępnych najnowszych komponentów.

Co podlega migracji do wyższej platformy?
Sterowniki bezpieczeństwa / PLC, przekaźniki programowalne bezpieczeństwa oraz układy przekaźnikowe bezpieczeństwa a także program: konfiguracja sprzętowa /wejścia, wyjścia, komunikacja/, bloki specjalne, kod programu.

Zdjęcie 1: Większa wydajność zakładu produkcyjnego z SIMATIC S7-1500 Siemens/AUTOMATECH

W jakich przypadkach zastosować sterowniki SIMATIC S7-1500?

Kolejna generacja sterowników SIMATIC S7-1500 znajdzie zastosowanie w środowisku średnich i wymagających aplikacji, gdzie liczą się zarówno funkcje technologiczne czy szybkość komunikacji – SIMATIC S7-1500 to prawdopodobnie najszybszy sterownik w automatyce.

Liczy się również elastyczność – klienci mają do wyboru różne rodzaje jednostek centralnych o różnej wydajności, w zależności od potrzeb. Jednostka centralna CPU to ‘serce’ systemu SIMATIC S7-1500 obsługując program użytkownika i łącząc sterownik z pozostałymi urządzeniami.

Zdjęcie 2: Jednostka centralna CPU systemu SIMATIC S7-1500 Siemens/AUTOMATECH

Producent wskazuje na multifunkcyjność SIMATIC S7-1500: „Szeroka gama modułów sygnałowych (I/O), specjalne moduły dedykowane dla funkcji technologicznych takich jak zliczanie, centralne oraz rozproszone moduły komunikacyjne mogą pełnić rolę interfejsów do podłączenia urządzeń oraz instalacji.”

SIMATIC S7-1500 znacząco zwiększa jakość procesu produkcji – moc obliczeniowa SIMATIC S7-1500 gwarantuje maksymalną wydajność i produktywność.

SIMATIC S7-1500 znajduje zastosowanie do pracy w szafie sterowniczej.

SIMATIC S7-1500 spełnia wymagania dla klasy ochrony IP20.

KUP ELEMENTY SYSTEMU S7

www.automatechsklep.pl

Przeczytaj więcej o szczegółowym postępowaniu w procesie migracji S5 do S7 Siemens, o kolejnych etapach, jakie przeprowadzamy jako integrator systemów TUTAJ.

MIGRACJA PSS 3000 DO PSS 4000, PILZ
Doskonała automatyzacja z zachowaniem bezpieczeństwa

Wprowadzony w 1995 roku programowalny system sterowania PSS 3000 odpowiadał na ówczesne potrzeby automatyki przemysłowej.

Jednak, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zapewnienie jeszcze wyższych standardów, firma Pilz rozwinęła jego funkcjonalności i ogłosiła w 2017 roku wejście na rynek następcy – PSS 4000. Innowacyjna generacja zdecentralizowanego systemu PSS 4000 to elastyczna i wydajna alternatywa dla zapewnienia funkcji bezpieczeństwa lub standardowych funkcji sterowania.

Zdjęcie 3: PAS4000 Pilz/AUTOMATECH

Nowa generacja sterowników PSS 4000 jest oparta na platformie programowej PAS4000 i została wyposażona w szeroki wybór bloków funkcyjnych, dzięki czemu PAS4000 to prosta konfiguracja i programowanie. Modułowa konfiguracja pozwala na dużą elastyczność – w takiej formie systemu PSS 4000 można z łatwością włączyć w aktualne struktury firmy i w prosty sposób dostosować do indywidualnych wymagań.

Zdjęcie 4: Prosta konfiguracja i programowanie PAS4000 Pilz/AUTOMATECH

KUP ELEMENTY SYSTEMY PSS 4000
Sterowniki bezpieczeństwa Pilz/AUTOMATECH
Programowalne moduły bezpieczeństwa Pilz/AUTOMATECH

POTRZEBUJESZ DOŚWIADCZONEGO INTERGRATORA SYSTEMÓW AUTOMATECH?

Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie czas na eksperymenty i do przeprowadzenia procesu integracji najlepiej wybrać AUTOMATECH – eksperta w bezpieczeństwie przemysłowym.

Skontaktuj się z nami: nasi inżynierowie mają wieloletnie doświadczenie w integracjach na liniach produkcyjnych różnych branż, dzięki czemu posiadamy wszechstronne kompetencje.

Wysoki poziom kompetencji kadry AUTOMATECH oraz realizowanych usług inżynierskich docenia jeden z liderów rynku automatyki przemysłowej – firma Siemens, która nadając nam kolejne certyfikaty potwierdza wysoki poziom kwalifikacji inżynierów AUTOMATECH: przygotowanie w zakresie specyfiki pracy urządzeń, znajomość dokumentacji stosowanych urządzeń, odbyte właściwe szkolenie oraz duże doświadczenie w obsłudze tychże urządzeń.

Nasza firma, spełniając wysokie standardy firmy Siemens, po raz kolejny otrzymała certyfikaty:

  • Kwalifikowany Integrator Siemens
  • Solution Partner Siemens
  • Partner Digitalizacyjny Siemens

Skontaktuj się z nami
Jeśli planujecie Państwo upgrade obecnej platformy i chcielibyście dowiedzieć się jak będzie wyglądał cały proces migracji, poprosimy o kontakt – wspieramy klientów na każdym etapie procesu wymiany, odpowiemy na Państwa pytania.

AUTOMATECH biuro i sklep – skontaktuj się z nami:
tel.: (22) 753 24 80 / (22) 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl / zamowienia@automatech.pl

Pobierz nasze katalogi:
Katalog Usług
Katalog Produktów

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie dowiesz się o oferowanych przez nas usługach inżynierskich:
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Kup produkty w e-sklepie:
www.automatechsklep.pl

Obejrzyj nasze Webinary oraz filmy:
YouTube

Bądź na bieżąco, obserwuj nasze media społecznościowe:
Facebook
LinkedIn

Źródło:
www.siemens.com
www.pilz.com/pl