Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
Automatech » Migracje do wyższych platform
a

Migracje do wyższych platform

W AUTOMATECH oferujemy usługę migracji dla szeroko rozumianych sterowników starej generacji.

KIEDY PRZEPROWADZIĆ MIGRACJĘ DO WYŻSZEJ PLATFORMY?

Sterowniki to istotny element bezpieczeństwa przemysłowego. To komponenty wysokiej jakości i długiej żywotności, jednak i one, po latach, tracą swoje funkcjonalności. Wzrost wymagań przedsiębiorstw w obszarze zwiększenia wydajności i prędkości linii produkcyjnych powoduje, że producenci automatyki udoskonalają swoją ofertę i wprowadzają coraz to bardziej zaawansowane technologiczne, kolejne wersje oferowanych aplikacji.

Przykładem może być Siemens: sterowniki starej generacji S5 zamontowane kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu, nawet jeśli jeszcze poprawnie działają, powinny zostać zastąpione nowszymi wersjami z powodu zakończenia wsparcia technicznego gwarantowanego przez producenta od 01.10.2020 roku, a to oznacza:

MIGRACJA PLATFORMY S5 DO S7-1200 / S7-1500, SIEMENS. WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO.

Proces migracji do wyższej platformy przyniesie poprawę bezpieczeństwa dzięki lepszej diagnostyce. Obejmuje odtworzenie starego układu bezpieczeństwa/sterowania z wykorzystaniem dostępnych najnowszych komponentów.

CO PODLEGA MIGRACJI DO WYŻSZEJ PLATFORMY?

Sterowniki bezpieczeństwa / PLC, przekaźniki programowalne bezpieczeństwa oraz układy przekaźnikowe bezpieczeństwa a także program: konfiguracja sprzętowa /wejścia, wyjścia, komunikacja/, bloki specjalne, kod programu.

Zdjęcie 1: Większa wydajność zakładu produkcyjnego z SIMATIC S7-1500 Siemens/AUTOMATECH

W JAKICH PRZYPADKACH ZASTOSOWAĆ STEROWNIKI SIMATIC S7-1500?

Kolejna generacja sterowników SIMATIC S7-1500 znajdzie zastosowanie w środowisku średnich i wymagających aplikacji, gdzie liczą się zarówno funkcje technologiczne czy szybkość komunikacji – SIMATIC S7-1500 to prawdopodobnie najszybszy sterownik w automatyce.

Liczy się również elastyczność – klienci mają do wyboru różne rodzaje jednostek centralnych o różnej wydajności, w zależności od potrzeb. Jednostka centralna CPU to ‘serce’ systemu SIMATIC S7-1500 obsługując program użytkownika i łącząc sterownik z pozostałymi urządzeniami.

migracje-do-wyzszych-platform-jednostka-centralna-S7-1500
Zdjęcie 2: Jednostka centralna CPU systemu SIMATIC S7-1500 Siemens/AUTOMATECH

Producent wskazuje na multifunkcyjność SIMATIC S7-1500: Szeroka gama modułów sygnałowych (I/O), specjalne moduły dedykowane dla funkcji technologicznych takich jak zliczanie, centralne oraz rozproszone moduły komunikacyjne mogą pełnić rolę interfejsów do podłączenia urządzeń oraz instalacji.

SIMATIC S7-1500 znacząco zwiększa jakość procesu produkcji – moc obliczeniowa SIMATIC S7-1500 gwarantuje maksymalną wydajność i produktywność.

SIMATIC S7-1500 znajduje zastosowanie do pracy w szafie sterowniczej.

SIMATIC S7-1500 spełnia wymagania dla klasy ochrony IP20.

KUP ELEMENTY SYSTEMU SIMATIC S7 SIEMENS
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Przeczytaj więcej o szczegółowym postępowaniu w procesie migracji S5 do S7 Siemens, o kolejnych etapach, jakie przeprowadzamy jako integrator systemów TUTAJ.

MIGRACJA PSS 3000 DO PSS 4000, PILZ. DOSKONAŁA AUTOMATYZACJA Z ZACHOWANIEM BEZPIECZEŃSTWA.

Wprowadzony w 1995 roku programowalny system sterowania PSS 3000 odpowiadał na ówczesne potrzeby automatyki przemysłowej.

Jednak, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zapewnienie jeszcze wyższych standardów, firma Pilz rozwinęła jego funkcjonalności i ogłosiła w 2017 roku wejście na rynek następcy – PSS 4000. Innowacyjna generacja zdecentralizowanego systemu PSS 4000 to elastyczna i wydajna alternatywa dla zapewnienia funkcji bezpieczeństwa lub standardowych funkcji sterowania.

migracje-do-wyzszych-platform-PILZ-PAS4000
Zdjęcie 3: PSS 4000 Pilz/AUTOMATECH

Nowa generacja sterowników PSS 4000 jest oparta na platformie programowej PSS 4000 i została wyposażona w szeroki wybór bloków funkcyjnych, dzięki czemu PSS 4000 to prosta konfiguracja i programowanie. Modułowa konfiguracja pozwala na dużą elastyczność – w takiej formie systemu PSS 4000 można z łatwością włączyć w aktualne struktury firmy i w prosty sposób dostosować do indywidualnych wymagań.

migracje-do-wyzszych-platform-PILZ-PAS4000-1
Zdjęcie 4: Prosta konfiguracja i programowanie PSS 4000 PILZ/AUTOMATECH

KUP ELEMENTY SYSTEMY PSS 4000 PILZ
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

POTRZEBUJESZ DOŚWIADCZONEGO INTERGRATORA SYSTEMÓW AUTOMATECH?

Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie czas na eksperymenty i do przeprowadzenia procesu integracji najlepiej wybrać AUTOMATECH – eksperta w bezpieczeństwie przemysłowym.

Skontaktuj się z nami: nasi inżynierowie mają wieloletnie doświadczenie w integracjach na liniach produkcyjnych różnych branż, dzięki czemu posiadamy wszechstronne kompetencje.

Wysoki poziom kompetencji kadry AUTOMATECH oraz realizowanych usług inżynierskich docenia jeden z liderów rynku automatyki przemysłowej – firma Siemens, która nadając nam kolejne certyfikaty potwierdza wysoki poziom kwalifikacji inżynierów AUTOMATECH: przygotowanie w zakresie specyfiki pracy urządzeń, znajomość dokumentacji stosowanych urządzeń, odbyte właściwe szkolenie oraz duże doświadczenie w obsłudze tychże urządzeń.

Nasza firma, spełniając wysokie standardy firmy Siemens, po raz kolejny otrzymała certyfikaty:

Jeśli planujecie Państwo upgrade obecnej platformy i chcielibyście dowiedzieć się jak będzie wyglądał cały proces migracji, poprosimy o kontakt – wspieramy klientów na każdym etapie procesu wymiany, odpowiemy na Państwa pytania.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem