Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny
Automatech » Dostawcy » Themis Technologies

Thémis Technologies

Ekspert w projektowaniu i tworzeniu maszyn specjalnych do integracji procesów laserowych, wizji przemysłowej oraz automatyzacji.

Utworzona w 1997 roku w Touraine we Francji, firma Thémis Technologies specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu maszyn specjalnych, a w szczególności w integracji różnych procesów laserowych, kontroli wizyjnej oraz automatyzacji.

Firma Thémis Technologies projektuje i tworzy profesjonalne, specjalistyczne urządzenia przemysłowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Oferta Thémis Technologies jest skierowana do wielu obszarów biznesowych takich jak: przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny, motoryzacyjny, lotniczy, elektroniczny, a także medyczny, spożywczy i produkcyjny.

Dzięki wysokim kompetencjom, Thémis Technologies rozwinął działalność w zakresie znakowania laserowego, umożliwiając swoim klientom sprawdzenie przedprodukcyjnego i opanowanie działania narzędzia laserowego przed zakupem dedykowanego sprzętu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, firma Thémis Technologies oferuje różne rodzaje zastosowań lasera:

Thémis Technologies dostarcza rozwiązania dla znanych firm z różnych branż: L’oreal, Aerazur, Visio Nerf, Yves Saint Laurent, Valeo, Tupperware, Trumpf, SNCF, Siemens, Schneider electric.

OFERTA THÉMIS TECHNOLOGIES KONCENTRUJE SIE NA 4 OBSZARACH:

Thémis Technologies integruje różnorodne technologie wykorzystując swoje kompetencje i sieć uznanych partnerów.

Technologia laserowa, zarówno w dziedzinie znakowania jak i spawania czy cięcia, umożliwia osiąganie wysokich wydajności, a tym samym rozwiązywanie problemów związanych z szybką produkcją przy zachowaniu niezawodności i wysokiej efektywności.

W sytuacji, gdy nie istnieje maszyna „katalogowa”, Thémis analizuje potrzeby klienta projektując i tworząc sprzęt na zamówienie.

THÉMIS TECHNOLOGIES DOSTARCZA KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA

Thémis Technologies dostarcza systemy „pod klucz”, które obejmują:

Od momentu powstania firma Thémis Technologies wdrożyła i rozwinęła wiele procesów laserowych we współpracy z producentami źródeł laserowych:

Aplikacje Thémis Technologies mają zastosowanie we różnych sektorach przemysłu, a firma dodaje do nich niezbędne technologie uzupełniające między innymi:

WIERCENIE – CIĘCIE – LUTOWANIE

Biorąc pod uwagę dostępny zakres, lasery przemysłowe są w stanie wykonać wiercenie, cięcie i lutowanie na niemal każdym formacie. Mogą być stosowane na istniejących urządzeniach lub na dedykowanych wyspach naszej konstrukcji. Mogą pracować tak samo dobrze na statycznych produktach jak i tych na ruchomej linii. Mogą być wyposażone w proste obiektywy lub skanery zwiększające pole ich zastosowania i szybkość procesu.

W podejściu procesowym nie można pominąć połączonych technologii, nad którymi Thémis Technologies zapewnia kontrolę (wspomaganie gazowe, odciąg żużla i dymu).

ZNAKOWANIE LASEROWE

Lasery znakujące zostały stworzone głównie w celu identyfikacji i śledzenia produktów. Firma Thémis Technologies stworzyła wiele urządzeń zapewniających tę funkcję na wszystkich typach formatów. Urządzenia te mogą być typu laboratoryjnego „stand alone”, czyli autonomicznej wyspy produkcyjnej lub w zintegrowanej linii na istniejących liniach czy w istniejących urządzeniach. Thémis Technologies dodał do nich funkcje automatycznego sprawdzania kodów i zarządzania plikami kodów unikalnych, aby pomóc klientom w śledzeniu ich produktów. Platformy Thémis Technologies mogą wykonywać te operacje tak samo dobrze statycznie, jak na ruchomej linii produkcyjnej, w wolnym lub bardzo szybkim tempie (600 części/minutę), w zwykłym lub nawet nieprzyjaznym środowisku.

ZNAKOWANIE W NIEBEZPIECZNYM ŚRODOWISKU

INTEGRACJA LASERA: TRACEBILITY

Oferta Thémis Technologies obejmuje liczne warianty stanowisk laserowych do znakowania wszystkich formatów, stacjonarnie lub w locie, z kondycjonowaniem wstępnym i oddzielnym kondycjonowaniem powrotnym.

Dzięki współpracy z firmami produkującymi źródła lasera integrujemy wszystkie przemysłowe długości fal laserowych.

INTEGRACJA LASERA: ZNAKOWANIE DEKORACYJNE ORAZ ZNAKU TOWAROWEGO

Zdj. Przykład znakowania dekoracyjnego, Tefal

ZNAKOWANIE LASEROWE W LINII PRODUKCYJNEJ „W LOCIE”

Procesy laserowe umożliwiają znakowanie na linii produkcyjnej „w locie”, co oznacza, że można je wbudować we wszystkie rodzaje konfiguracji linii produkcyjnych i dostosować do procesów o dużej prędkości. Zastosowanie systemów wizyjnych umożliwia stabilizację procesu laserowego poprzez rozpoznawanie i pozycjonowanie.

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w branży przemysłowej, Thémis Technologies podejmuje się:

MODYFIKACJA SPRZĘTU I ZWIĘKSZENIE FUNKCJONALNOŚCI – MASZYNY SPECJALNE

Dążąc do ulepszania i rozwoju narzędzi produkcyjnych, klienci podejmują decyzje o modyfikacji urządzeń produkcyjnych w celu zwiększenia ich wydajności oraz dodania do nich kolejnych funkcjonalności.

W tym kontekście firma Thémis Technologies przeprowadziła liczne modyfikacje istniejących urządzeń o różnym pochodzeniu, angażując się w sektor mechaniczny (oprzyrządowanie – obudowy – transfery), zautomatyzowaną elektronikę (przestarzałe warianty) i IT (nadzór – identyfikowalność).

USPRAWNIANIE PROCESÓW

W obliczu stale rosnącego zapotrzebowania na monitorowanie jakości i produktów, firma Thémis Technologies, poprzez sieć uznanych partnerów, zintegrowała różne systemy wizyjne, zapewniając testowanie zgodności produktów i odczytywanie kodów lub tekstu w różnych środowiskach z prędkością sięgającą kilku części na sekundę.

MONTAŻ I TESTOWANIE

Thémis Technologies pracuje z urządzeniami: od prostych do bardzo złożonych w ciągłym ruchu, integrując liczne funkcje zasilania, cięcia, gięcia, kalibracji, testowania i ukierunkowanego rozładunku.

Zdj. Przykład: produkcja złączek dwupaskowych (3600 części/h)

ZNAKOWANIE – WSZYSTKIE FORMATY

SERIE WSTĘPNE I OUTSOURCING ZNAKOWANIA DLA WSZYSTKICH FORMATÓW

Dysponując parkiem maszyn laserowych w swoim laboratorium aplikacyjnym, Thémis Technologies oferuje kwalifikację procesów laserowych.

Wykonuje również znakowanie na życzenie w małych i średnich seriach.

Istnieje wiele, bardzo zróżnicowanych tematów, począwszy od unikalnych i spersonalizowanych części jednostkowych, aż po serie liczące kilkaset tysięcy części. Pozwala to klientom na zapoznanie się z technologią, przed zakupem dedykowanych urządzeń.

KUP PRODUKTY THEMIS TECHNOLOGIES
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

automatechsklep.pl

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem